Bideu in baie

Bideu in baie | Autor: AnaBella

Link direct la acest mesaj

Fetelor,

In curand facem instalatia sanitara la bai, si vreau sa pun si un bideu la baia de la dormitorul nostru. Stiu sigur ca e bun, si mama mea are.

Problema e urmatoarea: cele care le-am gasit pana acum au bateria in asa fel incat apa vine din fata, ceea ce nu prea imi convine, am mai incercat pe la hoteluri. Nu te poti spala ca lumea in spate, trebuie sa te tot invarti :-) . La cel vechi al mamei mele, apa vine de jos si e mult mai practic. Nu stiu de ce nu se mai gasesc cu sistemul asta.

Ati vazut voi asa ceva ? sau sa vina din fata dar sa aiba un fel de dus care poti sa il scoti ?

Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

uite aici un wc japonez....

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:JapaneseToiletBidet.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaBella spune:

Multumesc Guestus, simpatica ideea :-) dar cred ca e greu de gasit pe la noi asa ceva; de fapt am vazut ceva asemanator acum 2 ani la o expozitie de bai, dar sincer nu ma prea incanta. Caut ceva separat :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

AnaBella
te referi cumva la asta: http://www.fromac.it/upload_dinamici/immaginid/articoli/fonte/1190.jpg ?




Dara si Darisor

"Maktub"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

AnaBella,de ce nu-ti place cel japonez?
Daca ai gasi ,iti zic ca e super.Are mai multe "functii" ,pt. ladies si pt. toate "partile" .Se poate regla "puterea" jetului ,apa si colacul WC-ului se incalzesc atit cit il programezi.
ei ,ce zici?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

nuuuu,nu din cel japonez.am citit in ceva ziar saptamina trecuta ca veceurile respective dintr-o anumita serie (cea din 2003 parca da nu bag mina'n foc/veceu) iau foc!!! cine stie ce se intimpla cu seriile mai noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

quote:
Originally posted by speed

nuuuu,nu din cel japonez.am citit in ceva ziar saptamina trecuta ca veceurile respective dintr-o anumita serie (cea din 2003 parca da nu bag mina'n foc/veceu) iau foc!!! cine stie ce se intimpla cu seriile mai noi...





Serios ca asta n-am auzit-o!Ia sa ma duc sa vad din ce serie e al meu,nu cumva sa ies cu "dosul" ars de la buda!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

nu stiu daca pana la urma capacu' giaponez (e de fapt american -cica americanii l-au gandit primii)de toaleta cu incalzire si jeturi poate sa ia foc,cel de la mine de acasa n-a luat foc in 6 ani de folosire,da' sigur foarte igienic nu e,pentru simplul motiv ca e dificil sa cureti bine partea pe unde tasneste apa,drept pentru care ma bucur doar de capacul cald,nu si de eventuale dusuri in diverse zone.
bideurile de la Romanika sunt cumva de preferat,pen' ca acolo doar te speli,nu mai prestezi si altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by speed

nuuuu,nu din cel japonez.am citit in ceva ziar saptamina trecuta ca veceurile respective dintr-o anumita serie (cea din 2003 parca da nu bag mina'n foc/veceu) iau foc!!! cine stie ce se intimpla cu seriile mai noi...



normal ca iau foc...functioneaza la 110 si nu 220.

si acum in alta ordine de idei ...dau dependenta sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by Guestus

quote:
Originally posted by speed

nuuuu,nu din cel japonez.am citit in ceva ziar saptamina trecuta ca veceurile respective dintr-o anumita serie (cea din 2003 parca da nu bag mina'n foc/veceu) iau foc!!! cine stie ce se intimpla cu seriile mai noi...



normal ca iau foc...functioneaza la 110 si nu 220.

si acum in alta ordine de idei ...dau dependenta sau nu?


absolut.daca n-ai colacu' cu tehnica de varf adiacenta,te lasi de mers la toaleta:P.
la socrii mei colacu' e chiar mai interesant,ca stie si sa-si ridice/coboare capacu' si trage si apa singur.astea da realizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

aha,deci nu ma credeti ,uitati dovada

www.cbc.ca/cp/Oddities/070416/K041608AU.html" target="_blank">aici


guestus,nu prea pot sa-ti zic de faza cu dependenta ca inca nu m-am dumirit cum sta treaba cu 110,220 si 3 pazeste asa ca nu-mi risc partile sensibile

Mergi la inceput