Masina de spalat vase

Masina de spalat vase | Autor: adrianam

Link direct la acest mesaj

Pana acum cateva saptamani eram contra ei.
Nu ca mi-ar fi facut placere sa spal vase dar ma gandeam ca pentru 20-30 de minute pe zi, nu se merita sa mai inghesui ceva in bucatarie pe care in timp, va trebui sa il curat periodic, si care mai mananca si bani pe detergent, curent, apa, saruri.
Acum mi-am dat seama ca acele 20-30 de minute le-as putea petrece facand altceva- de ex timp petrecut cu fetita mea, gradinarit pe balcon, citit o carte sau vizitat o prietena.
Plus ca a inceput sa ma doara spatele cand spal vase iar in iarna aceasta am avut probleme si cu articulatiile maainii stangi datorita reumatismului.

Aceasta nu se vrea o pledoarie pentru masina de spalat vase ci este doar o expunere de motive personale. Deci deocamdata sunt hotarata doar 50% sa-mi iau asa ceva.
Aveti cumva ceva sfaturi, daca merita sa-mi iau acum, sa mai astept cativa ani, poate apar masini mai silentioase, mai economicoase?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

adrianam,uite aici multe pagini de discutii pe tema asta.

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=68176

masinile de spalat vase sunt destul de economicoase si silentioase (depinde si de model)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianam spune:

Multumesc mult, speed, imi pare rau ca am deschis subiect nou!
Poate fi sters acesta, revin cu intrebarile- daca mai sunt necesare- la topicul indicat!

Mergi la inceput