alocatie pe card

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

quote:
Originally posted by dianad

Am o intrebare: in jurul carei date a lunii intra banii pe card in Bucuresti?

DianaD & Alexandru



Eu primesc la BCR asa: pe 15 - indemnizatia si pe 19 alocatia .


" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ".

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalyadelya spune:

Cum am mai spus, eu am cont la Raiffeisen.
Imi aduc aminte ca mi-au intrat banii in cont dupa cateva luni.
Insa pt. mine a fost bine ca au intrat:)
Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

florentza, multumesc.natalyadelya,in ce oras esti? Asa cum am mai spus, sunt orase in care se lucreaza cu BRD-ul, in altele cu BCR-ul- vezi Bucurestiul, la tine cu Raiffeisen. Pentru ca vor mai fi mame care citesc subiectul, hai sa scriem si orasul din care suntem.Am sunat din nou la vestita directia de pe Hambarului. M-au trecut si luna asta tot la posta. Facand sapaturi cu ajutorul unei angajate binevoitoare, am aflat ca am fost trecuta pe lista pentru aprilie, insa pe drum, adica la operatorul care trebuia sa termine treaba, s-a intamplat ceva.Deci, cel putin pentru Bucuresti, sunati cu o luna inaintea celei la care vi s-a spus ca luati banii pe card si intrebati daca sunteti pe lista. Astazi mi s-a spus ca am avut noroc ca am fost trecuta pentru iunie pe card, deoarece deja se lucra la situatia pentru iulie.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alimara spune:

vreau si eu sa primesc alocatia fetitei mele pe card si a fost sotul sa intrebe ce si cum. au spus ca numai prin bcr si inca o banca necunoscuta probabil cea mentionata de voi. ce m-a enervat (pe langa faptul ca a tb sa deschid cont la bcr si a durat aproape o ora) e ca tipa de acolo a spus ca bcr-ul ia 20000 de mii din cei 250000 lunar. mie mi se pare o aberatie. voi luati alocatia intreaga pe card? nu e vorba de suma ca e nesemnificativa, ci de faptul ca iti iau niste bani din banii pe care ei de fapt ii folosesc ca doar nu ii scot in fiecare luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Am o nelamurire, vreau sa schimb numele titularului alocatiei (...e numele meu inainte sa ma casatoresc...si am pierdut vreo 6 alocatii pt ca o "tantii" de la posta nu a binevoit sa mi-o dea)...ce cate am nevoie....sau mai bine sa sun...dacadau de vreo gretoasa la tel
Cand sunt acasa postasul mi-o da dar daca ma duc la ghiseu nu!
Multumesc pentru adresa,e chiar la 5 min de unde locuiesc eu

sanatate multa

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

azi am fost si eu in str hambarului nr 6 si am facut cerere sa primesc alocatia pe card

pt bucuresti , toate sectoarele, trebuie sa mergeti in str hambarului nr 6 cu : copie certificat de nastere copil, copie buletin titular alocatie si extras de cont de la una din bancile (Banca Transilvania, BCR sau Procredit Bank) , au program luni , miercuri si joi de la 9 la 15 , eu am fost azi erau vreo 5 persoane

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adriana, merci de info, scurt si la obiect. Incerc sa-mi fac si eu drum pina acolo, desi din Dr. Taberei str. Hambarului mi se pare la capatul lumii. Am o intrebare, pentru alocatiile ratate (n-am fost acasa cind a trecut postasul, am pierdut avizul, etc.) tot acolo rezolvam?
Inca ceva, cum se ajunge cu RATB in locatia respectiva? Metrou ceva exista? Imi cer scuze, nu cunosc zona deloc...

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

Buna,

Am fost si eu in situatia asta, ma saturasem sa bat drumul la posta plus ca nu intelegeam nimic din acei marunti! asa ca am parcurs drumul pana la directia mentionata de voi, la vechea adresa, am depus cererea de "retrocedare a mostenirii" si am si primit suma exacta, am dus extras de la bcr, norocul meu,plus alte acte necesare!

Ce vreua sa specific, ca nu pot sa va las:)) la orice banca se plateste comision de retragere numerar, nu tine neaparat de bcr, deci daca vei scoate banii, si nu platesti cu cardul, atunci esti taxat! si inca ceva, se acorda sumele retroactive, daca faci cerere, eu am fost personal acolo...si aveam de ridicat 5 milioane, lei vechi!


dar se merita drumul, scapi de coada de la posta plus ca poti sa pastrezi banii in cont!(chiar daca nu i-am primit imediat ci a 3 luna....)

bafta!

cu stima,


omul cu... banca la cap! www.bankingjobs.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Bataie de joc. Am facut mai demult o cerere de plata pe card. Pe vremea aia acceptau si conturi BRD in Bucuresti. Au sistat platile fara sa spuna nimic, nici la posta nu au trimis alocatia. Au schimbat bancile unde se accepta platile (de parca nu eu platesc comisionul, sau daca nu-i asa, oricum as fi fost de acord cu comisionul decat sa-mi fac card nou). Cateodata ma intreb daca nu o fac intentionat, ca sa renunti la drepturi.

N-am mai facut nimic de atunci. Dar daca am sa deschid cont la una din bancile dorite de ei (totusi sa deschid un cont nou pentru 5-7 euro pe luna mi se pare penibil), sper sa rezolv cu ei prin fax.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

Adresa noua este str Hambarului nr 6.E prin Vatra Luminoasa,pe la capatul autobuzului 104 sau troleului 86.

Telefon 2509020
2509021
2509022

Vor neaparat extras de cont BCR.


Balbina nu stiu cum sa-ti explic daca nu cunosti zona , e ff simplu de ajuns
daca ajungi la capatul autobuzului sau troleului atunic e f simplu str hambarului e chiar acolo inainte sa intoarca autobuzul , cum stai cu fata spre capatul autobuzului strada e pe stanga iar casa e prima pe drapta , la nr 6.nu stiu cum sa-ti explic mai bine, eu am nimerit din prima dar cunosc putin zona

da se dau si alocatiile care nu le-ati ridicat de la posta , ii spui doamnei ce luna ai ratat si se rezolva , mie mi-au zis ca alocatia ratata o voi primi pe card, dar abia din luma martie vor incepe sa vireze banii pe carduri pana atunci la posta

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput