alocatie pe card

alocatie pe card | Autor: monaraus

Link direct la acest mesaj

Unde trebuie sa merg sa fac cerere sa mi trasnfere alocatia copilului pe card?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Iti reproduc ce a scris teo1970 la un subiect asemanator (http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=48103)

Directia de Asistenta Sociala - str. Parintele Silvestru (fosta Venerei) - dinspre Pizza Hut Mosilor, prima sau a2a strada pe dreapta (intre un oficiu Tarom si Banca Romaneasca); cum vii din Mosilor pe partea dreapta, cam la 100 m.
Program: Lu, Mi, Vi 9,00-15,30 - nu mai sunt sigura asupra programului, da' cred ca poti sa dai un tel.
Iti trebuie:
- sa ai cont curent personal deschis la una din bancile agreate de ei (mai toate: BCR, BRD etc.) + extras cont din ziua in care faci cererea
- certif de nastere (in orig sau copie)
Cum intri in holul central in partea stg e o usa cu "Conturi alocatii prescolari"; este si un gardian care te poate indruma
In birou - o cucoana iti completeaza cererea pe care tu doar o semnezi (ea trece datele copilului din certif. de nastere/ nu il lasi acolo); iti opreste si extrasul de cont si te anunta ca o sa primesti banii dupa aprox. 2 luni (nu stiu motivul)

Succes !!!


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Tocmai am sunat si mi s-a spus ca putem trimite actele si prin posta si prin fax (?). Ca si acte avem nevoie de extras de cont de la banca semnat si stampilat (in care sa se vada IBAN-ul), copie dupa buletinul titularului si o cerere in care sa specificam ce dorim sa ni se puna pe card (alocatie, stimulent, etc).

Mai multe informatii gasiti www.ddfssbuc.org/" target="_blank">aici. Pe site zice ceva si ca s-a mutat sediul dar n-am apucat sa intreb la telefon.





Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Da, sediul s-a mutat pe strada Hambarului. Este in apropierea Stadionului National, la capatul masinii 104. O cladire orange, nu ai cum s-o ratezi .Lucreaza cu BCR si inca o banca, sigur nu BRD-ul la care deja aveam card.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalyadelya spune:

Buna,
eu am cont la Raiffeisen Bank si...merge
l-am deschis acum 2-3 ani si merge struna.
Cine v-a zis ca nu colaboreaza si cu alte banci?
natalyadelia si sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

natalyadelya, ca nu merge cu BRD-ul, chiar cei de la Directia de Asistenta Sociala, filiala Bucuresti. Mi-au spus ca se poate cu BCR-ul si inca o banca, poate chiar Raiffeisen, nu am retinut ca eram croita pe BCR la care se putea vira si indemnizatia mea. Tu esti din Bucuresti? Stiu ca in tara se accepta in unele localitati si BRD-ul.Am o intrebare: in jurul carei date a lunii intra banii pe card in Bucuresti?DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Azi m-am interesat si eu pentru asta in sectorul 3 si mi-au spus ca lucreaza doar cu BCR si Procredit. Si eu am cont la Raiffeisen si asta e, acum trebuie sa imi deschid si la BCR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Adresa noua este str Hambarului nr 6.E prin Vatra Luminoasa,pe la capatul autobuzului 104 sau troleului 86.

Telefon 2509020
2509021
2509022

Vor neaparat extras de cont BCR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Am depus cererea la sfarsitul lui februarie si mi s-a spus ca din aprilie voi lua banii pe card. Ei bine, am sunat azi sa vad de ce nu am banii in cont si mi s-a raspuns ca au fost trimisi tot la posta . Si pentru a vedea ce se intampla luna viitoare sa sun - la directia de conturi- la inceputul lunii. Imi pare tare rau ca atunci cand am depus cererea nu am luat si un numar de inregistrare.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Alocatia se da si din urma, de cand s-a nascut copilul, sau tot de cand ai depus dosarul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by LindaZ

Alocatia se da si din urma, de cand s-a nascut copilul, sau tot de cand ai depus dosarul?

Eu stiu ca se da si retroactiv, dar mai bine intrebi tot la adresa de mai sus.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput