"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (5)

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (5) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

(1); (2); (3); (4)

Aaaaa, vad ca sunteti tare ocupati, cum ati petrecut? Noi am ajuns cu bine inapoi, dupa o excursie cu peripetii asa cum se cuvine :)), am vazut aproape tot ce ne-am propus, cum s-ar spune ne-am incadrat in plan, o sa pun si poze. Poate pana atunci mai apare cineva sa mai spuna cum au fost cozonacii, mielul si vinul...noa, ca doar fuse sarba(u)toare, nu?

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Iaca si poze...

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Superbe pozele...eu ma zgirii pe ochi ca le-am sters aproapoe pe toate (cele din aparatul sotului, am ramas cu cele din aparatul meu care nu au prins aproape nimic in afara de copii)...cum v-a placut?



Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

no, ca tocmai ma pregateam sa va iau la rost ... hai gata cu trandaveala la treaba cu voi adica la depanat povesti cu iepurasi fie ei chiar si din www.partypants.fsnet.co.uk/instant/bunny-girl-ears-kit-set-vinyl.jpg" target="_blank">vinyl
io nu facui nimic interesant nici macar nu ma deghizai
astept poze si povesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Anamaria, ne placu tare mult, toata problema a fost frigul, brrr, temperatura n-a urcat mai sus de 6-7 grade si batea un vaaaant...astia au aratat pe net 12-14 grade, n-au zis nimic de vant, noi am plecat de la 18 grade :((. Noa dar una peste alta a fost fain, Cracovia e superba, pacat ca am admirat-o numai de "afara", palatul, muzeele erau inchise, doar prin biserici ce ne mai incalzeam :). In schimb, in centrul vechi erau tarabe cu mancare si tot felul de briz-brizuri si am mai cascat si noi ochii si ne-am delectat papilele gustative :)). In Auschwitz am "pierdut" 6 ore, foarte impresionant, o adevarata lectie de istorie.
Ieri am fost in Slovacia, Tatra cu varfurile pline de zapada e minunata! Am urcat cu telecabina si era cat pe ce sa innoptam acolo, s-a oprit vreo 2 ore din cauza vantului, wow, deja ma vedeam dormind cu capul pe masa si sunand azi dimineata la serviciu ca eu admir peisaje . Noa, ghinion, ca am coborat la timp sa ajungem si acasa...

Adelutz, da' macar ai mancat cozonac si ai baut vin? pe mine asta ma roade

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir
Greu cu muncile, azi ...da' am resuit sa sfirsesc ccc cu bine ziua de lucru
Mihaela...super poze...si zapada..wow :-)) N-am mai vazut asa ceva....de ceva vreme!!!

Noi ne intoarseram duminica seara, de undeva de la tropice, fiindca vineri, la Paris fura 22 de grade!! Din masina am aterizat la dogsitteri, care ne-au asteptat cu catel si cu miel si cu alte alea de Paste, bune rau!! Si, precum le e obiceiul, pregatira prea mult, asa ca si ieri ne infiintaram, din nou, la ei la cina...

Acu' am pus pozele la uploadat...si poate pina termin io mesajul le si pot posta!!! La Paris fu minunat!!! Fusei si-n Dinseyland, cumva accidental...dar zau ca nu regret experienta; vazui si Orsayu', insa rataram urcusul pe Eiffel din considerente de prea mare coada - ne scoasem insa pirleala pe Arcu vechi...asta fiindca il vazuram si pe ala nou si mare (hehehe...danish design ). BTW, www.aviewoncities.com/paris/defense.htm" target="_blank">La Defense este absolut impresionant, insa mie imi dete cumva fiori pe sira spinarii sa vaz cam cum vor arata orasele viitorului...mai avusei experienta asta la Bruxelles
In alta ordine de idei, vreau sa multumesc ccc calduros gazdelor..care oricum nu fur-acasa ()...dar care facilitara constientizarea lui Enescu (pe motanul lui Doruletz il cheama Enescu, asa ca o trebuit sa egzplic danejilor de unde-i vine numele :-)) Numai pe xeno il ratai, ca statu cam prost cu Observatoru'!!! :-)
Va pupez, ma duc la somn, ca mai am de recuperat!!

PS; sa pui si pozele

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

copii, hai sa va zic si eu happy belated Easter pana nu ma luati de ciuf din cauza de absenta :-)

absenta fu motivata, in aceea ca am petrecut sarbatorile ca niste pagani, si anume furam la cumparaturi la un "outlet mall" gigantic langa New York, unde am "shopped until we dropped", de-a dreptul. Am gasit niste lucruri bune si ieftine, si am iesit din rutina de fiecare zi. Am avut si o intalnire cu un suedez, si anume la cabina de proba dintr-un magazin. Pe continentul asta cabinele sunt separate, barbatii intr-o parte, femeile in alta. Saracu' suedez nestiind care e treaba se duse in cabina dupa nevasta care luase ceva la probat, cand o lucratoare vigilenta il lua de bratz si il trase inapoi spunandu-i "sir, you cannot go in there!, la care omul mirat: "but I want to watch my wife !!!" :-) Not in this country, i-a zis consortul care astepta frumos pe scaunel si la distanta regulamentara sa ies eu cu cate un outfit :-) De unde stiu ca e suedez? Pai l-am intrebat...

Cam astea sunt vestile de la noi, in rest munca s(z)ilnica cat cuprinde. Nu mai stiu daca m-ati intrebat ceva, daca da, raspunsul e nu :-).

Luluts si mihaela, superbe poze, frumoase calatorii, imi clatii si eu ochiul cu voiajele voastre, merci!

Pupici la tulemond

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bonjurica si Hristos a Inviat si de pe plaiuri muntenesti;-)
noi degustaram ca la carte, friptura de miel in vin, drob de capatat:), oua rosii dar si oua Hamminandus, in cafea, specialitate sefarda ce-am facut-o eu pt prima data anu asta da ne-am lins pe bot, la anu dublez cantitatea:))
ne-am si cozonacit, bineintels, ce sa mai, rasfat in toata regula.
Azi bate un vant puternic de tot, incat nu stiu ce vom face, da pana acuma ne-am plimbat pe munti asa, ca pt burtoase.

Am vazut si pozele, Miha, cu fuji?? :)))

Si ma bucur ca Enescu e cel mai celebru Motan, sper sa-l intreaca pe beethoven, cum care?? catelu ala:))))
m-am distrat si cu povestea de Itsme, parca il aud pe sotul ei cu o voce usor ironica , hahahaha:))))))))))




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

lil' vazui si io Parisul, fain de tot ca ati fost si in Disneyland, vad ca ti-a placut!

istme

sabinuts, daaaaa, cu fuji, sunt happy!
Ce sunt alea oua Hamminandus? Io vreau sa vad burtica...nu ne-o arati?

restul boborului?

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir :-))
Io inca nu-mi revin dupa serbeutorile astea ...ma destept greu, da' greu de tot dimineata, iar seara pe la 10 sint flata...flata ca si roata mea de la bicicleta, pe care iar mi-o intepara niste bagabonzi...mama lor Cu roata asta, puteam sa-mi cumpar scuter :-(

itsme, imi inchipui ce figura facu suiedezu, ca pe-aci si budele-s comune (uneori )...No, hai ca-mi amintii, de-o chestie care ma framinta demult. De cite ori merem la vecinii nostri nemti, dupa provizioane, tot dam cu ochii de parcarea dumnealor, parcare ccc care are spoturi dedicate femeilor, "Frauen parken" ..ma uitai la sus-numitele spoturi, da' nu-s deloc mai mari :-) si ma intrebam ce-i cu discriminarea asta?!! Abia azi aflai de la niste colegi, ca locurile frauen parken sint amplasate in locuri cit mai safe, la lumina, apropiate de intrarile in locuri publice!!! Acu' inteleg logica, da' mie una tot aiurea mi se pare ideea!

asaaa...vreau si io reteta la oole alea cu cafea ...si vorba mihaelei, restu' pe unde misunati, haaa???

PS. azi danejii il condamnara pe un www.dr.dk/Nyheder/Indland/kriminalitet/2007/04/11/091123.htm" target="_blank">danez de origine marocana la 3 ani si 6 luni inchisoare pentru incitare la terorism. Cetatenia insa nu i-o retrasera!!! Individul impartea carti si CD-uri cu continut extremist prin toata Europa si distribuia si filmulete horror cu americani si rusi decapitati in Cecenia

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ouq Hamminadus pentru Pesah

(reteta pentru 30-40 de oua)
Se pun pe fundul oalei coji de ceapa spalate (sa acopere fundul cu un strat grosut), boabe de piper (o lingurita plina), zat de cafea rca o ceasca) ulei (circa o cescuta). Se introduc usor ouale spalate, se acopera cu apa (daca cojile oualor sunt subtiri, se poate pune sare în apa), cam doua palme deasupra oualor ai se lasa sa; fiarba la foc mic (se urmareate mereu sa nu înceteze sa fiarba, dar nici sa nu fie clocotul puternic) timp de 15 ore. Când scade apa, se adauga usor apa fiarta (alaturi pe alt foc), ca sa nu plesneasca ouale.

Dupa 8 ore se opreste fierberea peste noapte, se lasa ouale în apa scazuta, iar a doua zi se umple iar oala cu apa si se reia fierberea înca 7 ore.
Se spala si se servesc calde sau reci.


iete si reteta.Eu am pus numa vreo 20 de oua din pacate...eu zic fara zgarceala la cafea, eu am pus cafea pe bune, nu zat, cred ca zat se refera la cafeaua ca atare, si atentie la focul mic. E ceva de pazit la ele, da-s interesante rau la gust:)

va pupez, noi veghem ceva febra din pacate, poze cu burton mai incolo...



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput