Barbatul varsator si femeia scorpion

Barbatul varsator si femeia scorpion | Autor: bobocel_07

Link direct la acest mesaj

As dori sa aflu mai multe despre relatia varsator-scorpion.Se spune ca o asemenea relatie e sortita esecului dar as vrea sa stiu din experientele voastre de viata.

Multumesc!


alexia_07

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

dap.
Este.

Acu' probabil nu toti varsatorii sint la fel, da' acela pe care l-am cunoscut eu era o varianta nereusita de geniu neinteles intr-un thriller psihologic... ceva ce mi s-a parut prea complex si total lipsit de satisfactii sa ma straduiesc sa inteleg.
Deci l-am lasat sa-si rezolve misterele singur. Se pare ca nici acum nu le-a rezolvat.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Ehe..io scorpion, exul varsator=divort...Bine, nu credeam nici eu si am incercat cu inversunare sa ma pacalesc ca merge (adik 6,5 ani am tras de casnicie ca de un caine morta)...pana mi-a trecut si am renuntat...Cel mai tare ma deranja felul in care vroia sa ne administram banii-adik daca aveam bani cat de paine pana la salariul urmator si mai era pana atunci o saptamana si el vedea o prostie, de obicei inutila, dar pe care ii casunase lui vroia sa dam toti banii pe chestia aia! Am fost casatoriti din anul 2 de facultate. Ambii la zi...eu lucram noptile ca sa avem un venit, el nu se sinchisea, ba in plus, cand ajungeam acasa si incercam sa dorm il apuca sa cante la chitara, ca se plictisea, iar treaba din casa n-ar fi facut decat daca faceam si eu odata cu el. Dupa ce am terminat facultatile si a inceput sa aibe si el un salariu, a poftit sa stranga salariul lui, eu sa platesc tot ca sa-si ia el o garsoniera, ca eu aveam un apartament de 2 camere de la bunici si sa aibe si el ceva.Mie mi s-ar fi parut mai normal sa strangem banii sa luam cu banii de pe apartament si ce am fi strans ceva mai mare...lui nu... Si lista poate continua.Daca mai vrei detalii, iti mai povestesc.Acum nu trebuie sa generalizezi, dar ma gandesc ca daca ai pus intrebarea aici, ai deja niste dubii!

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

eu una n-am crezut si nici nu m-am interesat prea mult de treaba asta cu zodiile..pana mi-a picat in ochi un subiect pe aici pe subforumul asta..si apoi am citit mai multe despre zodia mea(scorpion) si zau daca nu e mai mult decat o simpla coincidenta.

a, inca ceva. sotul meu e taur. exact la polul opus,zodia opusa(complementara) scorpionului. nu pricepeam eu de ce e imposibil sa avem si noi o preferinta comuna, un tip de comportament comun. nimic,nada.eu ma aprind ca focul de paie, el duce in el,mie imi place aventura, lui ii place caldura caminului, mie imi place culoarea negru,lui alb.

si totusi acceptarea ne face s-o ducem bine mersi(deocamdata).

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turtita fermecata spune:

Vorba Elisei, nu toti varsatorii sunt la fel, asa cum nici scorpionii nu sunt la fel.
Noi am avut mult de muncit la inceput, cand eram total diferiti, da' ne iubeam tare. La un moment dat am avut un punct in care am zis ca nu mai merge, si am tras linie. Am rumegat ce ne place, ce nu, ce putem accepta si ... suntem impreuna, ne completam, suntem atenti la nevoile celuilalt. E drept ca e genul care tine mai mult in el, da' dupa 7 ani jumate deja ii citesc pe fata ce si cum.
Eu zic ca ne e bine acum, ce va fi peste x timp cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Si eu citisem despre nepotrivirea scorpioanca-varsator...ei si ce, cand ne-am intalnit cine s-a mai gandit la asta? Noua ne-a fost bine de la inceput (cand am avut brusc revelatia ca asta este omul meu) si ne este si acum, dupa 8 ani deosebit de frumosi.


editez: sunt 9 ani, acu' am socotit, nu prea stiu cand au trecut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Si noi suntem, el varsator, iar eu scorpion! Ce sa va spun, e adevarat ca suntem diferiti, dar nu stiu prin ce minune (poate dragostea), la noi a mers bine. De 11 ani suntem impreuna, nu am avut niciodata o problema de cuplu grava, doar micile ciondaneli care deriva din diferentele de gusturi si opinii, pe care intr-un final le rezolvam favorabil pentru amandoi. Mai cedeaza el, mai cedez eu...!
Inainte sa ma casatoresc am avut un prieten tot varsator; era zgarcit, plin de el, suspicios, si ii placea sa se dea mai mare decar era; relatia nu a durat prea mult!
Sotul meu e matur in gandire si cred ca asta conteaza forte mult intr-o relatie de orice fel, indiferent de zodii!
Iar eu, desi sunt nascuta chiar pe la jumatatea zodiei, nu am prea multe din caracteristicile ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Dar totusi, ca tot ati deschis subiectul...de ce ,atunci cand aud de un reprezentat al zodiei scorpion unii fac fete fete ? ca mi s-a intamplat sa-mi aud "au,esti scorpion? " parca asta ar fi vreun defect ceva...

Desi,daca ma gandesc bine, scorpionii pe care i-am cunoscut eu personal la randul meu tind sa confirme aceste temeri...mai ales femeile (am avut o sefa scorpion..ca si mine..ajunsesem la cutite...am avut o rtelatie luuunga cu un scorpion..ceva in genul "i love you..i'll kill you"

Ce are zodia asta atat de special? (daca are)

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

mai fetelor.....si mie mi s-a zis ca nu o sa mearga casnicia mea deoarece eu sunt fecioara iar sotul gemeni. Toata lumea care auzea combinatia.....vaii..... Eu una ma inteleg foarte bine cu sotul.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Va multumesc la toate pentru raspunsuri si vreau sa zic ca sora mamei mele si cu unchiul din partea tatalui sunt nascuti in aceiasi luna,aceiasi zi si in acelasi an.Au multe lucruri in comun si aproape aceleasi expresii dar ea e mai de casa si unchiul e mai golan ii place viata.Nu stiu probabil ca e barbat dar cred ca difera si ora la care s-au nascut fiecare.Pupici la toti

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

Dar totusi, ca tot ati deschis subiectul...de ce ,atunci cand aud de un reprezentat al zodiei scorpion unii fac fete fete ? ca mi s-a intamplat sa-mi aud "au,esti scorpion? " parca asta ar fi vreun defect ceva...



mda.
eu nu-s prea fan zodii si horoscoape, da' patesc la fel: o data isi scuipa babele in sin cind aud de scorpion, o data cind aud de scorpion cu okii verzi (cica si aici ar fi o smekerie ).
Io n-am confirmat temerile, cred, asa ca o las pe fie-mea....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput