in vinerea mare...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Mie mi se pare o chestie depasita... adica daca bag in 2 min. rufe la spalat si in alte 5 le intind nu mai am timp de dus la biserica?Asa si babele din fata blocului nu spala,nu cos, nu fac curat in zi de sarbatoare, stau pe banca si ii iau pe toti din bloc la rand, ce are ala in sacosa, cine cu cine s-a certat, cine mai pune gresie, si alte mizerii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Initial creeata de amik

se spala rufe? si daca nu azi, macar maine se poate? si pe cap cand ma pot spala?

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)





Cum adica cind te poti spala pe cap...??.No,inca asa ceva n-am mai auzit.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cum sa nu, Anky! In calendarul crestin ortodox cred ca-s vreo 120 si ceva de sarbatori, deci nu ne putem spala parul sau rufele la 3 zile! Tre' sa asteptam sa se.... marineze un pic. Eu, de exemplu, ma spal pe cap tot la 3 zile, ca mai des mi se ingrasa rau de tot. Si ma spal indiferent ca e sarbatoare sau nu. Asta ar mai lipsi, sa ies slinoasa din casa, ca e sarbatoare in calendar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulian1969g spune:

quote:
Initial creeata de amik

se spala rufe? si daca nu azi, macar maine se poate? si pe cap cand ma pot spala?

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)




Se spala rufe, daca o faci din iubire pentru semen...

Se spala rufe, daca din iubire pentru Dumnezeu vrei sa te prezinti mai curata si ingrijita pentru a-L sarbatori inclusiv printr-o ceremonie (adica si prin ceva exterior, nu doar sufleteste)...

Nu se spala rufe daca prin aceasta uiti de Cel sarbatorit.

Mergi la inceput