dr ciprian cristescu(giulesti)

dr ciprian cristescu(giulesti) | Autor: bombolici

Link direct la acest mesaj

imi poate spune si mie cineva daca a nascut cu dr ciprian cristescu(giulesti) cum este ca dr si cam cat m-ar costa la el nasterea naturala?pt ca dr meu a intrat in concediu si eu trebuie sa nasc si m-a lasat la acest dr de care nu am auzit nimic.

38-39 saptmaya

mami de maya

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ciprian Cristescu este nepotul si "elevul" lui Puia si e bun, din cate am auzit. Cine e dr. tau?
Cunosc o tipa care a nascut cu Cristescu (cezariana), pentru ca dr. ei, Puia, nu era in oras. Esti si tu cumva pacienta dr. Puia?
Eu zic sa stai linistita, e un dr. bun, altfel nu-si lasa Puia pacientele pe mana lui. Cand nu poate veni la nasteri, Cristescu il inlocuieste.
Tipul are vreo 40 si ceva de ani si e de treaba. L-am cunoscut si eu, cand am avut niste dureri in sarcina cu bb 2 si am dat fuga la spital la 10 noaptea. Puia (dr. meu) nu era in oras, dar la telefon mi-a zis sa merg la Cristescu. Din fericire, nu avea sarcina nimic, rinichiul era de vina!
Cam atat stiu despre Cristescu. Eu zic ca va fi bine!


_Ella, Emma & Matei

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombolici spune:

Multumesc mult de raspuns.Nu sunt pacienta dr.Puia ci al Indianei Pelin care e plecata pana pe 17 aprilie.Dar termenul meu e pe 14 si nu cred ca bb o sa mai stea pana se intoarce ea.Asa ca nu imi ramane decat sa ma rog la DD sa ne fie bine la amandoua.


38sapt+6zmaya

mami de maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Stai linistita, SIGUR va fi bine! Ai incredere in dr. Cristescu!
Nastere usoara iti doresc!

quote:
Originally posted by bombolici

Multumesc mult de raspuns.Nu sunt pacienta dr.Puia ci al Indianei Pelin care e plecata pana pe 17 aprilie.Dar termenul meu e pe 14 si nu cred ca bb o sa mai stea pana se intoarce ea.Asa ca nu imi ramane decat sa ma rog la DD sa ne fie bine la amandoua.


38sapt+6zmaya

mami de maya



_Ella, Emma & Matei

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

O cunostinta a nascut cu el - sarcina cu probleme mari - a fost Ok; eu il stiu tangential de prin maternitate; cert e ca m-as lasa pe mana lui sa nasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ele77 spune:

Este un medic exceptional eu am fost pacienta dr Puia, dar am nascut cu dr Cristescu. Nota 10 cu felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombolici spune:

Daca tot am intrebat de dr Cristescu as vrea sa va spun ca este un dr super.Nu am nascut cu el pt ca intre timp s-a intors dr meu,dar am asistat la 3 nasteri ale lui.Nota 10.

mami de maya
cum creste Maya
MAYA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

quote:
Originally posted by bombolici

Daca tot am intrebat de dr Cristescu as vrea sa va spun ca este un dr super.Nu am nascut cu el pt ca intre timp s-a intors dr meu,dar am asistat la 3 nasteri ale lui.Nota 10.

mami de maya
cum creste Maya
MAYA

Sa-ti traiasca bebele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teea1 spune:

Buna Mamicilor!
Si eu sunt in aceeasi situatie :(. Doctorita Pelin pleaca in concediu de pe 28 martie pana pe 06 aprilie iar eu tb. sa nasc pana pe 05 aprilie. Mi la recomandat pe dr. Ciprian Cristescu. Imi este teama.
Tot ce stiu despre acest doctor este ce am citit pe net( cu bune si rele). Sper sa ma ajute bunul Dumnezeu!
Nu prea stiu cum sa dau de doctorul Cristescu.
Ma puteti ajuta cu ceva informatii?
Multumesc!

Mergi la inceput