FIV in Ungaria 13

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

Hristos a inviat!

Pussi m-am suparat cand am auzit de , stiu ca este greu, dar te-ai chinuit atat si nu cred ca vrei sa strici totul pentru un viciu atat de nesuferit. Si eu am fumat la greu, credeam ca este imposibil sa ma las, dar in momentul cand am inceput sa iau AC, nu am mai pus tigara in gura, dupa ce am aflat rezultat fericit, nici nu am mai suportat mirosul , imi venea greata nu mai cand vedeam de la departare pe cineva fumand.Acum am scapat de toate greturile si varsaturile, sunt fericita ca pot manca aproape orice, dar inca nupot suporta fumul de tigara, sigur este pe sistem nervos...Bafta multa si nu mai lasa pe nimeni sa fumeze pe langa tine, asa iti va fi mai usor.
Liana tu cum stai cu ? se vede burtica? la mine deja s-a format un pic si sunt atat de mandra de ea...Ai facut eco, i-ai vazut?
Cornelia si IOana multa bafta, sunt sigura ca veti reusi si vom face un club al gravidoaselor szegediste din Constanta, trebuie sa ne ocupam de cercul de prieteni ai bubulinelor noastre...


danielal +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Adevarat a inviat!!

va tin pumnii la toatee!!!
daniela greturile m'au lasat.ma mai apuca dar foarte rar,,la echo merg la sfarsitul saptamanii sper sa stea la vedere sa le vaz cucu
va pupacesc pe toate..revin..acum nu ma simt prea bine..


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"14

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cenusareasa, gabitu la raport!!!
magda
daniela dupa prima intalnire cu Chivu in oct. 2006 m-am lasat de tigari, dintr-o data gata cu ele! Si nu am mai fumat pana in ziua testului in decembrie....de atunci m-am apucat din nou..si am decis c-o sa ma las cand sunt , sapt. trecuta nici nuam incercat ca eram prea ocupati cu Bhcg-urile, simptomele ..etc. Dar acum gata : FARA FUMURI! Despre burtica ..si a mea se vede, si am pus 1 kg...dar sanatosi sa fim voi cand aflati sexul Bubulinei??
legaturilor nu a fost bine la bunici, v-au rasfatat prea mult si ati mancat prea bine?? la pat cu voi..la refacere
corneliasa fie intr-un ceas bun!! primul Ac!! Tin pumnii!!

PUSSI 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

HRISTOS A INVIAT !
Daria si Mirelus mi-e ciuda ca nu am indraznit sa ma bag in seama pe-acolo ! Nu eram sigura ca e Mirelus, asa ca am decis ca e mai bine sa stau cuminte . Se pare ca n-a fost o decizie inteleapta ! Data viitoare nu ratez ocazia !
Magda esti tare draguta ! Am primit mesajul tau si-ti multumesc pt toate gandurile bune ! Eu cred ca situatia ta e mult mai buna ca a noastra, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji ! Atata timp cat soldateii ies la raport e OK ! Ai sa vezi ca vei veni cu vesti bune de la Szeged in mai !
Chiara iti doresc sa vii graviduta de la Szeged !
Cenusareasa iti tin punmii ! Vad ca deja ai inceput stimularea ! La ce pensiune esti cazata ? E galbena cladirea galbena de langa sensul giratoriu ?
Ioana , Cornelia va doresc sa treceti cu bine de perioada cu AC si apoi FIV-ul sa se lase cu bb !
Daria tu la ce stadiu esti ? Imi cer scuze, dar nu mai retin, esti si tu la stimulare sau iei AC ?
Pt gravidute Pussi, Liana, Andicu, Daniela multi pupici si sarcina usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Christos a Inviat!

Sper ca ati sarbatorit toate frumos! Mi-a fost tare dor de voi, de
forum, e tare rau sa stai departe de comp atatea zile!
Ne-am intors, abia am ajuns acum 1/2 ora si fuguta la comp sa vad de faceti!
Cenusareasa, tin pumnii pt tine! sa ne dai vesti bune azi de la dr Chivu!
Cornelia, sa fie intr-un ceas bun! de-acum ai intrat in linie dreapta! urmeaza si Ioana! ma rog pt voi si va tin pumnii sa mariti lista de gravidutze de SZEGED impreuna cu Cenusareasa , Crinuta, Daria si restul fetelor!
Pussilina, te simti bine? esti cuminte, da?
Liana, abia te-astept cu vesti despre "cuci"!
Daniela, pe burtici!

Noi suntem bine, ne-am simtit super la munte, a fost o vreme superba si am cam mancat de-am rupt! ce sa zic, m-am relaxat si sper ca mi-a priit iesirea! am cam plecat cu regrete, ca as mai fi stat vreo 3 zile, dar , deh, unii dintre noi (mai putin eu)mai au si servici!




Andicu 26+Filip Cristian
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ioana78, sincera nu ma apasa asa de mult cite problem sau cit de serios ar fi cit timp v-a fi cu rezultat, pt ca facem orisice numai sa avem bb. Ceea ce nici voi nu tebuie sa pierdeti speranta, vei vedea ca v-a fi bine pina la urma. Apropo stii tu ceva despre ceva cazari la camin sau asa ceva mai ieftin la Szeged?

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

cenusareasa, gabitu va asteptam cu vesti bune. Pupici dulci
Liana, ai grija de voi. Cumintica in pat. Pupici
Andicu, inca putin si vei merge si cu printisorul vostru la munte.
pussi, te pe burtica, sa stai cumintica si sa ai grija de comori.
pentru toate fetele care sunt in focuri multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

Seara buna la fivoase!

Of,din pacate nu am vesti prea bune in ziua 4 de stimulare Chivu nu mi-a vazut nici un folicul!Asa ca sunt tare suparici ca am dezamagit pe toata lumea inclusiv pe mine si pe el.El a parut totusi optimist,nah,ce sa zica omul sa nu ma descurajeze de tot ca si-asa mi-a cazut fata pe jos si s-a facut tandari.Mi-a marit doza de merional la 2 doze,si a scazut un pic gonal F nu stiu de ce,poate ca din cauza ca am reactionat prost la el.A tot insistat sa duc o viata normala si din punct de vedere sexual,o conta si asta poate, ca eu ,una in ultimele saptamini am tinut post si va dati seama ca am cam mincat mere padurete cu aghiazma iar cu restul...deloc.
Acuma m-au apucat si regretele ca macar maca n-am luat si am lasat intreg borcanul acasa,dar ma voi razbuna zilele urmatoare ca am gasit si aici sa vedem ce efect isi face.
imi vine sa dar asta este,vedem joi ce-o mai fi,poate apare ceva totusi!

A feather can mould a stone if moved by the hand of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cenusareasacapul sus!!! cat poti tu nu te mai gandi acolo..esti in concediu, intr-un oras foarte frumos, e o vreme frumoasa numai buna de plimbare..viziteaza tot ce poti..si relaxare maxima la amandoi!!!Papica ungureasca e forte buna asa ca profita de ea!! La mine la Fiv 1..in Z4 de stimulare am avut 4 foliculi, in Z7 ..surprize.. erau 7....asa ca te rog : calma si optimista!!!Tin pumnii.. de trei oriSa ai incredere in DD ca e cu tine!!

PUSSI 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cenusareasa, mie mi-au aparut foliculi si dupa ziua 6 de stimulare. Asa ca nu e totul pierdut. Fa cum zice Pussi, relaxeaza-te .

Monica

Mergi la inceput