Hipospadias (2)

Hipospadias (2) | Autor: Sheannamp

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Emilia, multumesc, ideea e ca nici eu nu m-am gandit la aceste posibile fistule, si pe mine tot uretra ma preocupa. Din fericire, el urineaza prin uretra noua, si destul de bine, cu jet puternic, complet. Ma dezamageste situatia pt ca hs-ul lui Stefu nu a fost unul grav, meatul era la 2-3 mm de centru, nici curbura mare, si parca mi-ar fi ciuda sa mai trecem printr-o alta operatie!

In ceea ce priveste consultul, eu sunt si am fost destul de intelegatoare, nu cer extra conditii sau confort sau atentie, (de aceea am si fost prima data la Diagnosis) INSA mi se pare de bun simt sa termin ce am de facut unui copil care plange, se zbate in mainile mele - v-am spus, mai avea de pus doar un leucoplast - si apoi sa ma apuc de povesti, sau sa vorbesc in paralel, ca doar se poate! Si nu a fost prima data!
Si eu m-am gandit sa mai mergem la Diagnosis, desi dupa 7 drumuri la Bucuresti in doar 3 saptamani, va inchipuiti. in fine, asta nu mai conteaza, insa stiu ca doar acolo imi pot permite sa pun niste intrebari in urma carora ma mai pot lamuri. Ce sa facem , traim in Romania si daca vrem conditii umane si de bun simt, trebuie sa platim! si nu avem decat sa ne resemnam!

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Imi pare bine ca te-ai mai linistit Gratiela... Este foarte bine ca urineaza prin varf. Am repetat de multe ori, reusita operatiei depinde foarte mult si de pacient.

Eu sunt un pic mai indulgenta fata de dr... pentru ca am mai spus am cativa in familie si daca i-ati auzi cum vorbesc despre pacienti vi s-ar face parul maciuca... Asa ca am inceput sa gandesc ca dr. vad pacientii asa cum ma uit eu la dosarele de pe birou... daca am chef si sunt bine dispusa in ziua respectiva rezolva excelent toate dosarele, daca nu, mai dau si rateuri. Asa ca in ziua cu operatia m-am rugat ca dr. Basca sa se trezeasca bine dispus. Se pare ca asa a fost. Am mai avut si noi cazuri la consultatii ca cele despre care povestesti, dar nu am pus la inima ci m-am gandit ca in ziua aceea ii mai trecusera prin mana 50 de copii, iar daca s-ar implica nu stiu daca ar mai face aceeasi treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sama spune:


Offff, Gratiela...m-am gandit eu ca ceva nu e in regula, din moment ce nu mi-ai raspuns la mesaje nici luni, nici marti, imi inchipui ce e in sufletul tau dar...TREBUIE SA FII TARE !
O sa ma rog ptr Steff sa se faca bine, sa aiba D-zeu grija de el, si pe tine sa te intareasca si sa ai rabdare cu el.
O sa fie totul bine, ai sa vezi.

Sama si Iannis.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Sama, multumesc pt incurajare si urari! Astept si ma rog!
Stiu ca e f important ca urineaza prin uretra reconstruita, ca poate urina, ca nu a facut infectie, ca nu are dureri, insa pur si simplu nu ma pot gandi sa trecem iar prin asta!

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Gratiela, ce mai face Stefanut? Ati fost la control ieri, ce v-a zis?

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Buna, fetelor!

Intr-adevar, am fost ieri iarasi, am prins un moment f f liber, spre surprinderea noastra, drept pt care doctorii erau tare binedispusi, pusi pe glume, cu siguranta ca asteapta si ei vacanta de Paste.

Stefanut e bine, uretra functioneaza, cu jet bun, mai avem fistula insa incepe sa se stranga, eu credeam ca vad doar eu asta din dorinta prea mare, insa si ei mi-au spus la fel; in concluzie e bine, mai ales dupa spusele dr Basca - cred ca i se formeaza un reflex cand ma vede de-acum, stie ca incep intrebarile - ieri chiar mi-a aratat totul in timp ce l-a consultat, m-a felicitat pt gandul pozitiv. In fine, mai mergem peste o luna.

Multumesc din suflet pt grija! Spor la treaba in saptamana mare!

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Imi pare tare bine sa auzim de bine!

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ma bucur mult ca-i bine.
L-a controlat iarasi cu penseta aceea?



Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Nu, Roxana, nu i-a mai verificat uretra, doar i-a facut toaleta - pe el l-a si decalotat o data cu operatia, acumulase dinainte niste pungute de smegma sub piele, dar tot asa de tare a plans , de fapt plange de cand intram pe usa, saracul!

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:

Ce ma bucur, Gratiela, ca e totul spre bine! Asta va da curaj si celorlalte mamici!

Sama! LA MULTI ANI!


Mergi la inceput