Electrocasnice - ajutoooorrrr!

Electrocasnice - ajutoooorrrr! | Autor: Cristina A

Link direct la acest mesaj

Mi s-a stricat masina de spalat iar sotul meu considera ca a sosit momentul sa cumparam una noua - numai ca oferta de pe piata este atat de variata incat nu prea stiu unde sa ma opresc. As vrea sa-mi impartasiti parerile voastre despre cea mai buna "prietena" a familiei - care ne ajuta cu stoicism asa cum a facut-o pana mai ieri si mandra mea Whirpool (cumparata acum 7 ani - second hand, cu uscator si 1200rpm), care si-a facut treaba cu varf si indesat.
Si daca tot am deschis acest subiect astept parerile voastre legate de frigidere, plite si cuptoare si nu in ultimul rand masini de spalat vase despre care as avea urmatoarea intrebare - merita (prin prisma eficientei si a economiei de timp) sa sacrifici spatiul din bucatarie care pentru noi nu este foarte generos?
Va multumesc anticipat pentru sfaturile pe care le astept cu maxim interes.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Exista firme pe internet, care vand masini la un pret mai mic, si de rufe si de vase.
Eu am apelat la una dintre ele sa-mi repare masina de spalat sia sa ma vazut ca si vand nu doar repara.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Masina mea de spalat e Arctic de 1000 rpm. O am de 4 ani si nu am nici o problema cu ea. Ne-am gandit (eu si sotzul) sa o donam mamei mele si sa cumparam una noua, tot Arctic, cu afisaj electronic si 1200 rpm (sau poate 1400 daca o fi existind). Cum si frigiderul meu e tot Arctic (tot de 4 ani il am) si functioneaza perfect, ma pot declara fan Arctic.

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_blue spune:

Atentie!
Daca vreti sa va cumparati electrocasnice, acum e momentul!
Din aprilie se introduce taxa de mediu, deci se vor scumpi electrocasnicele! Cele vechi nu mai avem voie sa le aruncam la container.
Asa ca daca tot se apropie iepurasul, faceti-va un cadou?!

Mergi la inceput