Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by gabiarama

Stiti cumva daca as putea face eclere sau choux-uri de joi si sa le umplu abia simbata ?



Poti sa le faci,dar sa le racesti bine si apoi sa le pui intr-un vas cu capac.Neaparat,racite bine ca de nu se flescaiesc.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Liliana, ce idee interesanta de a servi clatitele, merci de pont.

Gabi, cum ti-au zis si alte fete, nu e nici o probleme sa coci choux-urile cu 2 zile inainte de a fi umplute. Eu cred ca nici sa le congelezi nu e nevoie.
Ma bucur ca ti-au placut ciupercile. Si musafirii mei se dau in vint dupa ele.

cin, e ok sa pastrezi 2-3 zile foile pentru "televizor", numai sa le tin intr-un loc ferit de umezeala si mai racoros.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Natalia,vreu sa fac poenita cu ciuperci si s-o transport caci plecam la Ploiesti de Paste.Se poate sau se intampla ceva cu ea? Ce parere ai? Ziceam s-o fac acasa si sa o rastorn acolo pe platou.
Sotul meu spune ca sa nu cumva sa se taie maioneza la drum...eu nu cred dar tu ce zici?

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Adi, iti spun cum am facut eu: am transportat poienita anul trecut de Paste, e drept ca pe o distanta mai scurta decat a ta, insa nu cred ca o sa ai probleme: am luat-o in vasul in care am asamblat-o si am rasturnat-o si am cosmetizat-o acolo, la destinatie.

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adi,eu zic ca mai degraba exista riscul sa "se strice",maioneza fiind usor perisabila,dar daca o transporti intr-o lada frigorifica,zic eu ca e ok.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Multumesc.
Deci o transport in vasul in care o fac.De stricat nu se strica,am s-o tin la rece..:)
PAste fericit!

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Am facut o negresa si as vrea sa-i pun o glazura de cioco alba...doar d'aia am acum in frigi . Stiu ca e altfel decat cu cioco neagra. Deci, cum procedez?

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Recomandati-mi si mie o reteta buna de fursecuri fragede care sa le placa in primul rind copiilor .De dimineata caut pe net dar nu ma pot hotari .

Am la cuptor a doua tava de eclere ,au crescut ,s-au uscat bine si in interior ,abia astept sa le umplu simbata .

GABI31+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gabi,mie imi suna tare apetisant Fursecurile tabla de sah.Si cred ca am sa pun reteta in aplicare.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Pentru glazura cu ciocolata alba n-are nimeni idei?

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput