perdelute pt.geamuri termopan

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Dar cine te opreste sa pui cate o bara pe fiecare geam si-asa le poti deschide- si n-am inteles-o pe asta cu sa nu dai gauri in rama de aluminiu. Se pot da f. bine gauri. Dar daca chiar nu vrei sa dai, soacra mea a prins barele cu ventuze de plastic si vad ca rezista f. bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Uite, ca-i o idee buna cu ventuze din plastic. Unde se gasesc?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

la noi se gasesc in prctiker, iar suportzii pe care vin barele vin lipitzi pe geam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Offfff.. cumpaeri barele separat - eu una am vazut de plastic si ventuzele separat si le gasesti in magazinele care au asa ceva in profil - Praktiker, Bricostore, Bucur Obor, cred ca si-n piata la tigani/moldoveni daca te chinuiesti gasesti si de unele si de altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu trebuie sa te superi sau sa te ca intreb.
Eu am bunavointa si dorinta, dar nu ma pricep la lucrurile astea absolut deloc.
Si singurele ventuze pe care le stiu sunt cele cu carlig in ele de agatat una alta, care cad singurele dupa un timp pentru ca se usuca plasticul ala.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Cristina glumeam, cum sa ma supar.

Alea sunt sg. ventuze pe care le stiu si eu. Soacra-mea a cumparat cele mai mari ventuze pe care le-a gasit si le-a lipit cu nus' ce lipici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Poate gasesc si eu in magazinele astea pe care le-ai enumerat. Ca nici mie nu-mi prea place sa dau gauri in termopan.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Sunt tare dragalase perdelutele astea. Si chiar ma gandeam ca ar pica tare fain si la mine la bucatarie. Asa ca am cazut in visare dar m-am trezit brusc. Ca bara aia pe mijloc nu permite geamurtilor mele sa se deschida Sau e vreun sistem secret pe-acolo si io inca nu l-am vazut?? Luminati-ma va rog!!

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Liliac - cum vorbeam mai sus - pui cate o bara pe fiec. geam nu una dintr-un capat in celalalt . In felul asta ti se deschid geamurile. Bine ce-i drept nu arata chiar la fel, dar ...pe-aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

quote:
Originally posted by Miramar

Liliac - cum vorbeam mai sus - pui cate o bara pe fiec. geam nu una dintr-un capat in celalalt . In felul asta ti se deschid geamurile. Bine ce-i drept nu arata chiar la fel, dar ...pe-aproape



Sar'mana! Uite, chiar nu-mi trecuse prin cap cum e cu doua bare in partea de jos. Oricum, sunt superfaine perdelele astea!!

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput