Pareri de la timisoreni-preturi apartamente

Pareri de la timisoreni-preturi apartamente | Autor: crisseis

Link direct la acest mesaj

Vreau sa cumpar un apartament in timisoara, cu 3 camere, decomandat, la etaj intermediar, intr-o zona aproape centrala.
Stiti ceva de preturi?
Am gasit ceva in circumvalatiunii, chiar pe artera, la bloc turn,cu 75.000 euro..nu vi se pare mult?
Suprafata construita e de vreo 65mp, iar a camerelor(insumata)de vrei 45(poate putin peste).Sunt conditionata de zona , pentru scoala copiilor, ca nu am masina personala si...mutandu-ma din alt oras, unde scolile erau dispuse mai bine , iar orasul mai mic...nu ne putem obisnui sa mergem cu firobusul spre scoala.Aici e cu totul altfel..in fine, imi si place zona aia ca sunt supermarketuri in jur, mall-ul aproape, la fel si parcul botanic si centrul.
Stiti ceva de preturi in zonele apropiate centrului?Nu e cam mult?
Va multumesc anticipat, am mai intrebat asta si pe alt forum, sper sa nu plictisesc pe nimeni, dar e o decizie grea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu nu sunt din Timisoara, dar din ce stiu eu, e ca preturile din Cluj nu sunt cu mult peste cele din Timisoara. Iar in Cluj (ap asemanator), nefinisat, in zona "aproape" centrala, nu il iei sub 80.000 euro.
Succes!
apartementul e finisat?

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:


Eu nu mai locuiesc demult in Timisoara insa sunt oarecum informata de piata imobiliara de-acolo.Si sincer,pretul mi se pare realist chiar daca ap e destul de mic!
Cunosc zona si e buna,aproape centrala.Nu ne-ai spus daca e aranjat cu gresie,parchet,etc.

Uite,eu am un apart cu o camera tot in Tm,tot aproape de centru,bloc din anii '80,are cam 49-50mp,e aranjat cu gresie,faianta,parchet,tel,mobilat modern si am primit 45000euro dar inca nu-l vind.Mai astept sa creasca preturile.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Mai fetelor, ma speriati cu preturile astea!! Atunci cit ar fi un apartament cu 4 camere, renovat acum 2 ani, pe Aleea Sportivilor? Initial am zis ca nu-l vind, dar vad ca se apropie vertiginos de 100 000 Euro.....


"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Apartamentul e din anul " 82 si a fost renovat acum 2 ani, are gresie, faianta, centrala, parchetul vechi(dar reconditionat), geamuri termopan, deci numai un var ii mai trebuie(ca de mutare noua).
Sincer, stau in dubii, pt ca mi se pare cam mic(eu am avut unul f spatios in alt oras, de aceea nu prea ma pot acomoda) si ma gandesc ca pt mine si copii(baiat si fata)...ar trebui camere ceva mai spatioase.
Dar copiii sunt la scoala 16 si nu-i mai mut, ca deja o mutare s-a facut(din alt oras, la alta scoala).Casa scarii e curata, seamana a bloc de zona centrala, fata de ce am vazut(ca n-am putut crede ca exista asa ceva..in fine).E la etajul 5/8.
O sa vad si expertul cat masoara.Pana la urma , decat sa ma duc in alte zone, ca nu am masina personala...mai e si aspectul ca am aproape magazine, piata, mall..si ma gandesc ca in viitor, daca voi vrea sa-l vand, valoarea lui se va pastra cel putin egala, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

quote:
Originally posted by crisseis

Apartamentul e din anul " 82 si a fost renovat acum 2 ani, are gresie, faianta, centrala, parchetul vechi(dar reconditionat), geamuri termopan, deci numai un var ii mai trebuie(ca de mutare noua).
Sincer, stau in dubii, pt ca mi se pare cam mic(eu am avut unul f spatios in alt oras, de aceea nu prea ma pot acomoda) si ma gandesc ca pt mine si copii(baiat si fata)...ar trebui camere ceva mai spatioase.
Dar copiii sunt la scoala 16 si nu-i mai mut, ca deja o mutare s-a facut(din alt oras, la alta scoala).Casa scarii e curata, seamana a bloc de zona centrala, fata de ce am vazut(ca n-am putut crede ca exista asa ceva..in fine).E la etajul 5/8.
O sa vad si expertul cat masoara.Pana la urma , decat sa ma duc in alte zone, ca nu am masina personala...mai e si aspectul ca am aproape magazine, piata, mall..si ma gandesc ca in viitor, daca voi vrea sa-l vand, valoarea lui se va pastra cel putin egala, nu?



Oau ce mult costa nici nu-mi vine sa cred. Poate ar fi mai bine sa mai tatonezi terenul tinand cont ca faci o investitie asa mare.

Iti dau un link la un site de imobiliare, am facut cautarea exact dupa ce iti trebuie tie, adc apartm. 3 camere, zona Circumavalatiunii, si am gasit incepand dela 50000 euro. Vezi ca sunt unele si cu poze inauntru asa ca poti sa te lamuresti mai repede daca ti-ar place sau nu.

http://www.imobiliare.ro/db/apartamente/oferte/vanzari/1/judet/Timis/garsoniera/0/apartament/1/camere_d/3/camere_u/3/afisare_pret_necunoscut/1/?localitate=Timisoara&zona=circumvalatiunii&sortare=3&tipsort=1&moneda=EUR&page=1

sper sa te ajute, mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCan spune:

La linku de mai sus chiar am gasit unul la 60000 euro si arata superb, f asemanator cu ce e in west, are parchet nou si lustruit, totul arata f bine, daca mergi pe linku ce ti l-am dat, du=te la pagina doua si selecteaza apartm. ce are poza ca canapeaua rosie.
Vezi ca are f multe poze. Singurele inconveniente poate sunt ca e la etj. 10 din 10 (desi aici la noi cu cat ai apartm mai sus cu atat e mai scump pt ca ai vedere frumoasa :)) si ca e semidecomandat dar daca primesti spatiu mai mult si pret mai mic eu zic ca e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by AlinaCan

La linku de mai sus chiar am gasit unul la 60000 euro si arata superb, f asemanator cu ce e in west, are parchet nou si lustruit, totul arata f bine, daca mergi pe linku ce ti l-am dat, du=te la pagina doua si selecteaza apartm. ce are poza ca canapeaua rosie.
Vezi ca are f multe poze. Singurele inconveniente poate sunt ca e la etj. 10 din 10 (desi aici la noi cu cat ai apartm mai sus cu atat e mai scump pt ca ai vedere frumoasa :)) si ca e semidecomandat dar daca primesti spatiu mai mult si pret mai mic eu zic ca e mai bine.



Pretul apartamentelor la ultimul etaj este sensibil mai mic fata de cele de la etajele inferioare datorita riscului de a te trezi cu apa in casa .Costa mult o izolatie buna si in Ro cam trebuie sa o platesti singur .
Eu am fost la cineva in Dacia,avea apart la etajul 7.Nu-ti povestesc ce lift nesigur avea:nu numai ca se oprea aiurea intre etaje dar era din ala ale carui usi se pot deschide continuu,nu numai la destinatie .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Doamne, dar preturile astea sunt reale ? Ashtia chiar isi gasesc cumparatori la preturile astea ? Mi se pare enorm de mult. Crisseis, poate daca mai cauti, vei gasi o oferta mai buna, eventual cu o suprafatza mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Da Sibylle sunt chiar reale.Noi ne-am vandut apartamentul in decembrie, si l-am vindut destul de repede, nici o luna de cind am pus anuntul . Ne grabeam ca poate daca asteptam dupa ianuarie primeam mai mult dar...
Deci am vandut 3 camere, 90 m2, termopan, gresie... la parter cu 65000 euro zona Fabricii de Bere.

Mergi la inceput