Lista Gradinite - bila alba / bila negra(2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Azi la noi este ultima zi de gradinita...din toamna mergem la scoala.

Concluzii referitoare la Smart Kids Baneasa.

Este o gradinita buna. Probabil m-as gandi de 100 de ori inainte sa aleg alta (daca ar fi sa o iau de la inceput).
Motive:
- este curatenie;
- mancarea este f buna (Adela nu a avut niciodata probleme cu stomacul);
- au o curte frumoasa;
- educatoarea pe care au avut-o este tanara, druta, serioasa; nu foarte mamoasa dar cred ca asta este un plus;
- la sugestia parintilor cel putin in ultimul an au pus mai mult accent pe limba engleza;
- in ultimul an au avut mai multe activitati extra. Inclusiv introducerea mind lab-ului. Noi nu am participat (noi am avut program scurt);
- tot la cererea parintilor a fost angajat un medic;

Ce nu ne-a placut:
- faptul ca in aceeasi cladire exista si After school - cel putin pentru copii mici nu este cel mai bun lucru;
- parintii vor mai multe serbari...vor sa vada concret copii 'la lucru'


Deci, punctajul meu (la final) pentru Gradinita Smart Kids Baneasa:

- personal 5 p;
- dotari 5 p;
- curatenie 5p;
- mancare 5p;
- activitati in gradinita 4.5 p;
- activitati in afara gradinitei 4.5p;


TOTAL 29 p

Concluzie: ca orice firma privata, se vrea 'satisfacerea clientului'. Dupa ceva reclamatii facute de noi, parintii in toamna lucrurile s-au miscat si beneficiarii au fost copii .
Deci suntem multumiti per total de ce s-a intamplat acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

adi_dalma, multumim pentru punctaj.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandr7777 spune:

quote:
Originally posted by Elag

A auzit cineva de Gradinita Elite, din sectorul4?
Orice informatie e binevenita!!!


da am auzit si numai pareri bune. trebuie sa mergi la fata locului daca vrei sa te convingi. au camere de supraveghere, sunt deschisi pe perioada verii si accepta copii de la 1 an si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Initial creeata de elena.ni

Va rog stie cineva ,ceva de gradinita nr. 70 de la Elefterie sau de nr.73 de la Izvor ? Noi am avut o experienta f.f.f. neplacuta la gradinita 271 si ne este foarte frica . VA MULTUMESC






Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lepadatut spune:

Buna,
Am si eu un baietel de 1an8luni si as dori sa-l inscriu la o
gradinita. Stie cineva o gradi buna in zona 1Mai-Titulescu?
Tatiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo__boo spune:

despre gradinita 38 de pe str. odobesti, sect. 3 s-a mai discutat??
cine ma ajuta si pe mine sa gesesc informatii??
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabomboana spune:

Buna!
Oscilez intre 2 gradinite si nu stiu pe care sa o aleg:Casuta cu povesti si Pinklemon,amandoua din sectorul 2.Daca stie cineva ceva despre ele sa-mi spunaa si mie.
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Eu am avut copilul la gradinita de stat, dar din primavara n-am mai putut sa mergem la aceasta gradinita din cauza programului care se termina de ora 16.
Asa ca am schimbat 2 gradinite particulare si anume.
Gradinita particulara "Puiutul pufos" , sector 3, de care n-am fost multumita de prestatiile educatoarei si nici de activitatile de acolo.
Ca puncatj:
- personal 2 p;
- dotari 5 p;(gradinita noua)
- curatenie 5p;
- mancare 3p;(ca desert avea mereu prajitura "Magura", iar cand fata mea a cerut o a doua prajitura d-abia a obtinut-o); meniul nu era afisat
- activitati in gradinita 3p;
- activitati in afara gradinitei 0 ;
Total: 18 puncte

Acuma o avem la gradinita particulara "Mica Printesa" , tot in sector 3, de care sunt multumita, atat eu, cat si copilul.
Ca punctaj:
- personal 5 p;
- dotari 5 p;
- curatenie 5p;
- mancare 5p;
- activitati in gradinita 5 p;
- activitati in afara gradinitei 4.5p;
Total: 29.5 puncte
Singurul lucru pe care as putea sa-l reprosez ar fi acela ca are o curte interioara mica. Dar, la gradinita de stat aveau o curte mare,superba, amenajata ca un parc, si degeaba....pentru ca grupa mica nici nu era scoasa in curte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargoyle spune:

Draga Lepadatut, ma chinui de ceva vreme sa aleg o gradinita in zona 1 Mai (eu caut in directia 1 Mai-Domenii-Turda). N-am prea gasit informatii (gradinite sunt berechet). As alege Hansel und Gretel, de pe Sanatescu, se pare ca e super, doar ca primesc de pe la 3 ani si Diana mea are doar 2. Aristokids (str Cluj) si Cami (str Carol Knappe) au fost laudate, dar clar de cineva din interior. Pe Teddybar, care e aproape de tine, am eliminat-o din prima. Copilasul unor prieteni a avut o perioada tare nefericita acolo. Dupa 2 luni era nervoasa, plangea tot timpul, avea vanatai suspecte... avea doar 1 an jumate!
Mi mi se pare draguta si Pitiricky (Neculce/Rudeanu), dar nu am gasit pareri despre ea. Pe restul le-am vizitat, dar nu mi s-a parut nimic grozav. Ce sa zic, poate daca insistam ne raspunde cineva si noua....
Pupici la mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui oaniculae


Numele gradinitei: Kinder Club
* Grupa la care e copilul si cand a inceput sa frecventeze gradinita: grupa mini, a inceput din septembrie 2007
......
Daca cineva are copilul la aceasta gradinita si ar dori sa stam de vorba sunt interesata pentru ca pe zi ce trece sunt mai nemultumita de aceasta gradinita!


Oaniculae, copilul tau mai merge la Kinder Club? Acum am vazut postarea ta, imi pare rau ca nu am fost pe faza atunci, dar, de... programul nu prea imi mai permite. Sper ca ati rezolvat in mod fericit problemele, nu de alta, dar gradi asta e chiar ok.

Si fetita mea care are 3 ani merge la Kinder Club din aprilie 2007. Acum este la grupa mica, dar a trecut si prin grupa mini. Cand am dus-o la Kinder Club eram dupa o experienta extrem de neplacuta cu o cresa si cu 2 bone. Am fost si suntem in continuare multumiti de gradi, matza noastra merge cu placere, activitatile sunt variate si pe toate gusturile (zic eu).
O sa revin cat de curand cu detalii si cu punctajul acordat de mine acestei gradinite. Am avut timp 1 an si ceva s-o evaluez :)

Sa ne bucuram de ce avem, nimic nu tine o vesnicie!...

Mergi la inceput