diaree-va rog rapuns urgent

diaree-va rog rapuns urgent | Autor: violetan

Link direct la acest mesaj

Apelez iar la voi, pt ca sunteti toate dragutze si saritoare si incercati sa ajutati cat puteti. De vreo 2 zile am scaun f moale (foarte negru) de fapt diaree si mi-e tare frica, pt ca deja medicii au exclus apendicita, au zis ca e probabil colica renala. Sunt ingrozitor de speriata. Oare injectiile pe care le fac (no-spa cu scobutil si piafen) pot da diareea asta? Vi ce ziceti? Va pup mult pe toate si astept raspuns de la voi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

nu iei cumva si fier? ca de la fier stiu sigur ca ai scaun de culoare neagra! cat despre diaree, si pe mine m-a tinut cam 3 zie, si mi-a trecut cu banane, supica de morcov si orez...

diana 30+ STEFAN
asa creste bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by dianalaura

nu iei cumva si fier? ca de la fier stiu sigur ca ai scaun de culoare neagra! cat despre diaree, si pe mine m-a tinut cam 3 zie, si mi-a trecut cu banane, supica de morcov si orez...

diana 30+ STEFAN
asa creste bebe
poze




Nu iau fier:(....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Eu am avut diaree destul de acuta in primul trimestru - si mi s-a prescris smecta.
Dar nu am avut asa cum descrii tu, deci nu stiu ce sa zic. Cel mai bine stie un medic. Multa sanatate

Anca 30+

poze
bebelusa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

nu te ingrijora tare. intreaba medicul.
ceea ce pot sa iti spun e ca eu am avut primele 3-4 luni diaree acuta, si paine prajita daca mancam, era prapad.

se pare ca a fost o reactie a organismului la sarcina.

acum de ex, sunt in luna a 8a si am inceput sa am si niste greturi, desi nu am avut deloc pana acum. deci se tot schimba lucrurile inside.

despre culoare - nu stiu, dar fa-ti o analiza , parca coprocultura se numeste si scapi de indoieli.

te pup
Elena

Mergi la inceput