Sotul meu nu ma lasa sa fumez

Sotul meu nu ma lasa sa fumez | Autor: ali76

Link direct la acest mesaj

SOTULMEU ESTE IMPOTRIVA FUMATULUI SI NU MA LASA SA FUMEZ.PE TEMA ASTA AVEM O GRAMADA DE DISCUTII.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Cand te-a cunoscut erai fumatoare?

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

PROBABIL PENTRU CA TINE LA TINE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

"nu ma lasa sa fumez" adica... cum?
Daca nu e de acord sa fumezi in prezenta lui mi se pare ok pentru ca nu trebuie sa suporte fumatul pasiv daca nu vrea - pana la urma ii afecteaza sanatatea. Dar la serviciu sau pe balcon e alta poveste, cum sa nu te lase?
Si eu am sot nefumator si nu suporta fumul, e o mare problema si sursa nesfarsita de discutii dar stiu ac el are dreptate.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bine face....


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

ca nu iti face bine stii si tu. El o face probabil ca se gandeste la sanatatea ta. Dar nici eu nu as vrea sa imi impuna cineva ceva.

Prea multe solutii nu ai: ori te lasi de fumat (pt tine nu pt el), ori ii explici ca e sanatatea ta, ca stii la ce riscuri te supui dar totusi alegi sa fumezi si el trebuie sa iti respecte decizia. In acest caz poate gasiti o cale de mijloc, sa nu fumezi decat in anumite camere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Dar inainte de a deveni sotul tau nu a vazut ca erai fumatoare? Atunci nu ti-a spus ca nu accepta? Tu nu l-ai vazut atunci ca e impotriva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Tine la tine!!!!!

Un coleg de-al meu de servici a murit la 33 de ani in somn in urma unui atac de cord.

Era colegul cu cele mai multe diplome, inclusiv doctor in economie, urma sa se insoare la vara.............

Fuma 2 pachete de tigari pe zi. Atat, nu a avut boli, nu l-a calcat masina.

Intelegi? Tu ai putea sa-l lasi pe omul pe care il iubesti sa se sinucida?
Ai fi mai fericita daca ar face-o lent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu te lasa sa fumezi sau vrea sa te ajute sa te lasi de fumat?

Eu am reusit sa-mi conving sotul sa nu mai fumeze, dar am avut si acordul lui pentru asta, si el vroia sa renunte la fumat, asa ca am
reusit. A fumat din ce in ce mai putin pana n-a mai simtit deloc nevoia.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

bine face....


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor


De-acord!



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Te inteleg perfect; fostul meu prieten era asa: ne intelegeam de minune din orice pdv, dar imi impunea sa renunt la fumat... intr-un final (NU zic sa faci ca mine, ci doar iti spun ce am facut eu!) am renuntat la el; era un mod de a ma 'controla'... i-am spus ca ma simt ca un copil caruia parintii ii impun anumite reguli, ori eu nu mai eram copil! Eu am avut multe motive sa-l las printre care: era fff gelos si incerca sa controleze tot timpul ce fac, ce spun, cum ma imbrac, cum ma machiez; si, repet fumatul era inca ceva in plus ce el vroia sa controleze; nu a reusit!
Tu poti sa vb. cu sotul tau, asa cum a mai spus cineva, sa-i explici ca e alegerea ta si ca vei renunta cand si daca vei fi pregatita sa renunti, nu pentru ca ti se impune!


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput