Intrebari pentru single (1)

Intrebari pentru single (1) | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Am o serie de intrebari pentru cei singuri.
Raspunsurile voastre vor fi asamblate in cadrul unui articol pe www.supereva.ro
Astept sicneritate de la voi, dragi single :)

Prima intrebare:
Cum credeti ca ar fi un bun inceput de relatie?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nu am inteles exact intrebarea. Se refera la felul in care ne cunoastem partenerul, la locul unde ne vedem prima data, la tipul de om la care visam... sau concret la ce anume?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NIICOLLE spune:

Parerea mea e ca nu cred sa existe vreo reteta ( adica daca faci asa sigur iese asa ) pt un bun inceput intr-o relatie. Plus fiecare inceput e frumos mai greu e sa mentii frumosul in relatie si sa o dezvolti cat mai bine dar daca nu intalnesti omul potrivit eu cred ca nu prea ai sanse la o relatie vesnica adica pana la batranete. E doar o parere..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Un bun inceput intr-o noua relatie ar fi sa inchei relatia anterioara cu bine, civilizat si pentru totdeauna...
Cind esti impacat cu tine si cu cei din jur, privesti viata altfel...

P.s. "Single" inseamna cineva care nu a fost casatorit niciodata. "Single Parents" este cu totul altceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

ha-ha. eu nu mai am asa pretentii mari de la viata, asa ca as spune ca un inceput bun ar fi ca macar sa termine relatia fizica precedenta si daca pot sa indraznesc sa sper ca "relatia precedenta" sa fie si dinsa instiintata ca e precedenta, nu mai e actuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michi1 spune:

Postez pentru prima data si eu pe acest forum care ma incanta. Va citesc de mult dar e prima data cand va scriu. Sunt o mamica singura de fetita de 9 ani (in curand). Nu-mi vine sa cred ca e asa mare. Suntem singure de mai bine de 3 ani si inca nu mi-am gasit linistea. Stam cu chirie intr-o garsoniera, partajul inca nu s-a terminat si nici nu prea sper la prea mult de acolo. Ex-ul tine cu dintii de material(avem probleme si cu pensia pe care o trimite daca si cat vrea).
Cat despre o viitoare relatie, speranta exista dar practic e mai greu ca cineva sa te iubeasca pe tine, sa-ti iubeasca puiul si sa-si doreasca o familie frumoasa. Sincer eu percep barbatii romani ca fiind cam iresponsabili. Sper din tot sufletul ca viata sa-mi demonstreze contrariul.
Va pup pe toti si va doresc o viata frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Michi, eu totusi cred ca barbatii astia ai nostri sunt destul de neajutorati ca sa traiasca singuri, si pt confortul lor accepta chiar si femei cu copii:) Poate mai sunt unii care cauta inca dragostea adevarata si daca te iubeste cineva, te accepta cu copil cu tot... imi place sa cred ca asa-s toti hmmm.... visez...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Michi, eu totusi cred ca barbatii astia ai nostri sunt destul de neajutorati ca sa traiasca singuri, si pt confortul lor accepta chiar si femei cu copii:) Poate mai sunt unii care cauta inca dragostea adevarata si daca te iubeste cineva, te accepta cu copil cu tot... imi place sa cred ca asa-s toti hmmm.... visez...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!





asta de unde ai mai scos-o ca toti barbatii sunt neajutorati?eu ma descurc singur fara probleme dar imi lipseste partea aia cu iubire,tandrete etc.aici chiar nu ma descurc singur.

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhea spune:

Draga mea , daca vrei sa-ti refaci viata trebuie sa urmezi citeva regului de baza , reguli pe care eu le-am urmat si ne este foarte bine acum .
1. Chiar daca simti ca nu mai poti , incearca sa nu arati nimanui asta ! TU ESTI OK , LUCRURILE MERG BINE , PROBLEMELE SE REZOLVA - nu ai nevoie de birfe si de comentarii la dresa situatiei tale acum !
2. Ai grija de tine , de aspectul tau exterior - daca te uiti in oglinda si nu-ti place ce vezi , nu poti sa ai pretentia ca altcineva sa te placa
3. Zimbeste cit de des ai ocazia : Oamenii veseli atrag oameni veseli in jurul lor ...si cunostinte noi
4. Gindeste pozitiv si nu ezita sa-ti asumi unele riscuri
5. Petrece timp cu copilul tau , timp de calitate , sa stie ca poate conta pe tine

Si apoi , daca te recasatoresti:
1. Ai mare grija de copilul tau si de pozitia lui in noua familie DIN PRIMA ZI . Nu ezita sa ''te certi'' cu noul sot daca ceva din atitudinea lui fata de copilul tau te-a ''deranjat'' putin - nu lasa precedentul sa apara (la inceputul casniciei sotii se iubesc altfel decit dupa ani , micile discutii contradictorii sint mai usor uitate iar daca reusesti sa impui anumite reguli inca de la inceput copilul va creste intr-un mediu bun, se va simtii protejat de mama lui ). Fa tot ce i-ti sta in putere ca regulile legate de copil si stabilite inainte de casatorie sa se respecte .
2. Nu uita ca in primul rind trebuie sa te gindesti la copilul tau , in al doilea rind trebuie sa te gindesti la tine si abia in al treilea rind trebuie sa te gindesti la oricine altcineva .(Spun asta pentru ca barbatii , chiar si cei de zahar , nu vad anumite lucruri sau chiar daca le vad le trateaza cu superficialitate si nu pentru ca sint rau intentionati ...iar uneori pot ramine rani , asa ca nu lasa asta sa se intimple)

Te pup si i-ti doresc mult noroc


cora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by espiritu

quote:
Originally posted by Gabi_K

Michi, eu totusi cred ca barbatii astia ai nostri sunt destul de neajutorati ca sa traiasca singuri, si pt confortul lor accepta chiar si femei cu copii:) Poate mai sunt unii care cauta inca dragostea adevarata si daca te iubeste cineva, te accepta cu copil cu tot... imi place sa cred ca asa-s toti hmmm.... visez...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!





asta de unde ai mai scos-o ca toti barbatii sunt neajutorati?eu ma descurc singur fara probleme dar imi lipseste partea aia cu iubire,tandrete etc.aici chiar nu ma descurc singur.

espiritu



poate tocmai de tine si de cei ca tine vorbeam la "exceptii", adica cei care intr-adevar cauta partenera de viata si nu menajera:)


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankirina spune:

offff si eu sunt singura de 2 luni
am o fetita de aproape 8 luni care este totul pt mine
el....tatal ei... a preferat sa fie mai linistit fara griji..mao suna din cand in cand ...asta e m-am obisnuit ...barbati...
nu ai ce sa le ceri
las id meu de mess daca doreste cineva o vb buna
pupici

Mergi la inceput