Se poate afla nr. Orange?

Se poate afla nr. Orange? | Autor: codruta_grg

Link direct la acest mesaj

Cum se poate afla a cui e un numar de mobil de pe care ma tot bipaie cineva. Numai cu politia? (ca mai vorbeste si urat)

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Ai incercat o reclamatie la orange? Ca am inteles ca se poate. Nu iti spune cine este dar ii pun in vedere ca daca continua ii anuleaza contractul, cu toate penalizarile respective. Si apoi ii minitorizeaza activitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

NU poti afla.
poti face o cerere la Orange si i se va bloca accesul, in functie de gravitatea cazului: in retea sau catre numarul tau.
DAR .. tu nu vei afla cine este acea persoana din spatele numarului decat cu mandat sau ... cineva care lucreaza acolo si isi risca slujba pt. tine.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Multumesc pentru raspunsuri !
Daca e pe cartela atunci nu am cum afla, doar daca fac sesizare la orange sau la politie...

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

daca e de pe cartela nici cei de la orange nu stiu cum il cheama, evident.
Daca ma duc maine, iau o cartela si sun si injur pe cineva, apoi o arunc, isi pot da seama unde eram, nu si CINE sint.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nu poti afla decat daca e abonament si ai ceva cunostiinta care lucreaza la serv clienti

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Nici cu politia nu rezolvi mare lucru. Acum cativa (mai multi) ani, cand nu existau cartele, am patit ceva similar, sute de apeluri pe zi, numar neidentificabil.
Bine ca macar iti vorbeste - deci e un necunoscut, daca nu stii cine e. (La mine nu vorbea, tacea in telefon, si ore in sir ar fi stat - pana ma plictiseam eu si inchideam)
cu toata reclamatia la politie, Orange, insistente - fara dispozitie de la parchet operatorii de telefonie mobila nu sunt obligati sa raspunda la astfel de solicitari (simple) ale politiei.
Acum e si mai rau, daca e vorba de o cartela...si bunavointa sa aiba si tot nu-i dai de capat.
Schimba numarul. Eu asa am facut pana la urma, cu toate consecintele. Cu politia...slabe sanse sa se fi schimbat ceva de atunci.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Daca nu ma insel,exista posibiltatea sa restrictionezi anumite apeluri din telefonul personalBaietii sunt mai priceputi la tehnica,si pot sa-ti raspunda mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Da, se poate sa restrictionezi unele apeluri din setarile telefonului!
Daca nu ma insel cauta ceva cu "Filtrare numere".....


*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Multumesc !
Tipul imi dadea bipuri. Eu am dat apartamentul in vanzare si am crezut ca e un potential client si am sunat inapoi, nu a zis nimik pana nu am zis eu alo si atunci mi-a zis "ce faci draga" si mi-a inchis telefonul. Eu am crezut ca vorbea cu altcineva si am resunat si atunci a inceput sa zica prostii, eu am inchis si de atunci mi-a dat doar bip si n-am mai sunat, normal . Eu niciodata n-o sa mai sun la un telefon de la care am doar apel (never). Astept, poate se potoleste totusi.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cand am vrut sa setez intrare apeluri, imi cere ceva parola. Deci tot cu Ornage-ul trebuie sa discut

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput