Gimnastica recuperatorie Bobath Vojta -info urgent

Gimnastica recuperatorie Bobath Vojta -info urgent | Autor: papadie

Link direct la acest mesaj

PLS!
Stie cineva daca in RO sunt fizioterapeuti care aplica metoda Bobath Vojta? Daca DA pls. un lok si un nume! (exceptie spit. de psihiatrie Sibiu)
MULTUMESC DIN SUFLET!


__________________________

Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyschka spune:

Buna.
Nu stiu daca pot sa te ajut,dar incerc totusi.
Eu acum un an si jumatate am fost cu copilul la clinica de neuropsihiatrie infantila din Tirgu Mures,acolo a folosit o fizioterapeuta tinara metoda Voita,care la noi nu a functionat.
Din pacate nu-mi amintesc numele ei,daca te intereseaza adresa si nr. de telefon al spitalului pot sa-ti dau.
Rabdare si speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns body spune:

buna

Noi facem recuperare neuromotorie prin metodele Voijta si Bobath in Pitesti la Centrul medical DR.Luca cu dl. profesor Marta Gigi si am avut rezultate spectaculoase.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns body spune:


Daca doresti pot sa-l intreb pe profesor si de alti colegi de-ai dansului din tara. Spune-mi in ce judet te-ar interesa.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Multumesc mult pt. ajutor.
Ma intereseaza in jud. Prahova.





Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Pentru printii interesati cate ceva despre diverse metode de gimnastica recuperatorie: Gimnastica





Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

La spitalul de neuropsihiatrie Obreja(unde lucreaza dr.Burloiu) sunt doua fete care practica aceasta metota.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Buna!

La sectia de recuperare neuro motorie a spit. Budimex Bucuresti (in curand centru national de referinta), exista doua terapeute care practica Vojta si Bobath, pe care le cunosc oarecum personal. Fetitei mele i s-a aplicat Vojta si a avut efecte imediat.Dupa inceperea gimnasticii, copila a evoluat rapid. Metoda Vojta este nerecomandata parintilor care nu suporta sa-si vada copii plangand in timpul gimnasticii :-).
Detalii suplimentare pe PM, daca e cazul.

Sanatate,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Papadie, ce face metoda Vojta, la noi ne-a prescris Bobath, dar eu habar n-am daca KT Marei ii face SIGUR vreuna din metodele astea sau doar ce crede ea.
Nu stiu cum trebuie sa fie, are cineva idee?

Ori sunt eu tampita ca am dat clik pe linkul de la tine si mi-au iesit niste teste grila de la FKT, dar n-am inteles ce si cum. Despre ce e vorba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Nico,

Detalii gasesti aici:

http://www.vojta.com/cgi-local/ivg_eng.cgi
http://www.bobath.org.uk/TheBobathApproach.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

apisica multumim pentru link-uri .

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput