FIV 107

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi cu ce faci stimularea?Mult succes!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

koracu Goanal f, atat!dar in acelasi timp cu stimularea imi fac si inhibarea cu "SUPREFACT", care nu e un inhibator ci regleaza hipofiza sa nu ovulez mai repede, din asta fac numai 7 zile! Tu cand incepi??

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Oana, eu zic sa te obisnuiesti cu starea aceasta de balonare caci eu si acum ma simt asa. Bafta multa!
Iyoana, eu am facut Fiv+ICSI si vineri voi avea 5 saptamani de sarcina. Pentri ICSI nu sunt nevoie de analize in plus. Dosarul e acelasi ca si pentru un FIV simplu. Sotul meu a a vut < 1 mil si a necesitat din start ICSI. Analizele le gasesti pe prima pagina de la acest subiect. Unele trebuie facute in ziua 2-3 a CM. Dupa ce esti programata si obtii numar de dosar, cand ai analizele gata, de la inceputul tratamentului si pana la transferul embrionului ar dura ~ 1 luna. Oricum depinde si de multe alte chestii. Daca vei face protocolul lung sau scurt, cum vei raspunde la tratament... Mult noroc sa ai.
Pussi, ai locul rezervat . Cu semnatura inca nu prea inteleg ce saptamana sa trec. Eu vineri implinesc 5 saptamani de sarcina. Stai sa ma prind cum se trece saptamana in care ai intrat sau saptamana implinita. Incepi stimularea? Cand?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi eu in jur de 22-23 incep, din z2 de CM,ca pana in 18 martie sunt pe AC.Voi lua diphereline si menogoane ca mai toata lumea de pe aici, gonalF nu voi lua.Te pup si sa ne auzim/vedem burticoase, mult succes!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi_f spune:


Buna dimineata
Se pare ca, faptul ca raman locuri libere pe lista aspirantelor, ne ajuta si pe noi (cele noi) sa prindem curaj sa ne alaturam voua.
Despre mine pe scurt: trei extrauterine, primele doua laparoscopic la Giulesti 2004, 2006, ultima in februarie 2007 la CFR2, cu legarea trompelor. Acum ma pregatesc de FIV.
Vreau sa ve rog, daca puteti, sa-mi dati informatii despre cuplul dr.Miciner+dr.Matei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

BUna fivoaselor!

Moni, la semnatura treci saptamana implinita cu + dupa. Daca treci 4+ inseamna ca ai intrat in a5a. Vezi ca ti-am raspuns pe mess.

Cris, iubita, imi pare tare rau pt ce ai patit! am citit acum din urma si am vazut ce s-a intamplat! uite, ca ciudatenii se mai intampla si e pacat ca tare rau afecteaza! lasa ca mai ai inca o incercare usoara, fara stimulare,si se lasa ei, puiutii prinsi, o sa vezi tu! eu sunt alaturi de tine si-ti doresc sa ajungi repede la Odisee!!!

Tin pumnii strans pt fetele in asteptare si cele in tratament! sa dea DD sa veniti cu vesti bune in urmatoatele zile!



Andicu 22+Filip Cristian
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Avalonule, pe vremea cand eram la DP si cochetam cu ideea de laparo, ea mi-a zis ca ar trebui sa treaca 3 luni de la laparo pana la FIV. Apoi cand din diverse motive am tot pierdut startul la laparo, DP mi-a zis ca am putea face FIV si dupa o luna (e adevarat ca laparo o faceam sa-mi scoata un chist, deci umbla la ovar). Daca se face ceva la ovare e normal ca sa le lasi sa-si revina un pic. Cel mai bine tot pe medic ar trebui sa-l intrebi. Te pup si bafta.
Sheri, iti creste inima cand vezi cum se mareste valoarea bhcg-ului nu?
Oana, sper sa ne bucuram amandoua joi. Pe mine deocamdata, dupa 6 zile de stimulare, nu ma prea iau in seama ovarele. Mi s-a intamplat doar de cateva ori sa simt ceva.
Dariela, si eu sunt la dr. Dracea, in plin tratament de FIV. Embriolog nu stiu cine va fi, dar daca Oana zice ca saptamana asta e Dascalescu inseamna ca eu pic la Cocei. Daca ai vreo intrebare si pot sa te ajut...cu cea mai mare placere.
Madalina iti doresc sa sa iasa niste embrioni forte care sa ramana la tine in burtica 9 luni.
Cris, imi pare tare rau.
Fetelor eu nu simt ovarele in schimb am alte ciudatenii. In afara faptului ca parca as face temperatura, ma ustura pielea in zona tamplei drepte. Pur si simplu, nu e iritata, nu m-am lovit, dar abia reusesc sa ma ating in zona aia. Poate am tras curent, dar oricum ciudat mod de manifestare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Fetelor care ati facut analiza estradiolului, puteti sa-mi spuneti daca pot sa beau apa, cafea inainte de recoltare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Fetelor va multumesc din suflet pt. incurajari chiar am nevoie de ele de data asta.Stie cineva un tratament pt.Suflet ca simt ca mor in momentele astea, e mai rau ca data trecuta parca nu pot sa ma adun,astazi cand m-am trezit din somn a fost pt.prima oara in viata mea cand chiar mi-a parut rau ca sunt vie.

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns venera_h spune:

fetelor, ma tot doare in zona ovarului stang. E oare posibil sa fie din cauza ca acolo am avut mai multi foliculi si a fost si un chistulet mai mare?? Sa nu fi disparut?? Acolo ma durea si in timpul stimularii. Sau e posibil sa se fi fixat sarcina pe o trompa??? Ar trebui sa ma ingrijorez? In rest, nu ma doare nimic, doar acolo si in picioare cand sunt parca ma tine acolo.

Avalon, mie nu mi-a dat voie sa ma apuc de fiv decat dupa 6 luni de la laparoscopie. Probabil depinde de mai multi factori.

Mergi la inceput