Singerare, ajutooor

Singerare, ajutooor | Autor: adria

Link direct la acest mesaj

Buna

Am 34 de ani. Eu si sotul meu tot incercam sa avem un bebe de 5 ani… Am tot fost pe la doctori si se pare ca nu exista o explicatie pt nereusita noastra (ciclu regulat, ovulatie in a 11 zi, analize hormonale ok) si nici sotul (spermograme relativ bune). Inca mai speram ca intr-o zi sa reusim…

Problema mea, mai noua, este ca am o singerare maronie care a inceput acum 4 zile in a 14 zi a ciclului mestrual… In prima zi a fost o pata maronie iar acum seamana mai mult cu ciclu mestrual, in plus am o durere surda de burtica… Nu mi s-a mai intimplat niciodata pina acum, totul mergea ceas, CM 7 zile din 27, singura diferenta fiind ciclul mai putin abundent.
Ma cam sperie aceasta singerare... Deocamdata nu pot ajunge la doctor, lucrez pina vinerea viitoare ca am promis ca voi inlocui pe cineva…
Am mai citit din postarile care seamana cu ceea ce mi se intimpla mie acum dar totusi va rog sa-mi spuneti, daca stiti, cam despre ar putea fi vorba, si daca nu stiti va rug sa vorbiti cu mine un pic, sint tare speriata sa nu fie vre-o rana pe col sau altceva...

Bineinteles raspunsul nu va nu exclude vizita mea la doctor intr-una zilele ce vor urma.
Multumesc din suflet!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Fa un test de sarcina si daca iese pozitiv (chiar si o dunga vaga) fuga la doctor. Daca nu iese pozitiv da totusi un telefon sa afli ce ai de facut cu sangerarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

La fel ca si Papadie, iti zic sa faci un test de sarcina si vezi cum iti iese sau mai bine faci direct testul din sange - bhcg, si astfel elimini orice suspiciune de sarcina, care poate fi extrauterina.In functie de rezultatul testului vezi ce ai de facut, te duci de urgenta la medic sau doar il suni si ii spui de starea ta.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Multumesc tare mult!


O sa iau un test diseara... sau poate ma opresc la urgenta direct... pt ca acum durerea se duce pe picior in jos... si spre spate.

Sint si mai speriata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Am fost la urgenta vineri seara si mi-au zis ca-i sarcina extrauterina, ieri, simbata, m-au operat si din fericire sarcina era mica si n-au trebuit decit sa-mi curete... asta a fost...
Azi ma simt mai bine si sint acasa desi s-au purtat ff frumos cu mine la spital abia asteptam sa ajung acasa...
Sint tare dezamagita dar asta e! Sa speram ca vom reusi pina la urma...

Multumesc foarte mult ca ati fost alaturi de mine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by adria

Am fost la urgenta vineri seara si mi-au zis ca-i sarcina extrauterina, ieri, simbata, m-au operat si din fericire sarcina era mica si n-au trebuit decit sa-mi curete... asta a fost...
Azi ma simt mai bine si sint acasa desi s-au purtat ff frumos cu mine la spital abia asteptam sa ajung acasa...
Sint tare dezamagita dar asta e! Sa speram ca vom reusi pina la urma...

Multumesc foarte mult ca ati fost alaturi de mine!!!




Bine c-ai rezolvat!!! Si eu am avut sarcina extrauterina anul trecut si acum sunt insarcinata in 18 saptamani. Succes si tie si multa multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adifle spune:

ADRIA,parca vorbesti de mine,si eu m-am operat in urma cu o luna!
Iti doresc multa sanatate si sa iti revii repede mai ales psihic!
VIOLETA,tie ti-au scos trompa? Felicitari pentru sarcina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Dar sangerare la ovulatie , ati avut ? Adica exact in ziua 14 a CM ? Si cred ca a fost de la ovulatie pentru ca sotul meu are azoospermie si e clar ca nu e vorba de sarcina.
Cine a mai patit asa ?

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Si eu am patit acelasi lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Stie cineva care este cauza acestor sangerari la ovulatie ? Prea mult progesteron ?
Haideti sa dezbatem si aceasta problema....cred ca suntem multe in aceasta situatie..

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

A doua zi dupa ce mi s-a confirmat de dr prin eco intravag. k se produsese ovulatie, am avut o sangerare maronie.Am citit k la unele persoane ruperea foliculului poate fi mai dura si de aici sangerarea asta. Nu stiu nici eu exact, dar asta e a doua luna cand mi se intampla.

Mergi la inceput