Cel mai bun rimel - pareri

Cel mai bun rimel - pareri | Autor: Alynutza

Link direct la acest mesaj

As fi curioasa ce rimel considerati voi ca se ridica la nivelul reclamelor care se dau toata ziua la TV, cele cu gene care sunt ba super curbate, ba ajung pana la stele.
Eu am folosit doar 3 marci: Oriflame, Avon si L'Oreal. De la L'Oreal am luat Lash Architect, insa rezultatul nu a fost nici pe departe la fel de spectaculos cum promitea reclama.
Care este cel mai bun rimel pe care l-ati folosit, sau cel care a reusit sa va ofere rezultate (macar) apropiate de ceea ce promitea prin reclama?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Alynutza,si eu am incercat mai multe marci la capitolul rimel.Tin minte ca prin liceu, incepusem cu Oriflame, apoi, in facultate, tentata fiind de reclamele de la tv., am luat L'oreal.De 2 ani, am incercat Estee Lauder - Lash XL http://www.esteelauder.com/templates/products/sp_shaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY5853&PRODUCT_ID=PROD6884 , dar negru, pt. ca mi se pare ca nu au maron.Apoi, am incercat Lancome-nu mai tin minte exact care(unul pt. gene lungi,cred).Apoi, la sfatul fetelor de pe forum,anul trecut am incercat Hypnose-tot de la Lancome si acum sunt la al doilea rimel Hypnose.Imi place.Il folosesc pe cel maron.Vreau sa spun ca se vede diferenta.Intr-adevar, este de 3 ori mai scump decat un rimel L'oreal sau mai stiu eu care,dar tine mai mult(eu pe asta il am de prin vara) si..foarte important, nu-mi mai cad genele,asa cum se intimpla adesea cand folosim un rimel mai ieftin,nu incarca genele,etc.Stiu ca este cam scump(cam 1.050.000 lei)dar cred ca folosind un rimel mai ieftin care nu face nici pe departe ce face unul de la o firma mai buna,ajungem tot acolo.
Am mai folosit si am fost multumita, rimelul Sonya de la Forever Living.Si acesta este bun, recomandat si pt. ochi sensibili,nu cad genele de la el, in schimb nu au pt. gene lungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Si eu am avut Lash Architect cand a aparut si mi-a placut foarte mult.Chiar ma gandeam sa-mi mai iau unul acum
Insa o sa incerc Hypnose de la Lancome daca tot il vorbeste lumea de bine.
Acum folosesc de la L'oreal Double Extension si e ok,imi place.Nu e spectacular ca in reclame,dar sunt multumita.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu una care nu am gene aproape deloc cel mai bun mi se pare TELESCOPIC de la L'oreal.Imi luasem inainte unul de la Lancom dar nu mi s-a parut la fel de bun.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

eu iau hypnose (si nu numai) de aici http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=55817&goChar=L
e mult mai ieftin.

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Ce bine ca am dat de cineva care cumpara de pe www.strawberrynet.com
Cristina,sunt ok prousele?Adica nu sunt contrafacute sau mai stiu eu cum?Cum platesti?As vrea sa incerc si eu.Trebuie sa ai o anumita carte de credit?In cat timp primesti comanda?O trimit prin posta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Totusi, zice aici http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=55817&goChar=L ca acest Hypnose este made in USA, ori cel original este made in France.
Fetelor, scuze ca intreb poate niste prostii, dar vreau sa ma lamuriti si pe mine, va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

produsele sunt originale. eu am comandat de vreo 5 ori de la ei.
platesc cu mastercard. nu am avut niciodata probleme. comanda ajunge intr-o saptamana. anul asta nu am comandat si nu stiu daca acum se plateste taxa vamala mai mare. ultima comanda am facut-o in nov. anul trecut si am platit 3500 lei vechi ca si taxa vamala.greseala mea ca v-am dat link-ul pt.made in usa. o pozitie mai sus este asta
http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=37079&goChar=L
mai vedeti si asta http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=44434&goChar=E
mai sunt si gifts&specials... eu am fost multumita de fiecare data pt. ca nu am f.multi bani si din tzara nu-mi permit astfel de produse.
sunt mai ieftine pt.ca hong kong este zona libera de taxe.

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina1 spune:

CHANEL RULES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Si eu am fost multumita de L'Oreal Double Extension, dar cel auriu, nu varianta asta noua - negru intens (asta se intinde, nu mi-a placut). Mai nou folosesc o combinatie de Exagerate si Flash Volume de la Rimmel. Surprinzator sunt destul de ok..adica genele tot foarte lungi le face, numai ca parca se cam intinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Eu am folosit alternativ Estee Lauder- MagnaScopic si Lancome- Amplicils, ambele foarte bune.Insa, de curand am incercat Max Factor- MasterpieceMax si rezultatul a fost spectaculos!Exact ca in reclama.M-a cucerit!

Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

Mergi la inceput