FIV in Ungaria 10

FIV in Ungaria 10 | Autor: andicu

Link direct la acest mesaj


Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 260 fts (ianuarie 2007)
1ft = 137 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
AdelaCaiusDarius
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia

GRAVIDUTE
AuburnFIV august 2006
AndicuFIV octombrie 2006
TanyutaFIV decembrie 2006
Daniela76FIV ianuarie 2007
Liana30IA ianuarie 2007
Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista!!!

Capitol nou de la pt viitoare !
Pt. Pussi, cu dedicatie : sa-ti fie cu noroc! ca tu urmezi! si sa tragi piciorul pt toate FIV-oasele unguroaice care vor incepe FIV-ul !




Andicu 20+
Poze cu burtica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata!

Dupa cum am promis, aveti capitol nou! daca am uitat sa mentionez ceva, si spuneti-mi si completez!
Si inca ceva: daca mai e vreo fata care e in aceeasi perioada cu Pussi cu tratamentul, inca o data si spuneti-mi, poate nu am fost pe faza cat trebuie!



Andicu 20+
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicu MULTUMESC FRUMOS!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cu placere!

Pussilina, bafta maine! nu ti-am raspuns cu AH : mi-a facut la toti 3! doar ca erau de marimi diferite si poate ca s-a prins cel mai mare, de 8 celule!
Dariaioana, ti-au raspuns fetele mai in amanunt; mie mi-a zis dr dupa ET ca mi-a facut AH, si mai mult de atat n-am ce sa-ti zic, ca asta o hotarasc ei si o fac in laborator. Sa vii cu vesti bune de la Szeged!



Andicu 20+
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

salutare..salutare
breeee greturi mai am da io merg inainteein rest sunt mai bine,,
andicu inaintea lui Tia a fost o fata deosebita adela care acum are 2 baieti te rugam sa o treci si pe ea..sper sa apara Tia sa le spuna numele ca io am uitat..legaturoooo ei sunt cei 2 pe care i'am vazut noi in poza
va pupez pe toatee..
legaturoooo capuu susss pieptu inainteeeca va fi bine..zi lu sotzu sa puna chishoru pe acceleratie nu'i bagati in seama pe vamesi ca sa nu va faceti nervuri..sii directia clinik
dupa adica aci unde m'ati gasit tot timpu voi fi io,,si ai grija ca ma uit si pe geam si te vaz acoloda?stau cu pumnii stransi si vom fi aproape
Pis baftaaaa!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Andicu , speram si noi sa fie cu noroc.
Pussi nu trebuie sa iti faci griji. Fii increzatoare si optimista in sansa ta si sigur se va intampla asa cum vrei tu. Nu uita gandeste pozitiv si nu te mai gandii la esec. Ai si cele 3 . Totul este aranjat . Bafta si sa sti ca iti tin pumnii .
Liana tu esti bina? Greturile, las' ca o sa treaca ele.
Va .

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pussi sa nu te stresezi ca vin la tine . Iti tin pumnii!

Fetelor, cum arata jadul din care sunt broscutele, cum recunosc acest "material"? I-am spus la sotul meu sa-mi faca 3 broscute cadou, de marimi diferite, de culori diferite si din jad. Dar el nu stie cum arata si nici eu nu stiu.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Crinuta eu stiu ca jadul este verde. Uite ce am gasit pe net: "Piatra semipretioasa compusa din silicat natural de aluminiu, calciu si magneziu de culoare alba-verzuie pana la verde inchis cu luciu sticlos; exista doua minerale care poarta acest nume: jadeitul si nefritul. Jadeitul apare in nuante de verde, portocaliu, roscat, galben, verde deschis sau verde-cenusiu, gri, lila, purpuriu. Jadeitul este varietatea translucida a jadului. Nefritul nu este translucid. Cea mai deosebita si rara varietate de jad este Jadul Imperial, de culoare verde intens, ca smaraldul.
Culori: frecvent: verde, vernil, rar: alb, rosu, galben, purpuriu, maro, crem, negru.
Luciu: semisticlos, sidefat"
Sper sa iti fie de ajutor.
Pupici


Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

M-am intors de la spital.
Vestea buna , nu e extrauterina.
Vestea rea, sacul e gol, de aceea nu a mai crescut sarcina mea. Dr, chiar mi-a aratat o poza cu un bebe la 9 sapt. Poza mea e la fel de 2 sapt. A vrut sa ma opereze si eu am refuzat. Atunci a zis ca incercam cu pastile. Mi-a pus doua Cytotec 200 mg vaginal, apoi in 4 ore trebuie sa iau alte doua oral, si in alte 4 ore inca 2 pastile. Cica o sa am crampe si dureri si sangerari. Mi-a dast niste calmante cu codeina. Sper sa elimin tot. Vineri merg la control sa vedem daca BHCG-ul scade pana la O. Ea zice ca s-ar putea sa elimin sacul in 4 sapt. daca nu-l elimin acum. ( Si data trecuta l-am eliminat la primul ciclu, chiar daca am eliminat natural sarcina).
Cam atat.

Pepsi, parca tu luasesi acest medicament candva. Am cautat pe Google. Cum e ? Doare rau? Sau cine a mai luat, la ce sa ma astept ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Irlandeza, imi pare sincer rau ca pana la urma nu a fost sa fie bine. Totusi e bine ca nu e extrauterina. Mult le-a trebuit doctorilor de acolo pana s-au lamurit, oricum! La medicamente nu ma pricep, poate stiu fetele mai bine.
Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Sslutare fetelor
Pussi : mult mult succes fara stres, si sa ai incredere in DD doar el le face pe toate si rele si bune.


DM

Mergi la inceput