medic homeopat-Pitesti; Dr Cadar?

medic homeopat-Pitesti; Dr Cadar? | Autor: roxica

Link direct la acest mesaj

buna
pt fetele din Pitesti stiti cumva vreun medic homeopat bun? am auzit si de dr Cadar care da consultaii si i alte localitati, este bun? sinteti multumite de el? de disponibil si in week-end? sau alt medic?
astept raspunsuri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Eu am auzit si cunosc cazuri tratate de dumnealui, cu rezultate foarte bune!
Exista pe aici prin arhiva un subiect despre Dr. Cadar!
Da o cautare ca poate afli mai multe!

Sanatate multa!

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Mie personal,deci repet in cazul meu,mi s-a parut extrem de neprofesionist!E vorba de doctorul Cadar Sorin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Am inteles ca este un medic bun, dar foarte greu de prins; are cabinetul chiar langa blocul meu, dar niciodata nu l-am gasit (iar asistenta nu stie sa-mi spuna nimic )

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

Lorenza ce inseamna 'neprofesionist'? tocmai pt ca este atit de greu de gasit cum spune liliana nu mai are timp sa raspunda la telefoane oricind? caci un astfel de medic ar trebui sa fie la dispozitie 24 din 24 pt consultatii....eu un astfel de medic caut...am auzit ca e cam gagicar....si poate i s-a urcat si celebritatea la cap...oricum pina la urma important e sa nimereasca tratamentul corect pt copil...eu am mai auzit de dr Sararu Camelia care vine de la Bucuresti aici o data la 2 saptamini si dr Floroiu dar e supra incarcata si nu primeste copii foarte mici cum este a mea de 1 an si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Neprofesionist,adica ''nu le are''!Pe scurt,baiatul meu era propus pentru op. de polipi,am zis sa incerc totusi tratament homeopat!El este si medic orl-ist,nu prea le are nici cu domeniul asta,l-a consultat si cu instrumentele de orl.Vai,chipurile n-avea copilul mai nimic decat o rinita,am mai lungit-o cu tratamentul lui pana am intrat intr-o situatie limita,copilul din cauza polipilor,pe care ulterior i-am scos si erau uriasi,a facut o infectie si la plamani,de care nu se putea vindeca complet datorita adenoiditei,se intretinea focarul,tusea continuu,timp de cateva luni!La cateva zile,facea febra,l-am tinut cu antibiotice aproape continuu pana am reusit sa-l operez.Deja nu mai vroia sa-l opereze nimeni cand il auzea cum tuseste,ce mai a fost un cosmar!El s-a spalat pe maini,cu ce-mi dadaea el...
Ma rog,cine vrea sa incerce,e treaba lui,eu v-am relatat doar ce-am patit noi!Sunt sigura ca pe unii ''i-a nimerit''!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Nici pe noi nu ne-a nimerit cu tratamentul.Sau n-am avut rabdare suficienta.Am facut 3 luni de tratament fara rezultate.Am renuntat.Mie personal mi se pare superficial(consultatia dureaza f.putin). In schimb am observat ca e f. amabil, am tinut legatura in perioada aceea prin e-mailuri si imi raspundea cu promtitudine sau telefonic, l-am gasit intotdeauna cand am avut nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Eu te pot ajuta cu niste informatii dc doresti si anume ca programarile se fac la tel 633391 sau 0788307741 sau il mai gasesti pe site-ul www.homeopatie .ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

scuze ca sunt oarecum off-topic, dar cred ca un medic pediatru bun este tot ce-i trebuie unui copil...

nu ai spus care e pb bebelinei tale, asa ca nu stiu ce sa zic, este alegerea ta dar eu una nu cred ca asta este o solutie.

eu nu am gasit un pediatru de care sa fiu 100% multumita aici in Pitesti, asa ca mergem de cate ori e nevoie la dr nostru de la bucuresti. macar stiu ca orice diagnostic este pus corect si ca a facut toate investigatiile necesare, nu imediat ce il vede ii scrie un antibiotic pt "o mica raceala.... doar asa, ca sa fim siguri!....'

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

roxica, noi am fost cu Cristi la Dr. Cadar, dar in Bucuresti, vine sambata la consultatii la Biomedica. Noi ne-am dus pentru raceli repetate (rosu in gat). E adevarat, consultatia dureaza cam putin. Eu una am fost un pic dezamagita pentru ca ma asteptam la un tratament personalizat, ori el ne-a dat Homeovox, Oscillo, Paragrippe... ma rog, cam tot ce se gaseste la farmaciile "obisnuite". E drept ca Cristi in iarna asta nu a mai fost bolnav decat o data, desi a intrat in colectivitate. Dar acum nu stiu daca e meritul homeopatiei, sau Ribomunyl-ul, sau siropul Noni, sau cura la salina din Slanic din vara. Sau toate impreuna...

Ingrid si Cristi 3 ani si 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Si noi am fost la Dr. Cadar si ne-a lasat aceeasi impresie de neprofesionist si superficial.
Este parerea mea, din experienta cu el si atat.
Mai mult decat atat din ce am vazut eu nu prescrie decat homeopatele de la Boiron, cu care dealtfel si colaboreaza la noi.
Pe cand sa fim seriosi exista o groaza de alte homeopate gen Plantextrakt cu mult mai bune decat varianta super comerciala a celor de la Boiron.

Noi dupa experienta cu el am gasit un pediatru homeopat de care suntem super multumiti.

Daca ai posibilitatea sa vii in Bucuresti pentru consult, eu pot vorbi cu ea si o intreb daca accepta o varianta de acest gen. Ce pot eu sa spun este ca vine si acasa, tine si consultatii acasa chiar si in weekend si in plus eu ma vad cu ea o data la 2-3 luni, in schimb imi da consultatii telefonice non-stop.
Nu vreau sa fac reclama si mai mult nu vreau sa imi pun obrazul daca nu sunteti interesati serios, pt ca am recomandat-o la cateva persoane tot asa, prin forum si m-am facut eu de kko... (scuze de exprimarea directa, dar altfel nu stiu... )



Mergi la inceput