Sanii dupa intarcat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

mama mea a ramas cu un nodul pe care l-a operat dupa 20 de ani din cauza ca i-a fost teama sa se mulga dupa ce m-a intarcat.

eu , in schimb, m-am muls constant, l-am alaptat si pe sotul meu o perioada, (si din cauza ca sanii mei erau mai mari si mai frumosi atata timp cat mai aveam lapte in ei... ). laptele s-a imputinat oricum, pentru ca numai impulsul de la copil face sanii sa produca constant. si s-a tot imputinat pana a disparut de tot. n-am avut nici cea mai mica problema, intarire, noduli etc.

te sfatuiesc sa te mulgi in ciuda a ce zice medicul, sa il pui si pe tata lui Alex la treaba - daca ii place - alui meu ii placea la nebunie, mai ales ca nu a fost alaptat ca bebe si avea oarecare complexe - si o sa iti treaca de la sine. la ce bun atata chin? si cu ce scop?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialu spune:

Fetelor, eu nu stiu ce sa spun despre cum a-ti procedat voi cu intarcatul, dar eu nu am fost la nici un medic si nici nu am cerut sfaturi de la nimeni in legatura cu asta, si iata ca in cateva zile nu voi mai avea lapte deloc.
Eu cateva luni bune m-am muls si i-am dat lapte la bebe din biberon, caci decant i-am dat lu' bebe completare nu a mai vrut la san.
Ma mulgeam in fiecare zi de 4 ori. Cand am decis sa termin, am inceput sa ma mulg de 3 ori/zi, apoi de 2 ori, atuni cand simteam sanii prea durerosi. Nu am mai baut lichide asa de multe si in general nu am mai facut nimic din ceea ce stimuleaza lactatia.
Iata au trecut 2 sapt. si acum mulg la 2 zile cam 70 ml. Si o sa rareesc mulsul pana dispare laptele de tot.
Eu una nu as fi putut sa ma chinui asa ca voi. Esential este sa procedati um va spune instinctul si nu mamele sau bunicile. Eu datorita mamei am ajuns sa dau la bebe completare si parerea mea este ca as fi avut lapte destul pentru el... dar am ascultat si eu de cei "cu experienta"!
Va doresc in continuare intarcare usoara!


Diana siPatric

Mergi la inceput