Ordinea lucrarilor

Ordinea lucrarilor | Autor: simonique

Link direct la acest mesaj

Am si eu o problema: cand se pune usa de la intrare, inainte de gresie sau dupa? Dar usile de interior?
Multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sa iti spun cum am facut noi:
Intai am mutat usa din exterior mai sus cu 5 cm (ca s aintre si sapa si gresia-ca la noi a fost tare stramba pardoseala). Apoi am tras sapa in toata casa si s-au montat ramele de la usile d einterior, cu loc sub ele de parchet si gresie (care le ai, le masori si atata lasi).

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=31" target="_blank">aici ne puteti vota poza "VIN2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Depinde mult daca si locuiesti in apartamentul cu pricina. Noi am inceput renovarea apartamentului de vreo 2 sapt. si tre' s-o luam pe rand cu camerele, ca sa ne putem roti. Asa ca am inceput cu primul dormitor: scoasa usa veche si pus tocul celei noi (ma rog, pusa usa cu totul, dar scoasa dupa aia ca sa se poata lucra). Dupa aia, geamurile schimbate (daca e cazul), curatat pereti, reparatii si glafuri, zugravit, parchet si mobila.
Asa vom proceda cu toate incaperile, inclusiv baia si bucataria, unde va fi gresie. Cand vom fi ajuns la hol, unde punem parchet, vom proceda la fel: schimbat usa, peretii etc.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

18+

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Noi nu locuim acolo...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

intai schimbi toate usile si apoi faci celelalte chestii prin casa......is disteapta foc nu fata?http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Intai schimbi usile dupa care te apuci si de altele.


O zi buna

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Intre timp am vorbit cu cei care pun usile si ne-au spus ca e mai bine sa le punem dupa ce punem gresia, ceea ce am si facut. Dupa usi, i-am chemat pe cei cu gletul, asa au spus ei...

Mergi la inceput