Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Raguseala fara alte simptome

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

alinamoro
Alinush

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator Proiect UrsiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011Donator  Sange

Romania
arad
(ARAD)

9817 Mesaje
19 Prieten(i)

Trimis la - 18/02/2007 :  23:29:24 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui alinamoro Adauga semn de carte la mesaj Trimite alinamoro un Mesaj Privat

Raguseala fara alte simptome

Adelina, fetita mea de 5 luni jumate a ragusit asa brusc si nu are alte simptome.
Aseara eram la niste prieteni si dupa jumate de ora am observat ca e ragusita, acasa nu avea nimic. A fost ragusita azi toata ziua si acum e,nu tuseste si nu are alte simptome. Am sunat dimineata pediatra si mi-a zis sa-i dau calciu si Romergan(2 ml) ca probabil e o reactie alergica (nu stiu la ce!)daca nu are alte simptome si daca se agraveaza sa mergem la spital ca e de garda. Nu s-a agravat, dar ma streseaza ca e tot asa, stiu ca nu-i de joaca cu laringita. Eu nu sunt de acord cu Romerganul, dar acuma seara vazand ca e tot asa i-am dat 2 ml. Oare am facut rau?
A mai patit cineva asa cu copil mic?

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

nusicasiely
membru junior

United Kingdom, PLOIESTI
686 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/02/2007 :  01:15:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui nusicasiely  Trimite mesaj yahoo luinusicasiely Adauga semn de carte la raspuns Trimite nusicasiely un Mesaj Privat
daca ti-a spus doctora sa ii dai,ai facut bine ca i-ai dat.mai ales daca ai incredere in ea.

nusica,mama lui ely
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
vbartan
vbartan
membru incepator

Romania,
421 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/02/2007 :  11:00:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivbartan Adauga semn de carte la raspuns Trimite vbartan un Mesaj Privat
Fetita mea este deja la al treilea episod de raguseala fara alte simptome si are numai 6 luni. ultimele doua episoade au fost cauzate de rosu in gat. Data trecuta a luat antibiotic iar de data asta incercam de vineri cu nurofen, ambroxol si picaturi in nas. Inca nu e chiar bine.
Ceea ce vreau sa spun este sa fii foarte atenta la cum respira copilul si sa verifici temperatura. Si eu sunt stresata de problema asta, ca nu e de joaca.
multa sanatate

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
vbartan
vbartan
membru incepator

Romania,
421 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/02/2007 :  13:16:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivbartan Adauga semn de carte la raspuns Trimite vbartan un Mesaj Privat
Alina hai spune-ne ce face micuta ta, cum este?
Sanatate multa

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

alinamoro
Alinush

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011Donator  Sange
 Romania, aradARAD
9817 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2007 :  01:28:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinamoro Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinamoro un Mesaj Privat
Nina, multumesc, e mai bine acum, inca mai e ragusita putin, dr. a zis ca trece in 4-5 zile. Mi-a fost tare frica si mie ca nu-i de joaca cu laringita. I-am dat Nurofen, Calciu si Romergan(2 ml seara) ca antihistaminic, zicea ca la ea e o reactie alergica. Febra nu a facut, nu a tusit, nici alte simptome. Ne-a zis sa nu iesim afara pana trece.
Vad ca fetita ta e cu 2 saptamani mai mare ca Adelina, sa-ti traiasca!

tatiantudor
tatiantudor
membru incepator

Romania, Bucuresti
210 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/02/2007 :  21:07:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitatiantudor Adauga semn de carte la raspuns Trimite tatiantudor un Mesaj Privat
Buna fetelor,
Anastasia mea a ragusit la varsta de 1 luna. Nu avea nici macar rou in gat, nici febra, nimic. Doar ca atunci cand zicea plangea se auzea tare ragusita. Dna. Dr. Zelenac mi-a comunicat ca nu are nimic, dar ca este posibil ca unele corzi vocale sa nu se fi asezat la locul lor, pentru ca sunt in perioada de formare. Dureaza pana la aproximativ 1 an. Nu i-am dat nimic, doar am monitorizat-o. Si-a revenit intr-o saptamana.
Sanatate multa
Cu drag
Liana

http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

membru veteran monica70
cine se aseamana,se aduna

Romania, aradARAD
13269 Mesaje
23 Prieten(i)
Trimis la: - 25/02/2007 :  00:16:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica70 un Mesaj Privat
Diana mea tot asa a patit pe la 5 luni si i-am dat atunci doar eferalgan si laptele mai caldutz si i-a trecut dupa vreo saptamana.
Pe la 10-11 luni a fost ragusita tot fara alte simptome aproape o luna Mai si plangea (de nervi ) si "lalaia" la greu chit ca era ragusita De data asta i-a trecut numai dupa o tura de antibiotic,primele saptamani am asteptat sa treaca mai de la sine ca prima oara, dar n-a mai functionat.
Ca sfaturi am primit sa nu o scot la aer rece si vant si sa n-o las sa planga.Dar ce sa fac,daca tocmai atunci a apucat-o pasiunea cantatului
Ia auziti hal de raguseala : http://www.dropshots.com/day.php?userid=205939&cdate=20061126&ctime=114427

MONI de DIANA (01.01.2006)
DIANA ALBUME , FILMULETZE 1 , SI MAI NOI , 3 , NOI

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Editat de - monica70 on 25/02/2007 00:25:37

alinamoro
Alinush

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011Donator  Sange
 Romania, aradARAD
9817 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 25/02/2007 :  00:38:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinamoro Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinamoro un Mesaj Privat
Fetelor, multumesc de raspunsuri, m-ati mai incurajat putin. Adelina tot asa ragusita e, nu stiu ce sa mai fac, n-am scos-o din casa de o saptamana, pediatra a insistat sa nu o scot afara, am zis ca mai astept pana luni sa vad cum e.

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com