Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Ce sirop e mai potrivit pt tuse seaca?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

2mamy
2mamy
nou venit

Romania

35 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 17/02/2007 :  19:43:07 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj

Ce sirop e mai potrivit pt tuse seaca?

As vrea sa va intreb ce siropel e mai potrivit pt tuse seaca la copil de 8 luni?De cateva zile ii dau Eurespal la indicatia medicului dar tuseste in continuare.
Simptomele sunt:tuse seaca si mucisori doar in gat(nu curge nimik,deci n-am cum sa-i curat),astea de 2 sapt,febra n-a facut .A mai primit si Nurofen,vitamina c si sirop imunobaby.
In casa mai am Humex expectorant si Erdomed.Oare ar trebui sa-i schimb siropelul?Si mai am si sirop de patlagina dar nu stiu daca merge sub un an.
Astept sfaturile voastre.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - 2mamy on 17/02/2007 19:44:55
ankalaura
ankalaura
I love it!

Donator desprecopii.com
 Azores, Pam-Pam
6521 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2007 :  20:34:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiankalaura Adauga semn de carte la raspuns Trimite ankalaura un Mesaj Privat
La noi, Eurespalul n-are nici un efect.
Asa ca am cerut la farmacie un sirop natural, si, de preferat, care sa aiba efect si la tuse uscata, si la tuse productiva. Nici nu credeam ca exista un astfel de sirop, dar iata ca exista, si il folosim cu mare succes de mai bine de un an jumate. Se numeste Grindtus, noi l-am cumparat de la HelpNet. Nu e ieftin - e aproape 400 de mii o sticla (dar altfe, tot la suma asta ajungi ca vei cumpara un sirop de 200 de mii pentru faza de tuse uscata, si vei mai cumpara o sticla tot de 200 de mii pentru cand tusea se transforma in productiva).
Da o cautare pe net, ca ii vei gasi indicatiile. Si, sincer sa spun, dintre toate siropurile din farmacii, doar de asta am fost multumiti cu adevarat. Plus ca este natural.

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Darria
~

Romania, iasiIASI
4026 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2007 :  21:21:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Darria un Mesaj Privat
Tusea trece cam intr-o saptamana sau cel putin la noi asa este.
Nu observi nici o imbunatatire?
Daca nu esti multumita de eurespal poti sa-i dai stodal(e homeopat) si e pt. tuse combinata. Dar mai bine suna medicul si vb.
Ceaiul de tei este bun pt. tuse(mai ales pt. expectoranta).
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
sirimie
sirimie
Eu.

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Teodora
 Romania, bucurestiBUCURESTI
8324 Mesaje
24 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2007 :  23:09:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sirimie  Trimite mesaj yahoo luisirimie Adauga semn de carte la raspuns Trimite sirimie un Mesaj Privat
Eu am citit ca siropurile de tuse nu au efect in general si ca sint mai mult pentru linistea parintilor.

Am citit ca e bun ceaiul de podbal si siropul de muguri de pin.
Daca nu trece tusea in 1 saptamina te sfatuiesc sa ceri de la doctor trimitere la radiolog. Vladut a facut pneumonie pentru ca nu trecea tusea (tratament gresit).

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei
bidu75
bidu75
nou venit

Romania, Bucuresti
43 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/02/2007 :  01:43:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bidu75 un Mesaj Privat
La noi trece cu Stodal, dar intreaba si medicul care iti va recomanda ceva si in functie de varsta copilului.

mami de bb Antonia
crissa2007
crissa2007
nou venit

Romania,
60 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2007 :  10:51:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Sinecod picaturi.
vladhana
vladhana
membru junior

Romania, galati
819 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2007 :  11:28:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui vladhana Adauga semn de carte la raspuns Trimite vladhana un Mesaj Privat
Paxeladinul este pentru tuse seaca. Cam dupa o zi si jumatate la noi deja tusea devine productiva si atunci incepem folosim un sirop pentru tuse productiva.

Hana&Vlad-Cristian
http://photos.yahoo.com/vladhana
Adila
Adila
nou venit

Romania,
36 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2007 :  11:29:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Adila un Mesaj Privat

Baietelul meu de 1an si 2 luni a ramas cu o usoara tuse dupa o raceala si de 3 zile ii dau sirop Stodal.
Stiti cumva cate zile ii pot da Stodal? Multumesc.
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com