Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by ingres

Tzuni, ce draga imi esti, ce bine ca nu esti in Africa...





Sa stii ca dincolo de orice si de toata povestea aceasta trista pe care o traiesti, te admir si nu pot sa nu ma intreb: cum poate pune Dumnezeu atata putere intr-o femeie? Atata curaj sa-si infrunte durerea si atata tarie sa poata sa ia totul de la capat pentru ca celor din jurul ei sa le fie bine? Este o minune! Tu esti o minune de la care avem ce invata!

Astept subiectul despre Roxana-nazdravana!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Plang fara sa va cunosc, plang citind si ma doare sufletul pentru Mihai al tau, pentru Cristina fetita prietenei mele Nicoleta care a murit la 8 ani de meduloblastom, pentru Radu copilul celei mai bune prietene ale mele Alina, care a murit la 4 ani de limfom, pentru toti copii care pleaca de langa parintii lor la ceruri!
Dumnezeule mare e drept asa ceva?

Ingres bucura-te ca Mihai a scapat de chin, asa cum zicea prietena mea Alina, despre baietelul ei, viata lor nu mai e normala, dupa atatea operatii si chimioterapie si radioterapie, ajungi s devii altceva decat erai inainte, sa te transformi atat fizic cat si psihic...
bucura-te ca tu mai ai un copil care sa iti aline cat poate durerea lasata de imensul gol al plecarii ceiluilalt, gandeste-te ca alti parinti sunt singuri cu durerea si e mai greu sa simti ca nu ai pentru ce sa mai traiesti... TU ai pentru ce sa traiesti!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Ingres, condoleante! nu exista cuvinte care sa-ti poata lua durerea pe care o simti, nici macar s-o micsoreze. singurul lucru care te poate alina acum este faptul ca baietelul tau scump si drag nu mai sufera! Dumnezeu sa-l odihneasca!
nu stiu cum as putea sa te ajut. e imposibil aproape. am plins mult cind am citit povestea fiului tau, cind ti-am citit mesajele pline de speranta dar care din pacate au progresat catre disperare cu fiecare zi.
vreau doar sa-ti spun ca daca doresti sa petreci citeva zile la Constanta, voi fi acolo peste vara, la parintii mei, si te invit cu toata dragostea pe tine si pe sotul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

va multumesc tuturor din suflet pentru faptul ca mi-ati fost mereu alaturi.
Acum sunt la tara, azi am fost la Mihai sa ii duc cele mai frumoase flori si sa-i spun cat de mult il iubesc...
Fac eforturi majore ca sa nu o tin numai intr-un plans...
Va rog, as dori si eu cartea "In zarea nemuririi" de Prentice Mulford, editura Lotus. Eu am cautat-o, dar in Craiova nu am gasit-o, daca ma poate ajuta cineva, as vrea doar atat sa-mi spuneti unde o pot comanda...
Liris, iti multumesc frumos, am sa vin cu mare drag sa te cunosc, chiar daca nu am concediu decat in iunie, voi face tot posibilul si voi veni, iti multmesc.
Va imbratisez pe toate cu multa dragoste, sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun pentru sufletele bune de care dati dovada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ingres, uite ce-am gasit
http://www.anticariat-ezoteric.com/index.html?d_YO185_In_zarea_nemuririi3412.htm

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Carmen, esti o draguta si iti multumesc frumos!
Este exact ce imi trebuie...
Mereu esti pe pozitii...felicitari!
Cu drag,
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ce ne mai povestesti? Ai gasit cartea? Apropo, sunt foarte multe carti la editurile Curtea Veche si Trei, care te-ar putea ajuta in momentele astea! Poate intri pe site-urile editurilor, macar sa te uiti...

O seara frumoasa si linistita!
Tzuni

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Draga Ingres,
Tare mult as vrea sa citesc despre Roxana, ce bine ar fi daca ne-ai povesti despre ea!
Mihai e un suflet tare frumos, plang de cate ori deschid subiectul, si tu trebuie sa fii f speciala de l-ai meritat in viata ta!

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga Ingres , de mult citesc subiectul vostru si nici acum nu cred ca e bine sa iti scriu.
Nu stiu daca stii , dar neuroblastomul este cea mai agresiva forma de cancer.Nu imi imaginez cum ai putut sa il pastrezi langa tine 2 ani si...de cand a fost diagnosticat.Probabil Dumnezeu l-a mai lasat langa tine pentru sufletul tau.Dar cu el ce a avut?
Si eu lupt cu cancerul din sept 2005 si sper sa pot sa imi salvez fetita , dar din pacate si ea este la recadere (la prima).
Cuvintele nu isi au rostul , oare cum as putea sa te mangai?Ce as putea sa-ti zic?Si acum plang , oare ce e in sufletul tau si cum de poti sa rezisti?
Dumnezeu sa aiba grija de tine.
Aida - mama de pisica mica.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=96703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Draga Aida, in sufletul meu e furtuna...dar dragostea pentru Mihai ma tine "tare"... stiu ca neuroblastomul e cea mai agresiva forma de cancer, imediat dupa a doua operatie am incerat sa plecam in strainatate. L-am pus pe medicul curant in legatura cu un medic din Germania, recunoscut in literatura de specialitate. Mi-au spus clar ca oriunde in lume, prognosticul este rezervat, dar noi ne-am incapatanat, si nu am vrut sa acceptam, il iubeam pe Mihai nespus, asa cum si tu iti iubesti fetita, si asa cum orice parinte isi iubeste copilul, am incercat aproape tot :"normali", "paranormali", "clarvazatori",il ungeam zilnic pe Mihai cu mir adus de la Ierusalim, de la Sfantul Ioan Rusu din Grecia, de la biserica unde sunt moastele Sfantului Nectarie din Bucuresti, si de la mai toate bisericile pe unde umblam(mereu am tinut aproape de biserca, Mihai era pomenit in foarte multe manastiri si biserici din tara, sa stii ca este un lucru extraordinar, preotii il iubeau de la prima vedere, un prieten apropiat si foarte bun crestin ne-a spus "cand intra Mihai in biserica, nu mai era nimeni ca el..."
Avea ceva special, Mihai era patruns de credinta, invatase tot paraclisul Maicii Domnului si foarte multe alte rugaciuni, Psalmi...si nu pentru ca se imbolnavise, Mihai din totdeauna a fost asa. In noaptea de inviere Mihai era primul in biserica si statea pana dimineata cand se imparteau Sfintele Pasti. Mihai se spovedea si se impartasea de mic copil, si singur se ducea la biserica.
L-am iubit si il iubesc enorm, ii multumesc lui Dumnezeu ca am avut parte de o minune ca el si sper sa fim din nou impreuna cat de curand…
Deci, nu iti pierde credinta, rugati-va si da-ti acatiste peste tot pe unde puteti, participa la rugaciuni de sanatate in biserica, la Sfinte Masluri, si vei vedea ca toate acestea va vor ajuta.
Noua dupa a doua operatie nu ne-au mai dat nici o sansa, chiar nu mai voiau nici la IOB sa ne trimita, si Mihai in cei 2 ani dupa operatie s-a dus si la scoala, a fost si in tabara in Irlanda, doar ca avea semipareza pe partea stanga si mergea destul de greu, iar mana stanga nu o putea folosi deloc. Asta l-a macinat mereu, nu s-a putut accepta asa sub nici o forma…apoi totul a culminat cu moartea mamei pe care Mihai a iubit-o nespus, si a suferit un soc emotional destul de puternic, n-am putut sa-l protejez…
Azi am fost sa fac cumparaturile pentru parastas, pentru sambata, si parca m-a insotit peste tot…sa nu ma luati de… “nebuna”. Doamne ce mult il iubesc!
Va pup pe toate cu mult drag, voi mai scrie…
Aida, iti doresc multa putere, sunt alaturi de tine si sper din tot sufletul sa iti salvezi fetita. Daca pot sa te ajut cu ceva...cu mult drag.
Tzuni, acum citesc “Copiii mileniului III” de Jan Van Helsing ,inca nu am comandat cartea, poate maine daca am timp…
Despre Roxana… am sa va scriu…, dar trebuie sa am mult timp…ca e de scris…

Mergi la inceput