Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

desfundare trompe cu ultrasunete

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

chislauriana
chislauriana
membru incepator

Romania
baile felix
(BIHOR)

106 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 16/02/2007 :  17:04:33 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite chislauriana un Mesaj Privat  Reply with Quote

desfundare trompe cu ultrasunete

A-ti auzit de aceasta metoda?Daca da, a-ti si incercat-o?Se pare ca e ceva nou, si eram curioasa cum e si daca se face undeva in tara?Astept raspunsuri.pa.

chis
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
madalina28
madalina28
mami de capritza Sofiuca

Romania, ploiestiPRAHOVA
1960 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 16/02/2007 :  17:56:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimadalina28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite madalina28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am probleme tot cu trompele si sincer chiar as incerca si aceasta metoda cu toate ca eu am facut laparo si nu mi s-au putut desfunda.Sa vedem ce ne scriu fetele orice informatie e utila.

MADALINA
si maine e o zi....
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
gabitoni
gabitoni
membru incepator

Romania,
217 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2007 :  18:57:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabitoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna!
nu am auzit, eu ma pregatesc pentru laparo...
interesant sub!!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
nicoll75
nicoll75
nou venit

Romania,
67 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2007 :  19:50:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicoll75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna seara
super interesant acest subiect.si eu am aceeasi problema.am facut laparo dar fara rezultat.am auzit din intamplare de aceasta metoda.am mai auzit ca e vorba de gilesti.mai mult nu stiu dar sper sa ne luminam.
nicoll75
nicoll75
nou venit

Romania,
67 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2007 :  19:51:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicoll75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
scuze....giulesti
madalina28
madalina28
mami de capritza Sofiuca

Romania, ploiestiPRAHOVA
1960 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 18/02/2007 :  18:30:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimadalina28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite madalina28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
NICOLL la Giulesti nu cred ca fac eu acolo am facut laparo.Poate vreo clinica particulara sau ceva de genul asta.

MADALINA
si maine e o zi....

Editat de - madalina28 on 18/02/2007 18:31:33
Ariana1
Ariana1
membru incepator

Romania, Rm. Valcea
292 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/02/2007 :  19:49:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ariana1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si pe mine ma intereseaza caci nici mie nu mi-a putut desfunda o trompa prin laparo.
Eu nu am auzit de asa ceva dar daca este adevarat ar fi frumos.

Ariana1
nicoll75
nicoll75
nou venit

Romania,
67 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/02/2007 :  19:51:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicoll75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna seara fetelor
nici eu nu prea credeam "la giulesti",dar asa am auzit.oricum sant foarte interesata dar nu am gasit nici o informatie utila.pentru noi ar fi o sansa nesperata,mai ales ca eu am doar acesta problema "mecanica".daca nu aflam nimic oricum vom ajunge la FIV.

speranta moare ultima.
madalina28
madalina28
mami de capritza Sofiuca

Romania, ploiestiPRAHOVA
1960 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 19/02/2007 :  09:12:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimadalina28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite madalina28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
NICOLL noi tot cu aceasta problema "mecanica" ne confruntam si chiar am ajuns la FIV(nereusit din pacate)mai exista posibilitatea reimpantarii tubare dar sunt sanse de 25% sa ramai insarcinata prin aceasta operatie, cu 5% mai mici decat la FIV. si bafta multa in continuare dc afli ceva nou anunta-ma si pe mine.

MADALINA
si maine e o zi....
Cocolyso
Cocolyso
membru junior

Romania, Bucuresti
1026 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 19/02/2007 :  10:23:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCocolyso Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cocolyso un Mesaj Privat  Reply with Quote
Drage fete,

Si eu in urma hsg mi s-a spus ca am o trompa infundata.
Am inceput sa fac instilatii;am facut una pe 12 februarie si una o fac azi.
Voi ce stiti cum e cu instilatiile astea?
Voi ati incercat si nu a mers si de aceea ati ajuns la FIV?

Multumesc,
Coco
nicoll75
nicoll75
nou venit

Romania,
67 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/02/2007 :  10:41:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicoll75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Madalina28 poti sa-mi dai mai multe detalii privind implantul de trompe?si eu am inceput un FIV dar am fost nevoita sa ma opresc la dipherelin.doua luni consecutiv.pentru toate fetele daca aflu ceva noutati voi scrie,pentru ca toate ne dorim acelasi lucru.
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com