desfundare trompe cu ultrasunete

desfundare trompe cu ultrasunete | Autor: chislauriana

Link direct la acest mesaj

A-ti auzit de aceasta metoda?Daca da, a-ti si incercat-o?Se pare ca e ceva nou, si eram curioasa cum e si daca se face undeva in tara?Astept raspunsuri.pa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Si eu am probleme tot cu trompele si sincer chiar as incerca si aceasta metoda cu toate ca eu am facut laparo si nu mi s-au putut desfunda.Sa vedem ce ne scriu fetele orice informatie e utila.

MADALINA
si maine e o zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna!
nu am auzit, eu ma pregatesc pentru laparo...
interesant sub!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

buna seara
super interesant acest subiect.si eu am aceeasi problema.am facut laparo dar fara rezultat.am auzit din intamplare de aceasta metoda.am mai auzit ca e vorba de gilesti.mai mult nu stiu dar sper sa ne luminam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

scuze....giulesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

NICOLL la Giulesti nu cred ca fac eu acolo am facut laparo.Poate vreo clinica particulara sau ceva de genul asta.

MADALINA
si maine e o zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Si pe mine ma intereseaza caci nici mie nu mi-a putut desfunda o trompa prin laparo.
Eu nu am auzit de asa ceva dar daca este adevarat ar fi frumos.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

buna seara fetelor
nici eu nu prea credeam "la giulesti",dar asa am auzit.oricum sant foarte interesata dar nu am gasit nici o informatie utila.pentru noi ar fi o sansa nesperata,mai ales ca eu am doar acesta problema "mecanica".daca nu aflam nimic oricum vom ajunge la FIV.

speranta moare ultima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

NICOLL noi tot cu aceasta problema "mecanica" ne confruntam si chiar am ajuns la FIV(nereusit din pacate)mai exista posibilitatea reimpantarii tubare dar sunt sanse de 25% sa ramai insarcinata prin aceasta operatie, cu 5% mai mici decat la FIV. si bafta multa in continuare dc afli ceva nou anunta-ma si pe mine.


MADALINA
si maine e o zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Drage fete,

Si eu in urma hsg mi s-a spus ca am o trompa infundata.
Am inceput sa fac instilatii;am facut una pe 12 februarie si una o fac azi.
Voi ce stiti cum e cu instilatiile astea?
Voi ati incercat si nu a mers si de aceea ati ajuns la FIV?

Multumesc,
Coco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

Madalina28 poti sa-mi dai mai multe detalii privind implantul de trompe?si eu am inceput un FIV dar am fost nevoita sa ma opresc la dipherelin.doua luni consecutiv.pentru toate fetele daca aflu ceva noutati voi scrie,pentru ca toate ne dorim acelasi lucru.

Mergi la inceput