Energoterapie pt bebe

Energoterapie pt bebe | Autor: anastacia

Link direct la acest mesaj

Tot cautind informatii despre infertilitate si mai ales despre toxoplasmoza cu care am fost diacnosticata de curind, am dat de un energoterapeut Tiberiu Molnar care cica vindeca rapid cazurile de toxo,infertilitate si alte afectiuni mult mai grave si culmea GRATUIT.
Asa ca nu am stat pe ginduri. cu toate ca in prezent fac trat. pt toxo ,dar perioada de 6-12 luni de tratament m-i se pare o vesnicie pt mine care deja am 39 ani,am sunat si mi-am facut o programare ca sa vad ce-mi zice.Totul este sa poti veni timp de o saptamina ,zi de zi la sedinte.
Cum in fiecare zi citesc pe DC atitea si atitea cazuri de fete care-si doresc un bebe ,am zis ca nu ar fi corect sa tin aceasta informatie doar pt mine.Eu la rindul meu am gasit atitea informatii aici pt care vreau sa multumesc tuturor fetelor care scriu si ne impartasesc experientele lor incat am decis sa deschid acest subiect pt noi toate "disperatele "dupa .
Sper ca acest subiect sa va intereseze, astept cu infrigurare opinia voastra si va stau la dispozitie cu informatii despre acest domn care poate o sa ne ajute, binenteles si cu ajutorul lui Dumnezeu sa ne indeplinim acest vis frumos de a fi mamici.
Scuze daca nu am fost destul de cooerenta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

Am uitat sa precizez, eu personal nu sunt adepta metodelor alternative de vindecare ,oricare ar fi ele.Interesant ar fi daca exista cineva care a avut rezultate cu aceste metode sau daca are cineva informatii concrete despre reusitele lui Tiberiu Molnar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Da, il cunosc pe Tiberiu Molnar iar tatal meu a facut 10 sedinte bioenergie pt o criza de sciatica. Majoritatea spun ca la primele sedinte simt o anumita caldura dupa care incepe sa li se amelioreze starea. Din cate stiu eu domnul Molnar este inca in Timisoara dar are f.f.f mult de lucru. Nu vreau sa te dezamegesc dar n-as prea crede ca sunt gratuite sedintele.
Parerile sunt impartite. Unii oameni spun ca le-a facut bine, ba mai mult am auzit ca un copil din Italia a reusit sa se ridice din scaunul cu rotile dupa cateva sedinte, altii spun ca isi plimba doar mainile prin fata ta iar autosugestia rezolva problema.
Iti doresc mult succes si asteptam impresii dupa prima sedinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Anastacia, am auzit si eu de Molnar, personal nu am fost la el si nici nu cunosc pe cineva care sa fii fost tratat si vindecat de acest bioenergoterapeut. Dar am citit lucruri interesante despre el si cred ca ar merita o incercare; sunt de acord cu ceea ce spune si anume ca orice boala are la origine un dezechilibru energetic. Mai cred insa ca sedintele lui pot fi eficiente dar nu suficiente si ca ar trebui ajutate cu un regim de viata sanatos...





Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

cateva experiente citi de asemenea si la adresa: http://forum.desprecopii.com/FORUM/topics/72089.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Sper sa nu-l confund, si-a deschis cabinet undeva pe 1 Mai-Domenii?
Daca de el e vorba, stiu ca face sedinte de grup (deci nu individualizeaza dupa problema fiecaruia?) si fiecare ii lasa cat are.
De rezultate inca nu am auzit.
Oricum, e mai mult nimic.
Si eu am facut bioenergie, cu o alta celebritate in materie. Rezultat: zero.
In cazul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

quote:
Originally posted by luci.eilm

cateva experiente citi de asemenea si la adresa: http://forum.desprecopii.com/FORUM/topics/72089.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Am recitit subiectul deshis acum aproape 2 ani de mine, al carui link l-a postat luci.eilm. Nu pot sa mai spun decat ca dupa sedintele de bioenergie eu a trebuit sa ma operez de hernie de disc (chiar in saptamana urmatoare), visul de a avea un bebe nu s-a implinit nici acum iar tata ..............nu mai este, desi Tiberiu Molnar ne-a spus la amandoi ca NU AVEM NIMIC GRAV.

anastacia Iti doresc sa-ti implinesti visul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kadiha spune:

Buna seara. Sunt noua pe acest site sper sa gasesc raspunsuri la anumite nelamuriri si sa pot fi si eu de ajutor la randul meu.
Am inceput de 2 zile niste sedinte de bioenergie. Mi s-a pus diagnosticul prin telefon si am ramas surprinsa pt ca mi s-a spus exact ce am fara ca acest om sa ma stie.
Azi a fost a doua sedinta, cand am ajuns acasa am observat ca daca imi pun mana deasupra capului mi se electrizeaza parul. La sfatul mamei mele mi-am pus o lingura de fier pe piept si am remarcat ca nu a cazut. S-a lipit pur si simplu de piele, m-am si speriat.
L-am sunat pe domnul care imi face tratamentul si mi-a spus ca mi-a dat din bioenergia lui si sunt magnetizata ceva de genul.
Eu n-am citit pe nicaieri ca asa ar trebui sa raspunda cineva dupa cateva sedinte de bioenergie. O fi normal? Nu sunt foarte informata in domeniul asta, e ceva foarte nou pt mine si chia rnu stiu ce sa cred. Voi ce parere aveti? Ati sesizat asa ceva la voi, cele care ati facut sedinte de bioenergie la cineva pt diverse probleme? Ms de raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Receptivitatea este esentiala in tratamentele bio.
Totusi,ce ti s-a intamplat tie este cea mai buna dovada ca omul te incarca energetic sau electrostatic si ca tu esti receptiva. Ramane de vazut daca va actiona pe dezechilibrul energetic care te intereseaza .
Cine este terapeutul ?



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kadiha spune:

Terapeutul e din Moldova
Eu sincer m-am speriat de fenomenul asta, e posibil sa raman asa? Nu exista riscuri oare? Daca am magnetism nu dauneaza cu ceva organismului? Nu stiu ce sa zic....

Mergi la inceput