Ptr pofta de mancare

Ptr pofta de mancare | Autor: Alex2

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici

Sper sa nu se considere a fi reclama, ptr ca de fapt nu intentionez decat sa dau un sfat mamicilor care poate sunt in aceasi situatie disperata cum am fost ei eu. O vreme destul de indelungata fiul meu nu manca decat 5 imbucaturi la fiecare masa. Cinci si atat. Cand ii era foame papa orice, dar numai 5 imbucaturi. Am incercat tot ce am stiu eu, si cu jocul, si cu plimbatul dupa el prin casa, si cu pacaleli, nimic, uneori la prea mult insistetnte chiar reuseam sa-i provoc greata si perdeam si ce castigasem (voma). Am folosit si peritol, dar numai 7 zile pe luna ne-a recomadat medicul. Sapte zile era cat de cat mai bine, cand incetam administrarea peritolului ne intorceam la cele "5 imbucaturi".
Ce va spun acum poate unora le este cunoscut. Ptr cele care nu stiu, vreau sa va spun ca de 3 zile de cand doctorita ne-a dat www.sprintpharma.ro/produse/3/21/bio-cin.html" target="_blank">Bio Cin ma uit la el cum manaca si ma tem sa nu i se faca rau. O vreme ma gandeam ca are stomacelul mic, de cand il stiu papa foarte putin (si cand era sugar). Acum ma sperii cat poate manca. Siropul este natural si poate fi administrat pe temen lung. Am ajuns un parinte fericit, sper sa continue sa manace. Eram deja in starea in care imi venea sa plang ca este atat de slab, ii gateam in fiecare zi ceva nou, aruncam zilnic manacarea ramasa, si el era lung si slab parca manaca numai cuie si sarma. Sper sa ia si in greutate de acum.


Alexandru
______________________
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

BUNA! se poate da si bebelusilor? fata mea are 7 luni!

POZE IANA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Alina, pe prospect nu scrie cu nimic mai mult decat gasesti pe net (pagina data). Este recomandat "copiilor". Nu stiu daca sub un an este voie, dar oricum cel mai bine e sa ceri sfatul medicului. Doctorita la care mergea fiul meu nu ne-a recomandat asa ceva. Ea stia de Peritol si atat. Doamna care l-a vazut vineri si ne-a recomandat Bio Cin spune ca este bun si toti copiii reactioneaza la fel. Adica incep sa manance bine. Dar fiul meu are 2 ani. Deci daca te confrunti cu probleme asemanatoare ar fi bine ca tu sa-i sugerezi medicului siropul, intrebandu-l daca e permis la varsta asta.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ALEX - Eu iti multumesc pentru informatie. Pentru mine conteaza pentru ca fii-mea trece prin pase cand mancarea devine inamicul numarul 1. Atunci, ii voi da Bio Cin.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ALINA - Copiii pana la un an au ca aliment de baza LAPTELA. Restul este doar pentru deprindere, dar ei se satura si sunt bucurosi de lapte. Eu zic sa nu incerci si altceva pentru ca fata e mica si s-ar putea sa nu-i priasca.

Acuma ma dau mare ca stiu, dar cand eram cu Damiana cat a ta eram



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayla spune:

Alex tu i-ai dat chiar cum scrie in prospect? Adica 5 ml de 2-3 ori pe zi? Si pe ce perioada se administreaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

multumesc fetelor! o sa vorbesc cu dr. problema este ca fata mea ar trebui sa bea lapte dar ea nu-l vrea, orice altceva dacat lapte!
va pup!

POZE IANA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multumim, Alex2. Si noi ne confruntam tot cu aceeasi problema. Mananca putin si plimbat prin casa. O intrebare: se gaseste si la farmacii sau doar comanda prin posta??

Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pai, eu ma gandeam la farmacii, nu?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Din linkul dat de Alex, nu reiese vreo adresa de farmacie. Spune ca produsul se livreaza prin posta, de-aia intreb.

Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

draga mamica alex,

eu am cealalta varianta de copil,adica varianta fetita!

ma regasesc in tot ce ai povestit,asa eram si eu,aveam o mofturoasa lunga si slaba a carei masa de pranz consta in 7 lingurite!!!indiferent de meniu.....

eram obsedata de ce si cum sa mai gatesc,ca numai ea era plina de fite dintre toti copii pe care ii cunosteam.

noroc cu cresa.am dat-o la 1.4 ani si s-a mai redresat,dar oricum fata de alti copii inca suntem foarte selectivi la mancare.


as fi dat orice sa gasesc formula magica, numai sa manance.deci,merci de informatie, merita incercat.

Mergi la inceput