Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

chiuretaj - sfaturi pt dupa...

(2 voturi)    Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 6

amik
amik
forever not yours

Romania
bucuresti

1574 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 13/02/2007 :  00:49:43 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui amik Adauga semn de carte la mesaj Trimite amik un Mesaj Privat

chiuretaj - sfaturi pt dupa...

1. la cat timp dupa chiuretaj se poate face baie in cada?
2. cat timp te menajezi fizic?
3. la cat timp dupa ai voie sa faci sex dupa...?

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Tia on 14/02/2007 17:01:08
corinadana
corinadana
Raluca & Francesca

USA, L.A./Timisoara
4982 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2007 :  02:05:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinadana Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinadana un Mesaj Privat
3. Sex dupa ce ti a venit urmatorul ciclu.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
irlandeza
irlandeza
mamica frumoasei Patty

Ireland
5620 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2007 :  23:46:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiirlandeza Adauga semn de carte la raspuns Trimite irlandeza un Mesaj Privat
M-ar interesa si pe mine.
Haideti fetelor, ca sunteti multe care ati facut un chiuretaj, spuneti-ne si noua, va rugam.

Noi 2 singurei
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
valicalin
valicalin
membru incepator

Romania, ramnicu sarat
180 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  00:34:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite valicalin un Mesaj Privat
eu am facut unul acum vreo 8 ani ,dar n-am avut nici o restrictie.cu am statpotolita vreo doua saptamani doar atat.acum depinde de persoan ,sunt femei mai sensibile.acum am inteles ca este mai putin dureros oricum nu doresc la nimeni acest lucru.protejati-va:pilule,sterilet,prezervativ,legarea trompelor si cate or mai fi.multa sanatate la toate!

calinv
amik
amik
forever not yours

Romania, bucuresti
1574 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  10:53:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamik Adauga semn de carte la raspuns Trimite amik un Mesaj Privat
eu am a vut sarcina oprita in evolutie.

eram atata de suparata incat nu mi-a mai stat capul la intrebari despre baie si sex.

acum insa mi-am mai revenit si as vrea o baie dar mi-e frica si nu sunt satisfacuta de dusuri

ah, si inca ceva: e normal sa curga sange in prima zi, apoi nimic-doar o scurgere mai bejulie, si la 5 zile dupa interventie iar sange?

blueeyes2003
blueeyes2003
Exista minuni!!!

Romania, Bucuresti
2646 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  13:41:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiblueeyes2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite blueeyes2003 un Mesaj Privat
Si eu am facut un chiretaj acum 2 saptamani din cauza ca sarcina s-a oprit in evolutie la 6 sapt.
A fost pentru prima data cand am facut asa ceva si imi era tare frica dar totul a decurs cat de cat bine.Nici eu nu ma intrebat nimic,dar dus am facut fara nici o problema,de sangerat am sangerat doar in acea seara si acum astept sa vad cand imi vine primul CM.
Din cate stiu de la alte fete nu trebuie sa astepti chiar pana la urmatorul ciclu ca sa reincepi activitatea sexuala.Acum depinde de fiecare,cat de repede se recupereaza.

Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo
eimotto
eimotto
membru junior

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
790 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  15:23:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eimotto un Mesaj Privat
Nu tre sa astepti neaparat pana la urmatorul ciclu pentru sex. Dar neaparat sa fie cu prezervativ!.

Baie in cada nu vad de ce nu.

Sangerare 1 zi jumate + niste scurgeri inca cateva.

Nu cred ca este cazul sa te menajezi fizic.

Ce este mai dubios este acea sangerare gupa 6-7zile (asa mi-au iesit calculele). Daca mai persista neaparat sa faci o vizita la medic. Pe vremea mea stiu ca atunci cand am facut m-a chemat dr. dupa 1 sapt sa ma vada.

Mamica de Iulia (06.02.2004) si 27+
ellej
ellej
Tornada in actiune !!!

Romania, Bucuresti
2505 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  15:29:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellej un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by eimotto

Nu tre sa astepti neaparat pana la urmatorul ciclu pentru sex. Dar neaparat sa fie cu prezervativ!.

Baie in cada nu vad de ce nu.

Sangerare 1 zi jumate + niste scurgeri inca cateva.

Nu cred ca este cazul sa te menajezi fizic.

Ce este mai dubios este acea sangerare gupa 6-7zile (asa mi-au iesit calculele). Daca mai persista neaparat sa faci o vizita la medic. Pe vremea mea stiu ca atunci cand am facut m-a chemat dr. dupa 1 sapt sa ma vada.

Mamica de Iulia (06.02.2004) si 27+

Nu mai tine bine minte sfaturile, a trecut mai mult timp, dar cred ca mi s-a spus ca o luna, pana la urmatorul ciclu, nu e voie sex. Nu tin minte de vreo restrictie legata de baia in cada (poate sa faci baie foarte fierbinte? sa previi o eventuala hemoragie).

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
irlandeza
irlandeza
mamica frumoasei Patty

Ireland
5620 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  15:51:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiirlandeza Adauga semn de carte la raspuns Trimite irlandeza un Mesaj Privat
Doare cand se face chiuretaj?
Ati facut cu anestezie locala sau totala?

Noi 2 singurei
amik
amik
forever not yours

Romania, bucuresti
1574 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  16:57:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamik Adauga semn de carte la raspuns Trimite amik un Mesaj Privat
doare.

anestezie locala. zgarma in tine ca si cand iti rascoleste toate organele, am simtit intepaturi,dureri, intepaturi,dureri... a fost oribil.

acum aproape 4 ani am mai facut un chiuretaj-am ramas insarcinata folosind foite contraceptive pt ca alaptam, fetita mea avea 2 luni si chiar nu am simtit ca pot face un copil atat de repede- dar cu anestezie totala. a fost mult mai usor.

onitza
Miss Boss

Romania, bucurestiBUCURESTI
5327 Mesaje
20 Prieten(i)
Trimis la: - 14/02/2007 :  17:23:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite onitza un Mesaj Privat
Fetelor va roooooog, haideti sa ne protejam pentru a nu fi nevoie sa trecem prin asa ceva!!!!! noi ca noi, dar bietele suflete ce vina au???????
eu ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca sunt in viata, intre mine si fratele meu sunt 6 ani, timp in care mama a tot facut chiuretaje ca deh era pe vremea lui 'ceasca, era sa si moara din cauza asta, si le facea singura..brrrrrrr...in fine, nu am facut inca chiuretaj si ma rog la DUmnezeu sa nu ma razgandesc niciodata, sunt atatea metode acum!!! iar daca totusi se intampla il pastrez!!! unde sunt 3 guri, ami incape si a 4-a!! chiar daca facem sacrificii mai mari!!!!
Pupicei si va rog, protejati-va!!!!!!! e spre binele tuturor!!!!!

Onitza si Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE
Pagina: din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com