Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Preschimbare permis auto

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

bumpi
bumpi
nou venit

Romania
cluj-napoca
(CLUJ)

74 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 12/02/2007 :  15:15:25 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

Preschimbare permis auto

As vrea sa-mi schimb permisul auto (schimbare nume si domiciliu prin casatorie. Ar fi trebuit sa o fac de ceva vreme, da n-am avut chef sa ma plimb dupa fisa medicala.
De curand imi spunea cineva ca nu mai e nevoie de fisa medicala la preschimbare, daca permisul vechi e inca valabil. Stiti ceva de asta? Am cautat, dar n-am gasit nimic cu privire la problema.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
kid2003
kid2003
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2699 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  15:38:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kid2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sa stii ca si eu l-am preschimbat de curand din aceleasi motive. Iti trebuie fisa medicala, chiar daca cel vechi nu a expirat. Sunt doua posibilitati, sa te trimita medicul de familie la o policlinica unde, contra taxei, iti faci o fisa completa pentru permisul auto fie mergi direct la un centru gen Medicover, Medsana, Medlife, unde )mai scump) faci aceeasi fisa. Eu am facut-o la Policlinica Spitalului Militar, unde nu a mai fost nevoie sa imi ia sange, am dat 500 de mii pe fisa si 500 de mii spaga dr ca sa nu ajung la ac.
Apoi cu actele toate (fisa conducatorului auto care se face la Udriste, certificatul de casatorie in copie si original si buletinul in copie si original- atentie buletinul trebuie si el schimbat, trebuie sa fie pe numele nou si adresa noua) mergi la Udriste la biroul de preschimbari si gata...
Succes!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

anda141
membru de baza

Romania, voluntariILFOV
4716 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  15:42:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anda141 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anda141 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu trebuie sa il schimb, dar nu imi fac tim sa umblu dupa acte. Cel mai sila imi e sa stau la cozi dupa fise si acte. Cat dureaza pana ti-l schimba ???

Sa il ajutam pe Alexandru

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

irinabobe
membru matur

2884 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  15:42:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinabobe un Mesaj Privat  Reply with Quote
zilele trecute ziceau la stiri ca daca e permisul valabil nu mai trebuie fisa medical. din aceasta cauza cica sunt niste cozi enorme la ghisee. acum nu stiu sigur dar asa ziceau la stiri si ma interesa si pe mine ca sunt in aceeasi situatie ca tine.

9+
carmenpit77
carmenpit77
membru junior

Romania, pitestiARGES
766 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  15:46:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Ce ai auzit tu ca nu mai este nev sa-ti faci fisa medicala la preschimbare dc permisul mai este valabil este adevarat si tr sa te prezinti cu 2 saptamani inainte de termenul de expirare, insa in cazul tau este vorba de schimbare a numelui si at i-ti tr fisa medicala
irinai
irinai
membru junior

669 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  15:48:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinai un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am schimbat eu permisul vineri. Daca vechiul permis nu este expirat nu este nevoie de fisa medicala. Vedeti ca scrie pe site-ul oficial al politiei. Nu am timp sa caut, dar daca dati un search sigur gasiti.
Ai nevoie de copie dupa buletin, copie dupa permis,copie dupa certificat casatorie, taxa preschimbare permis - 45 RON platibila la CEC si o fisa a conucatorului auto, care se dactilografiaza pe loc. Sunt multe centre de dactilografiere pe langa Udriste. Si CEC este vis-a-vis. Dar era cam aglomerat. Iar noul permis este gata in 2 saptamani.
Si eu am avut aceeasi problema. Toata distractia a durat exact o jumatate de ora. Nu era nici o coada. Sau ma rog, era ceva coada, dar mergea foarte repede.
Si in cazul meu a fost vorba de schimbare de domiciliu si nume si nu mi-a cerut nici o fisa. Si nici nu m-a intrebat nimeni de ce am asteptat atatia ani sa il schimb.

Editat de - irinai on 12/02/2007 15:50:47
georgi75
georgi75
mama shefei casei...

Romania, slatinaOLT
5329 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  17:28:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigeorgi75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite georgi75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Imediat gugalesc putin ca si io-s interesata.Doamne ce bine ar fi sa nu mai fie nevoie de fisa

EDIT.Am gasit.Uitati aici intr-adevar daca permisul nu e expirat nu mai e nevoie de fisa
http://www.prefecturabucuresti.ro/eKontentPrefecturaFiles/home/activitatile_prefecturii/permise_si_inmatriculari_auto/permise_si_inmatriculari_auto/index.html#3

Sper sa fie valabil peste tot avand in vedere ca nu-s din Bucuresti....

Georgiana-mami de Stefania

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Editat de - georgi75 on 12/02/2007 17:31:34
georgi75
georgi75
mama shefei casei...

Romania, slatinaOLT
5329 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2007 :  17:40:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigeorgi75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite georgi75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cum va spuneam...pe site-ul Prefecturii Olt scrie ca e necesara si fisa medicala.Deocamdata astept sa mi se elibereze C.I si pe urma merg si vad ce zic.Eventual sot chestia asta la imprimanta si le-o pun in fatza.

ada2021
ada2021
membru incepator

Romania, bucuresti
183 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/02/2007 :  23:25:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ada2021 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu mi-am preschimbat permisul(schimbare nume ,domiciliu) si nu mi-a trebuit fisa medicala(expira in noiembrie 2007).

laura si ariana(20-o2-2003)
georgi75
georgi75
mama shefei casei...

Romania, slatinaOLT
5329 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2007 :  00:04:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigeorgi75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite georgi75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
M-am interesat la politie.Intr-adevar trebuie fisa medicala numai daca permisul a expirat

MihaelaV
MihaelaV
membru junior

756 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2007 :  14:53:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMihaelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MihaelaV un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu mai sunt cozi la preschimbari permise. Sunt maxim 4-5 persoane( asta la ora 13 cand am fost eu ).

Mihaela
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com