somn agitat

somn agitat | Autor: mami78

Link direct la acest mesaj

Baiatul meu, Cezar are 8 luni si jum., dar de cand s-a nascut plange, tipa, tresare prin somn cam la 20 de minute. am fost la n medici si mi-au spus ca nu are nimic. este iubit, nu i-am luat patut de teama de a nu se simti parasit, doarme cu mine in pat, cand tipa il iau in brate si incerc sa-l linistesc ii dau tot ce vrea ziua chiar daca strica in speranta de a fi fericit. eu sunt disperata nu stiu ce sa fac ziua doarme cam o ora si jum. cu treziri de vreo 4-5 ori, si noaptea la fel; in prima parte a noptii tresare, se trezeste tipand, iar in cursul noptii se foieste, se trezeste si se linisteste la san. pe viitor cred ca am sa apelez la un psiholog.Daca cineva a trecut prin asa ceva va rog din suflet sa-mi spuneti si mie daca ati rezolvat problema.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu as incerca si sa-l pun sa doarma singurel, poate chiar asta este unul dintre motivele pentru care se trezeste...ca nu are intimitate.
numai bine


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

si baiatul meu tot asa agitat a avut somnul....la noi cred ca a fost si de la fimoza,ajunsese sa nu mai poata urina...fa i si o urocultura,poate il doare ceva...oricum,baiatul meu are acum 2 ani si o luna si parca in ultima luna a inceput sa doarma mai profund...insa tot mai are nopti in care se trezeste si plange,sau viseaza si vb in somn.in niciun caz nu cred ca poate fi vb de psiholog la o varsta asa de mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Draga mamai78,

Intreaba medicul tau pediatru daca poti sa ii dai PERITOL. Eu cand am avut probleme de genul asta am intrebat-o si ea mi la recomandat.
Nu toate fetele de pe DC sunt de acord cu acest siropel insa.....pe mine m-a ajutat in perioadele alea.....cum sunteti voi acum.


Pupici

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput