Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Yamur, nu am inteles, dupa sarcina cui?
Ori sunt huien de cap ori nu ma prind azi, ca nici ce ai vrut tu, Cati sa spui cu fardul nu am inteles, printre randuri.
Da, spatele m-a lasat azi-noapte. Brenda, noi am stat pana dupa 2.in confe.
Am caldura in scaun la masina si adesea ies numai in bluza, pana imi iau geaca de pe bancheta din spate, stau cateva secunde in frig, desi cu spatele incalzit. Ieri m-am trezit tarziu si incalzit de sub plapuma am intrat in baie unde era geamul deschis (frig, afara ningea) si se poate sa fi avut vreun efect. In fine, am trecut si peste asta. Numai ca doar atunci cand suntem bolnavi ne dam seama cat de pretioasa e sanatatea si ca trebuie sa ne-o ingrijim. Eu apreciez ca viata imi mai aplica asa cate-o lectie din cand in cand.
Claudiu e asa de agitat azi si mi s-a raportat ca asa a fost toata ziua. Sunt obosit, m-am trezit la 6, si mi se par insuportabile maraielile lui fara rost. Sper sa ne descurcam cu bine, sa inteleg ce are pe sufletel de e si el indispus. Asa ca sunt...pe nicaieri azi.
Miha, in aer cred ca e ceva, sigur, presiune atmosferica, etc, ptr ca suntem toti cam obositi, ceea ce mie nu prea mi se intampla. Ma simt cu bateriile gata. Sper sa gasesc remediu ca ma disper, prea multe depind de mine si nu am cum sa le aman sau anulez.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

So, mi-am inceput saptamana bine.... Locul asta e singurul in care va exteriorizati si va descarcati ? In real... voi zambiti tot timpul sau va purtati exact asa cum simtiti ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Doamnelor, ptr fiecare o floare
Suntem diferiti, gandim diferit, simtim diferit, interpretam diferit. dar haideti sa fim uniti.

quote:
Originally posted by Ioana Sora
In real... voi zambiti tot timpul sau va purtati exact asa cum simtiti ?


Asa ceva ->
Adica in real sunt invincibil.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare tuturor! Sunt rupta de oboseala, am muncit azi non-stop si inca n-am terminat... nici n-am apucat sa citesc ca lumea ce-ati scris.

Brenda, e foarte bine ca nu te lasi usor si ai facut scandal, iti tin pumnii sa se rezolve si sa termini si cu licenta asta.

Marce, de ce te-ai certat cu "dl. tatic"?

Yagmur, sper ca si in noaptea asta Luca va dormi linistit... si tu la fel.

Alma, eu te inteleg. Am citit pe fuga, poate mi-au scapat unele chestii, plus ca nu stiu cat de bine va cunoasteti voi ... oricum, am vazut ca au fost cateva comentarii, de exemplu ce i-a zis Cati lui Marce, ca "referitor la fata Almei... poate e un pic rasfatata" si chiar m-am gandit ca daca as fi in locul tau nu mi-ar pica deloc bine. Dar hai nu te supara, ca sigur nu a zis nimeni nimic cu rautate .

Va pup pe toti, noapte buna!



Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Am facut cafelutza! Haideti!

Am scos capul pe geam si e o tentativa de zapada care a inghetat.Naspa,cizmele mele aluneca,deci cred ca voi patina fara voie azi.Si ce frig eeee.......brrrrrr........

Alma,nici eu nu cred ca ti-a zis cineva,ceva cu rautate.A fost o discutie generala,nu trebuie sa ne suparam,si mie mi-au spus multi despre Diana una,alta(numai de la antrenor cite am auzit),m-a durut,m-a deranjat,dar nu m-am suparat.Am cautat sa inteleg si sa-mi dau seama unde am gresit eu,ca sa pot repara.
Uite,Ioana a inteles si nu s-a suparat,hai sa fie pace!
Si,vorba lui Alex(mult mi-a placut Alex,cum ai zis!),hai sa fim uniti!


Cati,scrii de toate,numai de Pitzi nu spui nimic.Zi ce face pitzi! Si cind ne mai vedem!

Miha,tu ce mai invirti? Mai ai "bona" la tine? Sau a plecat? Te-ai rasfatat destul?

Marce,ce face bebelina noastra? Ca n-ai mai dat nici un semn.Unde disparusi?

Yagmur,cum e cu Luca? Astept sa ne spui ce zise pediatra.

Ameera,Yana(ce face bebe?),Ril,Gabi si nu in ultimul rind danim(ca io am ce am cu draga de danim)....ce faceti?



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Alex, ma gandeam la "sarcina ta" (eu am ramas cu mari dureri de spate dupa sarcina)... la oboseala si simtul meu al umorului are de suferit
Alma, pupici de la noi; si sa-ti treaca supararea... nici eu nu cred ca s-a zis ceva cu rautate... hai sa ramanem uniti...
Brenda, iti tin pumnii in continuare si sper sa reusesti sa-ti dai licentza... sparge-le fatza la dinozauri....
Ameera, mai poti draga? Cred ca esti franta.... ai grija de tine...
Gabi, ce mai faceti voi? Ce as veni si eu cu voi in Ungaria...hehehhehe....next time, poate
Bagheera, voi ce faceti? Sinteti bine?
Yana, hmmmmm.... le doarme la ora asta.. Pupici
Marce, ce faci? Pe unde esti... sper ca ai reusit sa dormi bine..
Miha, Cati, Ioana, Rilbuc.. va pupam si fug si eu la cafea..Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Neatzta tuturor!
Deci am vorbit cu Mr Rabbit aseara si mi-a dat voie maria-sa sa plecam! Insa vom avea doua weekenduri una dupa alta cu vizite... nashpa de tot...
Pupici, mai revin...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io tot nu inteleg de ce tre sa-ti dea el voie?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Buna dimineata!

Bineinteles ca voi incepe cu Alma. Abia asteptam sa vin azi la birou si sa postez despre Fat Frumos si Ileana Cosanzeana, dar , hodoronc-tronc, Alma suparata...Draga mea, nu am participat la nicio conferinta la care sa se fi discutat macar tangential despre fata! Eu am facut acea remarca, pentru ca am fost de acord cu ce a spus Marce, ca nu tb sa ne alegem partenerii pentru o viata, in functie de ...preferintele copiilor...Pur si simplu, consider ca unui copil ii va fi intotdeauna bine intr-o familie in care mama si sotul ei se iubesc!Cel mai bun tata nu trebuie, in pp, decat sa o iubeasca pe mama.Atat! Restul va veni de la sine...
Nu a contestat nimeni calitatile vreunui copil a carui mama este pe dc (nu i-ar conveni nimanui, vorba Ameerei).Totusi, fetele din ziua de azi sunt un pic altfel decat baietii, puteti sa aveti idei contrare, nu ma supar.Asta pentru ca sunt superbe, in comparatie cu baietii, poate, nu stiu exact, nu m-am gandit prea mult, au incredere in ele, se apreciaza la adevarata valoare...Asta le va ajuta atunci cand vor deveni femei, insa pana atunci, mamele de fete, in fine...intampina niste chestii, gata, nu mai zic nimic... Daca esti suparata pe mine, ramane sa ma revansez...

Cat despre Fat -Frumos...l-am vazut asta noapte pe Vali Punga si m-am gandit la alegerile pe care le fac barbatii, ca fiecare din ei o vad altfel pe "Ileana"...

Iar pentru Brenda, Pitzi ma scoate foarte des din sarite, dar il iert pentru linistea pe care mi-o da atunci cand mergem pe strada de manuta si cantam, pentru ca imbratiseaza copacii taiati de nebunii din oras, pentru ca asteapta cu stoicism sa treaca perioada de recuperare pentru a avea voie sa mestece guma pe care i-a dat-o tatal lui duminica, pentru ca aproape plange cand se termina desenele animate cu trenuletul Thomas, pentru ca imi spune ca sunt o mama super cand ii dau voie sa faca un zgomot "grozav" cu jucariile lui prin casa, pentru ca imi da putere sa merg mai departe...Off, am enumerat atatea motive, cand ar fi trebuit sa spun doar ca il iubesc!

O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cati,ai un baiat de nota 20!
De-aia mi-e mie asa drag!
Si sa nu-l mai certi! Ca toti am facut nazbitii cind am fost mici!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput