Scurgeri maronii...semn de sarcina??

Scurgeri maronii...semn de sarcina?? | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Cu 2 zile inainte de ciclu (regulat 26 de zile), adica ieri dimineata am observat ca am o scurgere bejulie...pe parcursul zilei a devenit maro... iar aseara am vazut o pata f mica de sange (minuscula). Mi-am luat adio de la bebe luna asta, dar de dimineata am vazut ca nu mai avusesem sange, ci tot maroniu. Acum am iar o pata bej... De obicei, inainte de ciclu, aveam asa ceva maro inchis, dar se schimba rapid in rosu. Acum de 2 zile e la fel, cand maro, cand bej...

Ce sanse sunt sa fie sarcina?

Simptome am doar de CM si parca si putina greata... Am facut un test in dupa-amiaza asta si a fost negativ...dar maine ar trebui sa-mi vina ciclul... Ce parere aveti? A patit cineva asa??




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Se prea poate sa fie sarcina.Eu la fel am patit:la un CM regulat de 26 de zile, am avut incepand cu 3 zile inainte de data la care ar fi trebuit sa apara rusii, pete maronii inchis.A venit si ziua in care trebuiau sa apara problemele, nimik...am tot asteptat, ma gandeam ca e vreo dereglare, dar iar...nimik, nici pete nici ciclu.
In a 4 a zi de intarziere mi-am facut un Clear Blue, si s-au albastrit instantaneu liniutele.
deci.....se poate!
Bafta multa sa fie cu ochisori, iti tin pumnii.
Pentru test, e bine sa mai astepti 3-4 zile, desi se zice ca Clear Blue ar depista sarcina in ziua in care ar fi trebuit sa vina CM.cE TEST AI FACUT?


http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos

Nikole12+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/frezia_2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Se poate sa fi insarcinata.
Si eu am ciclu regulat, la 28 de zile (+/-1zi). Mi-au venit exact in ziua in care trebuia sa vina ciclul pete maronii (cum mai imi veneau in primele ore de ciclu), si am tot asteptat sa vina sangele. Am avut 3 zile scurgeri de tipul asta, tot asteptand ciclul. Dar nu a venit ciclul si petele maronii mi-au trecut

Mi-a intrat in cap ca sunt insarcinata, am mai asteptat 2-3 zile dupa ce mi-au trecut si am facut in test. Mi-a iesit pozitiv :)
Barbatul nu m-a crezut pana nu am fost la doctor, din cauza petelor alea maronii :)

Dar nu am avut probleme - de genul eminenta de avort etc (asta de cand m-am dus la doctor)

Sa fie cu noroc ;)

Anca 20+

poze
bebelusa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nicole, exact ca tine am patit si eu azi e a treia zi de scurgeri. Sper sa nu mai vina ciclul. Ar fi prima data and incercam si as fi atat de fericita!!! Am facut un test Barza, dar cu urina de dupa-amiaza. O sa mai fac unul duminica dimineata, in caz ca nu am surprize.

Poohy, multumesc pentru raspuns! Sarcina usoara si bebei sanatosi! Va pup!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Draga mea, ai ciclu regulat?
Hai ca eu itit tin pumni stransi tare sa stii...Doamne ajuta!
Eu aveam un CM de 26 de zile, dar cam la 3-4 luni mai venea si pe la 28 de zile, de asta am asteptat cateva zile pana sa fac testul.


http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos

Nikole12+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/frezia_2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

Dar daca in ziua 14 mi-a aparut o scurgere, cand maronie, cand bej, cand rosie, ce poate fi? Mentionez ca am un ciclu total haotic, cand e de 60 zile, cand de 15...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by ami_79

Dar daca in ziua 14 mi-a aparut o scurgere, cand maronie, cand bej, cand rosie, ce poate fi? Mentionez ca am un ciclu total haotic, cand e de 60 zile, cand de 15...



La un CM regulat, de 28-30 zile, m-as hazarda sa spun ca scurgerile de care vb se pot datora ovulatiei, mai ales daca sunt insotite de dureri, intepaturi, discomfort ca la ciclu...
insa in cazul tau, la un cm atat de neregulat, cu siguranta medicul te va lamuri despre ce este vorba, unde se impune o vizita.
Pupici si iti doresc sa iti fie bine.

bebika 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

multumesc Nicole pentru sfat! da, chiar ma duc la medic saptamana viitoare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

La mine nu a fost sarcina...din pacate, dar astept sa vad luna asta daca am reusit...

Pupici!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Nici la mine n-a fost Ioana,desi trebuia sa-mi vina pe 01.02.07,mi-a venit pe 29.01,tot cu pete maronii la inceput,m-a tinut doar 3 zile(in mod normal il am la 28 de zile si tine 5 zile).Acum habar n-am cand trebuie sa fie urmatoarea ovulatie.Voi ce ziceti?.Poate s-a dereglat dupa avort sp din noiembrie desi a fost ok zic eu :09.12.06,apoi 05.01.07 si acum 29.01.07.Habar n-am ce sa mai cred:)


mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Se pare ca am o problema...pentru ca si luna asta am aceeasi scurgere maro. Stie cineva care ar putea fi cauza? Am auzit ca un deficit de progesteron... dar pana merg la medic as vrea sa aflu ce ar putea fi...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput