De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

energy nu te-oi fi uitat tu , dar sigur se uita altele.Si mai fac si un copil.Care ar fi problema ,ti se pare absurd ca 2 oameni pot depasi niste bariere impuse tot de oameni?Ori tu , eu , noi vom fi mereu tineri si nu vom imbatrani niciodata?Defapt singurul mod de a te convinge e de a trece prin asta si tu sigur nu vrei.
grodear de ce sa-ti faci griji 10 ani nu-i mult.Vrea si el sa te necajeasca , spunandu-ti ca nu s-ar mai recasatori cu tine.Fi fericita si inchide gura lumii!
ham suntem pe un forum asa ca discutam ,nu acuzam.Cunosc eu exemplu si sunt impliniti.Stii care e problema la noi?In Romania esti aratat cu degetul ca te tii la bratul lui pe strada, in alte tari nici nu esti observat.Cred ca nici de comunism n-am trecut la capitolul conceptii de viata.Nu spun sa fi open-mind neaparat , dar nici cu o gandire ingusta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by denisabia

energy nu te-oi fi uitat tu , dar sigur se uita altele.

http://community.webshots.com/user/denisabia



pai nu le opreste nimeni, eu in nici un caz nu mi-am facut o preocupare din asta. nici sotul meu nu are varsta mea dar in nici un caz nu m-au excitat la 19 ani barbatii in prag de pensionare, cu pielea zbarcita pe tzatze. scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by energy

quote:
Originally posted by denisabia

energy nu te-oi fi uitat tu , dar sigur se uita altele.

http://community.webshots.com/user/denisabia



pai nu le opreste nimeni, eu in nici un caz nu mi-am facut o preocupare din asta. nici sotul meu nu are varsta mea dar in nici un caz nu m-au excitat la 19 ani barbatii in prag de pensionare, cu pielea zbarcita pe tzatze. scuze.
si eu o sa imbatranesc, dar o sa fim amandoi zbarciti, odinioara am fost candva amandoi tineri si frumosi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

vezi ca se ataca astia daca vorbesti asa si nu vreau sa primesti cartonase rosii ca ma plictisesc fara tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

quote:
Originally posted by energy


cand eram de liceu imi placeau aia din liceu, cand eram la facultate, imi placeau aia de facultate, nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la cine-i la casa pensiilor la coada.
iar dragostea patimasa, sincera si nebuneasca dintre o pustoaica de 19 ani si un mos de 59 ma sensibilizeaza tot atat de mult cat o conopida in mijlocul campului Afumati.



De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.



se pare ca unii se iau etalon pt adevarul absolut.
se merge aici pe principiul, daca eu n-am facut ceva, apai ala care a facut sigur e un prost, nu de alta dar ca mine nu mai e nimeni de grozav. si de aici generalizarea, bat-o vina.
nu stiu cum s-or dezbara uniide pe acest forum sa accepte si parerea altora, fara sa imbrace un ton agresiv.

energy, tu vorbeai cu cei de seama ta, tocmai ca aveai multe de spus si nu erai ca "celalalte" (adica proasta, inculta, dupa bani, dupa sex etc), nu?
si eu mi-am cunoscut sotul in liceu, insa asta nu ma face sa denigrez orice persoana care a avut experiente diferite de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

vezi, ti-am zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

energy imi place de tine nu renunti cu una cu doua si bine faci.Stii ce se zice dragostea e oarba!Din curiozitate cum v-ati cunoscut , doar nu l-oi fi agatat cumva.
Nici urma de barbat pe aici , pe cat ca-s putini , o pierit neamul lor.La urma urmei mai toti la casele lor , oameni seriosi nu se incurca ei cu pustoiace.Si cand ma gandesc ca ultima oara s-a legat unul de mine la vreo 35 de ani si numai scapam de el.Toti vor sa te invite la un suc , bere , cafea au ceva important sa-ti spuna.Doar , doar o pica ceva...
miau-miau stai relax fiecare cu firea lui ,orice parere e acceptata daca e bine sustinuta si umorul e bine-venit.Nu-i vrea nimeni raul.Devin invidioasa , ce iubita esti energy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

O amica de-a prietenei mele, single, se intilneste numai cu barbati tineri. Ea are vreo 37-38 de ani, astia cu care tot a fost prietena de-a lungul timpului erau cu 10 ani mai tineri. Iar astora de ii gaseste, bineinteles le plac femeile mature. A declarat ca astea-s preferintele ei pe site-urile de date si nu ar duce lipsa de relatii stabile, nu prea se impaca ea cu stabilitatea. Recunosc, ca orice om, am prejudecatile mele, am privit-o ca fiind mai altfel, dar fata nu incearca sa para altfel decit e, nu o intereseaza maritisul, nu o intereseaza barbatii maturi si nu o intereseaza stabilitatea. In rest ca oricare alta, cu cariera, are si un copil in liceu.
Cred ca, in general 'ne placem' cu astia de virsta noastra, dar exista si ceilalti care prefera partenerii mai tineri, nu numai intre barbati si intre femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Ba mie in liceu nu mi-au placut niciodata aia de virsta mea: mi se pareau "prea disperatzi" , cum era o reclama la nu-stiu-ce...

Iar mai tineri... nici acum nu-mi plac, bleah.
Pina la urma barbatu' trebe sa fie barbat, nu sa-l mingai condescent pe crestet.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Sunteti mortale!!!

Hai, fetelor, ca asta cu amoru' dintre fete de 20 de ani si barbati de 50 nu s-a inventat acum, e de cand lumea si pamantu'.
Fiecare generatie crede ca ea a inventat roata.

Mergi la inceput