De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by Desiree2002

Probabil ca uneori, o fac ptr. ca se simt mai tineri, mai vigurosi langa o fata tanara...




normal ca se simt

ca fetele tinere ie mai saritoare cand e vorba de sex, nu ie vorbarete si cicalitoare, ie arzatoare de apartament in capitala si mers cu BMW in Pta Romana, in cluburi si mall-uri,
n-au aprofundat inca textul ala imbecil cu "lasa-ma draga, ca am avut azi de predat 6 rapoarte si ma doare capul, vreau sa dorm"

iar barbatii maturi ie placut impresionati de fetilii tinerele care tac si nu au nimic de spus (sau in cazurile in care au ceva de spus se abtin, ca altfel nu mai pupa portofelul), barbatii maturi ie obositi , blazati , are facturi multe de platit, un job solicitant si n-are chef de texte multe. pe langa nenumaratele frustrari, complexe (picioare groase, fund mare, tricepsi invizibilosi, chelie, etc)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Denisabia, cred ca pentru a primi raspunsuri care sa se apropie cat de cat de ceea ce te intereseaza pe tine, trebuie sa povestesti putin despre tine si relatia ta (adica despre tine si EL cel matur).
Acum, stiintific vorbind, Ymcar are dreptate, cu genele si masculii. La fel stiintific vorbind, potenta scade cu varsta (dar e adevarat ca un supermascul in tinerete, la varsta a 2-a va fi mai potent, decat un flacau mai putin inzestrat fizic de natura), pentru unii mai incet, pentru altii mai rapid, depinde si de exercitiu, de partenera, etc.
Dar preferinta asta, a barbatilor maturi pentru femeile tinere, preferinta materializata in relatii concrete, e greu de spus de unde vine in mod real. Poate fi dragoste (nu neaga nimeni ca se intampla la orice varsta), interes (de a se afisa cu o persoana proaspata, spre invidia anturajului), atractie sexuala (eu cred ca toate "artificiile" din lume nu pot ascunde varsta. O data in viata avem 20 de ani si asta se vede si se simte). Cam astea imi vin in minte.


Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

energy bine punctat.Adevarul e ca odata cu inaintarea in varsta intervine uzura , greutatile cresc si cheful pentru e invers proportional.Referindu-ma la cuplul Columbeanu ca toata lumea ii barfeste , ca doar le place publicitatea agresiva cred ca interesul e comun.Toata lumea are ceva de castigat.
Bee nu caut raspunsuri pentru relatia mea.Am vrut sa discutam despre asta ,ma cam enerveaza unele persoane care cred ca-s de vanzare.Poate sa mai atentionez sotiile care se incred in barbati orbeste , stiu ca e valabil si pentru soti , ca pericolul exista.
Glumind putin daca nu-i mai ajuta ... , au 2 maini nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

Din aproape toate postarile reiese faptul ca alea tinere, ba n-au nimic de spus, ba nu au nimic in cap, sunt doar frumoase si au tineretea de partea lor. In rest, dumnezeu cu mila.
Mi se pare nedrept, mai ales ca toate am avut 20 de ani si nu ne consideram deloc asa si aveam o multime de spus. Dar se pare ca am uitat ca am fost si noi acolo.
Si nu cred ca o femeie tanara se uita la un barbat matur, doar pt bani.
Poate nici nu exista predeterminare, se intampla sa iti placa cineva matur.
Cred ca fiecare cauta ceva ce are nevoie, unii au nevoie de tinerete, spontaneitate, un ras bun, sex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Bee nu caut raspunsuri pentru relatia mea.Am vrut sa discutam despre asta ,ma cam enerveaza unele persoane care cred ca-s de vanzare.Poate sa mai atentionez sotiile care se incred in barbati orbeste , stiu ca e valabil si pentru soti , ca pericolul exista.


Care cred ca e cine de vinzare?
Tu...sau ele?
Persoanele alea's ei? Sau nevestele?

chiar n-am inteles la ce te referi.

In ce priveste pericolul...
Eu pe al meu ti l-as da, da' mi-e frica sa nu ma faca de ras.

Iar banii sint la mine!


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Elise cum sa te gandesti ca eu si sotul tau.Desi prietenul mi-e departe sunt fata cuminte si mai ales nu atentez la oameni cu familie.
Nu sunt marfa sa ma vand , sa primesc bani in schimbul unor nopti petrecute cu el.Nu blamez cele care o fac sau poate nu se pot intretine altfel.Sunt sigura ca cele mai multe adolescente , in curand femei gandesc asa.Am luptat sa imi croiesc un drum si nu gasesc o satisfactie in a fi o intretinuta.
BalMascat eu vorbeam despre anumite fete , sigur ca avem de dat si de oferit.Cine stie sa treaca de aparente ,poate descoperi un suflet dispus sa daruiasca si sa primeasca iubire.Asta nu tine de varsta nu?Respect , sinceritate , incredere cateva lucruri pe care se poate baza o relatie solida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by BalMascat

Mi se pare nedrept, mai ales ca toate am avut 20 de ani si nu ne consideram deloc asa si aveam o multime de spus. Dar se pare ca am uitat ca am fost si noi acolo.
Si nu cred ca o femeie tanara se uita la un barbat matur, doar pt bani.



cand eram de liceu imi placeau aia din liceu, cand eram la facultate, imi placeau aia de facultate, nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la cine-i la casa pensiilor la coada.
iar dragostea patimasa, sincera si nebuneasca dintre o pustoaica de 19 ani si un mos de 59 ma sensibilizeaza tot atat de mult cat o conopida in mijlocul campului Afumati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Dar voi ce ziceti de al meu barbat (intre mine si el e o dif. de 10 ani), si care maine face 42 de ani, ca a zis ca daca ar mai fi sa se insoare o data nu mai face el prostia sa ia una mai tanara ca el, ci una aproape de pensie, ca s- a saturat sa il tot tin pe drumuri si in distractii...

Foarte bine, ca i- am gasit o tipa de 49 de ani, cred ca le- ar sta bine impreuna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

intr-adevar, in anii comunismului nu era ceva normal sa ai nevasta mult mai tanara, diferentza intre parintzii mei este de doar 2 ani, dar ambii bunici or avut sotzii mult mai tinere, cu 16 respectiv 18 ani.
kestia asta cu diferentza mare de varsta nu-i o inventzie sau o moda a timpurilor noastre; sa cautzi o motivatzie pt. asta este k si cum ai cauta retzeta dragostei...
generalizari care zic ca toate tinerele care umbla cu indivizi mai purii sunt proaste, inculte, n-au bani, etc pacatuiesc prin insusi faptul ca sunt generalizari- in jurul meu cunosc destule exceptzii- e drept, nu diferentze asa de mai cum pomenitzi voi, max. 15-20 de ani.
in fine, un sablon in care sa se incadreze toate aceste relatzii nu exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

energy nu te-oi fi uitat tu , dar sigur se uita altele.Si mai fac si un copil.Care ar fi problema ,ti se pare absurd ca 2 oameni pot depasi niste bariere impuse tot de oameni?Ori tu , eu , noi vom fi mereu tineri si nu vom imbatrani niciodata?Defapt singurul mod de a te convinge e de a trece prin asta si tu sigur nu vrei.
grodear de ce sa-ti faci griji 10 ani nu-i mult.Vrea si el sa te necajeasca , spunandu-ti ca nu s-ar mai recasatori cu tine.Fi fericita si inchide gura lumii!
ham suntem pe un forum asa ca discutam ,nu acuzam.Cunosc eu exemplu si sunt impliniti.Stii care e problema la noi?In Romania esti aratat cu degetul ca te tii la bratul lui pe strada, in alte tari nici nu esti observat.Cred ca nici de comunism n-am trecut la capitolul conceptii de viata.Nu spun sa fi open-mind neaparat , dar nici cu o gandire ingusta

Mergi la inceput