De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

In primul rand,minte, l-am folosit in sens propriu si in sens peiorativ.

Cred ca se intelege usor ce vreau sa zic,parol moncher....da` vrei tu sa vezi negru pe alb inca o duma de-a mea....


Cu 4-5 ani mai tanar....ar trebui sa fie cu minte la polul nord si strong la polul sud.Preferabil direct proportionala inteligenta cu dotarea.
Asa-s io mai stranie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

In primul rand,minte, l-am folosit in sens propriu si in sens peiorativ.

Cred ca se intelege usor ce vreau sa zic,parol moncher....da` vrei tu sa vezi negru pe alb inca o duma de-a mea....


Cu 4-5 ani mai tanar....ar trebui sa fie cu minte la polul nord si strong la polul sud.Preferabil direct proportionala inteligenta cu dotarea.
Asa-s io mai stranie....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Asta cu nord/sud este valabila pentru mascul din orice emisfera?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

In cazul magnetilor, doar polii opusi se atrag.
Cei de acelasi fel se resping.

Doar ca aici e vorba de alti magneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adi inchipuie-ti ca nu doar magnetii au polul nord si sud...

Ioi,mi-a placut mecanica si apropo de magneti sudul se atrage cu nordul....numa prostii ma faceti sa gandesc...

Marius,polul nordul e polul nord si polul sud sudul e polul sud indiferent in care emisfera esti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu ma gandeam ca daca un "X" este din Australia de exemplu va fi strong la polul nord si cu minte la polul sus. Merge Mada un australian?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

da` ce Australia nu are tot polul nord si sud?I s-o fi zicand la antipozi,da are aceeasi poli....
Stiu io unde bati matale,da nu-ti iese,ntz,ntz..

Si oricum,doara nu-s legata la ochi...o sa fac ca-n poezie"sa pipai si urlu: este"...
Plus ca-i la moda inversarea polilor si cum am conditie fizica,tot pe-a mea iese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu ma gandeam ca daca un "X" este din Australia de exemplu va fi strong la polul nord si cu minte la polul sus. Merge Mada un australian?


Off-topic
N-am nici o treaba cu "polii" dar accentul unui "aussie"

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu ma gandeam ca daca un "X" este din Australia de exemplu va fi strong la polul nord si cu minte la polul sus. Merge Mada un australian?


Marius, ti s-a facut de australieni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu neaparat dincolo de toate a fost unul din visele mele sa merg in Australia motiv pentru care mi-am echivalat studiile acolo (nah asta e alta problema nu a fost sa fie nu-i bai viata merge mai departe) - a fost un joc de cuvinte - mai mult o reactie la catalogarea unui barbat care musai are doi poli si vezi care e cel cu care gandeste.
Dincolo de toate insa poate o sa ajung macar (pana nu mor desigur) in Australia cine stie? Macar sa vad. Vise taica, vise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei nu zau...chiar asa?Polii astia...

Mergi la inceput