De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hai mai Rall de ce sti asa convinsa ca o femeie mai mare de 24 ani nu e buna la pat?Mai curand astea micute nu-s scolite si nu stiu decat ceva simplu....sa fim seriosi.Daca are 18 ani si stie cat la 25 atunci....e clar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Deci pana la 35 de ani, cand, cum zicea cineva pe aici, femeile ating apogeul superbitatii, toate cele care se cupleaza cu barbati mai mari sunt niste gasculite necoapte, eventual in cautare de finantator? Iar daca vorbim de barbati...sunt niste vanatori de caprioare speriate carora sa le suceasca mintile ca sa-si insele in voie nevestele (ca vad ca pe aici din oficiu respectivii subt si insurati). Si obligatoriu trebuie sa aiba bani, ca nu stau alea degeaba, nu? Bine ca ati etichetat si asta.
Cum spunea si Rufus (fac abstractie de cliseul lui, cum ca doar cei cu bani au parte de fete tinere), tineretea e unica si e normal sa atraga. De ce unii aleg sa aiba si relatii pe termen lung? Uneori, din iubire. Stiu eu cel putin 2 cazuri de familii foarte fericite, sigur sunt mai multe. Intr-unul dintre ele fata avea 20, el 45 si culmea, amandoi cu o situatie financiara muuuult peste medie. Au impreuna mai multi ani de casnicie decat cei care, poate, isi dau cu parerea malitios pe aici.
E lumea, intr-adevar, plina de libidinosi cu femei breloc de brat. Dar sa nu generalizam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

inteleg ca simti revolta, te rog sa ma ierti ca te-am facut sa simti asta, ai perfecta dreptate, n-am prea gandit. Iti raspund cu drag pe privat la orice ai sa imi spui, nu e chiar de interes public mica noastra discutie.


Eu cred ca ar trebui sa te scuzi la persoanele carora le-ai creat suferintza prin ...faptul ca nu prea ai gindit!

Eu doar am reactzionat...si atit!Ce am avut de spus am spus public,ca si tu tot public...ai actzionat.

Dana


Despre ce suferinta vorbesti?
Cumva l-a lasat nevasta pe Rufus pentru ce a scris pe forum?
Ca altfel nu vad unde este drama...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Hai mai Rall de ce sti asa convinsa ca o femeie mai mare de 24 ani nu e buna la pat?Mai curand astea micute nus scolite si nu stiu decat ceva simplu....sa fim seriosi.Daca are 18 ani si stie cat la 25 atunci....e clar...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


mada, astea micute, cum le spui tu, stiu destule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da,mai,stiu destule si atunci unde e fragezimea pentru care-s cautate?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da,mai,stiu destule si atunci unde e fragezimea pentru care-s cautate?




Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


In cutia craniana?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dana,pentru replica aste,iti convine,nu-ti convine,te pup apasat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da,mai,stiu destule si atunci unde e fragezimea pentru care-s cautate?


Carne, creier si privire. As spune si uter, dar suna crud.

Eu inteleg barbatii desi nu sunt de acord cu ei. Adica, mie imi par tinere femeile pana pe la 70, 70+ de ani. Uitati-va la Susan Sarandon, are 67 de ani. Mie imi pare o femeie tanara, frumoasa, plina de viata Si stiu ca exista fetishisti care ar da oricand o femeie de 60kg pe una de 120, o femeie de 25 de ani pe una de 60 etc insa vorbind la modul general, un barbat prefera o femeie tanara. De ce? Din.. instinct. Frumusete, tinerete, fertilitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Adevarul e ca O femeie de 35 de ani este considerata... trecuta.


Fugi de aici eu stiu la 40 de ani si maritata si cu copii si si-o ... cu unul de trezeci si... si asta insurat si cu copil.


Raspunsul meu nu se referea la infidelitate, marius. Ia intreaba-i pe-amandoi, sunt dispusi sa renunte la ce au ca sa si-o traga legal?

Ca sa nu mai spun de cate ori ai intrebat chiar tu: "cat valoreaza copiii tai?" Acum ce faci, imi combati afirmatia printr-un astfel de exemplu?


Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.


Vroiam sa subliniez faptul ca si la o varsta peste 35 de ani o femeie (care vad eu concret) nu are nevoie de prea multe ca sa isi gaseasca un mascul (si mai tanar la adica) cu care sa zburde (ma rog chestia cu legal si ilegal cred ca nici macar adiacent nu trece prin capul ei/lui/lor) prin pat. O fi, n-o fi batrana ... nu stiu ... se pare ca merge treaba bine la o adica. Sa renunte ei la familie iarasi nu cred ca are relevanta ca doar fiecare stie ca are unul o nevasta si una un sot + copiii din dotare dar ceva imi spune ca nici asta nu deranjeaza prea mult in clipele (Las) fierbinti. Sau ma insel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Adica mai fragede....
Hm,oare de ce am imaginea unei fripturi cand citesc faza cu barbatii prefera tinerele?Friptura frageda de gainuse topaitoare,dezinteresate de faptul ca ai doar un Opel mai vechi si nu ultimul Q7...

Cred ca am azi o durere de cap....
Mai sincera sa fiu,barbatii pot si pana pe la 55 de ani...numa ca ce te faci daca tu ai 40 si el 60?La 40 o femeie te rupe daca vrea,dar la 60....un barbat...n-as prea crede
Edit:vintage-ul e la moda din nou...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."



Eu nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta, dar la capitolul sex dezavantajate de inaintarea in varsta sunt femeile, si nu barbatii, ca barbatii si la 80 de ani au chef de sex si fac sex, femeile nu prea.

Si referitor la ce ai scris, ca e trist daca o fata la 18 ani stie ce stie una de 25, tu chiar crezi ca varsta joaca vreun rol? Adica, daca ai 25 de ani clar esti mai buna la pat decat una de 18?
Lol. Poate sa iti dea tie lectii una de 17 ani si nu in cauza ca a facut sex cu 100 de barbati ci din simplul motiv ca e alta fiinta umana care poate are veleitati si se misca mai bine din instinct, poate a citit 1000 de carti, a vazut 1000 de filme samd.
:)
Asa cu o femeie de 50 de ani nu e neaparat mai buna la pat decat una de 30 doar din cauza ca e mai in varsta.
samd.

Mergi la inceput