De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Vad ca sunteti tare acizi in a-l condamna pe el si ca a fost doar o necesitate.Oare voi cand ati iubit , n-ati suferit?De ce trebuie gasit neaparat tapul ispasitor.Chiar trebuie sa aruncam motanul mort in curtea celuilalt?



Ce a facut tipul ala se numeste abuz...unii ar zice ca e pedofilie. Cind ai 41 de ani si te dai la o pustoaica de 16...hmmmm....mare noroc ca n-a aflat tatal fetei...eu il faceam de ICU mai repede decit omoara Jack Bauer teroristii in 24.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

mda...o intrebare mica...pentru denisabia.

La ce facultate esti? Am inteles ca esti studenta....Nu vrei, nu raspunzi. Just curious....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

De acord ca ar fi trebuit de la inceput sa se gandeasca cum e mai bine sa faca si sa actioneze in cunostinta de cauza.Daca rezultatul da cu plus sau cu minus.N-ar fi trebuit sa o lase sa se indragosteasca si cu atat mai putin sa fie impreuna.Oricum minciuna are picioare scurte si se suporta consecintele.In ciuda acestui fapt la 6 ani de atunci , ea nu regreta nici o clipa ca el a fost alesul.A fost este si va ramane o dragoste interzisa , poate impotriva legii firi.Insa toti avem o mare dragoste si e inutil sa cautam explicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

vandal sunt la stomatologie anul I.Nu era vorba de mine , daca asta crezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
la 6 ani de atunci , ea nu regreta nici o clipa

Asta e foarte bine. Pe de o parte poate i-a facut un bine ptr ca a fost el, un barbat experimentat, decat un coleg de liceu egoist si grabit.
Vandal cred ca exagerezi, cazul prezentat de Denisabia e doar un exemplu ca o completare a subiectului. Corect ce ai spus, da, asa este, cand esti barbat in toata firea, macar cauta o fetita care sa fi facut majoratul.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by denisabia

vandal sunt la stomatologie anul I.Nu era vorba de mine , daca asta crezi.

http://community.webshots.com/user/denisabia



Iarta-ma dar prea se leaga...In primul rind tu esti cea care deschide topicul, in al doilea rind o descrii pe aceasta fata in termeni extrem de gingasi (chiar daca este o FOARTE buna prietena, termenii utilizati pentru a o descrie ma fac sa ma gindesc la pisicute si ciresi in floare...very, very cute). Si in al treilea rind m-ai vazut imediat ce caut cu intrebarea.
Edit: Si nu in ultimul rind...in pozele din semnatura ta nu esti niciodata cu un baiat(numai tu cu un baiat). La virsta ta (si mai ales ca esti o fata, hmmmm, simpatica, ) fetele de-abia asteapta sa se pozeze cu iubitul (dar poate ma insel eu).

Ca sa nu uit. In facultate am avut o prietena (intima) care fusese 3 ani de zile cu un coleg de serviciu (ea 20, el 45). Fata era la seral. Am fost impreuna destul ca sa imi dau seama ca fusese si a ramas marcata de aceasta relatie. De ce? Foarte simplu...la virsta la care toate prietenele ei ieseau la chefuri, party-uri, plecau la munte, la mare, etc, ea era legata de marea ei dragoste care nu avea aceleasi preocupari ca la 20 de ani. Ca vrei sau nu, 20 si 45 nu merg pe aceleasi carari dpdv al preocuparilor mondene. La 20 de ani ma dadeam cu capul de scena la concerte Iris, Semnal M, etc. La 44 ani ascult jazz si apreciez orice muzica buna pe sistemul de sunet cu toate ca n-as zice nu la un concert Pink Floyd sau Dire Straits. La Deep Purple m-as duce in genunchi. Chiar si la Vanessa Mae.

Concluzia? Concluzia o trage fiecare in functie de bucuriile si erorile pe care le face....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Mda, si mie imi tot statea pe limba sa intreb, care e parerea ta vis-a-vis de acea povestire? Tu pe cine acuzi? Pe cine aperi? Sunt direct interesat.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

Ma intrebi pe mine sau pe denisabia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

denisabia, spune-i prietenei tale sa pastreaze aceaste amintiri doar pentru sufletul ei, daca ii fac bine si sa mearga mai departe. Se poate sa fi fost ceva la momentul acela. Insa "eliberarea" mie nu-mi pare o dovada de iubire, daca iubesti iti doresti sa tii persoana respectiva langa tine, nu s-o eliberezi de gura lumii. Ea trebuie sa-si traiasca tineretea acum, timpul trece atat de repede si trebuie sa fie tare dureros sa te trezesti la un moment dat si sa descoperi ca esti singur, cu gandul la o veche iubire demult apusa.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Denisabia, mai bine gasesti vreun coleg...
Succes cu Anatomia si Biochimia si... pfui, ca multe mai sint anul asta!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput