De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns energy spune:

nene, da' stiu ca esti informat si ai studiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by energy

nene, da' stiu ca esti informat si ai studiat.



De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.



Oarecum... mai degraba as zice ca am memorie buna ... pentru ce ma intereseaza. Imi trece pe la ureche sau citec undeva si ramane inregistrat acolo.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiko2004 spune:

urmaresc acest subiect de cand a fost deschis si vad ca iese fumuri din el
mi se pare ca se abereaza foarte mult si la multa lume nu prea le convine cand oameni se iubesc..ce conteza varsta?
fiecare are dreptul la iubire...parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

aiko2004 daca tot se abereaza asa mult , oare de ce il urmaresti de la inceputAtata timp cat nu e in conformitate cu parerea ta , poti citi alte subiecte ca-s destule.
ymcar m-a surprins mesajul tau.Si cu barbatii cum ramane , ei de cand se epileaza?Sau numai il legatura cu femeile ai bagat la cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

n-am nici cea mai vaga idee. nu cred ca mi-a trecut nici un indiciu pe la ureche.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

denisabia, am apelat la DEX verificand daca folosesc corect cuvanul respectiv; cum puneai la indoiala sensul care-l stiam eu, am citat; sorry, am mai mare incredere in DEX decat intr-un forumist...

apropo de epilatul barbatzilor, papirusurile egiptene vorbesc de tunsoarea pubiana si epilarea anala- are dreptate ymcar, de mii de ani, in materie de sex n-o aparut nimic nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Subiectul chiar mi se pare incitant... Cred ca fiecare are ''in tolba'' o experienta, personala sau prin intermediar, din aceasta zona. Eu sunt chiar curioasa daca vom ajunge la un singur raspuns la intrebarea initiala: de ce barbatii prefera fetele tinere.
Eu pot spune de ce am preferat intotdeauna un barbat matur langa mine: pentru ca m-a facut sa ma sint foarte iubita, foarte feminina, nu mi-a creeat complexe niciodata, intr-un cuvant, m-a facut sa ma simt, in fiecare zi, unica... Asa ca, poate si aceste motive pot fi considerate un posibil raspuns la intrebare-acum este adevarat ca aceasta intrebare ar trebui sa sune un pic altfel: de ce prefera femeile tinere barbatii maturi.
Na, ca m-am bagat si eu in seama.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiko2004 spune:

anaisanais are dreptate acest subiect ar fi trebuit sa se numeasca ..Dee ce prefera femeile tinere barbatii maturi.?ca sa ne putem noi femeile da cu parerea mai bine..asa subiectul este mai mult adresat barbatilor si noi ne facem de cap si raspundem in locul lor..de unde stiti voi ce este in sufletul barbatilor,,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Surprinzator acea nu prea a fost un model de cumintenie ,mai mult usuratica.......
Insa cat timp durase relatia lor ,el fusese inselat de ea.Si acum schimba prietenii destul de des.Cu toate astea el vorbeste foarte frumos la adresa ei ,nu agreeaza comentarii pe tema ei.Revoltator tipa isi mai baga coada in relatia lor , vrea sa iasa la cate o plimbare ca intre prieteni etc....
Spuneti si voi oare barbatii tineri ,aici cunosc mai bine situatia nu isi dau seama ca cea pe care o respecta e defapt o c****.Cand toata lumea vede asta , ei de ce nu pot intelege ca pot face rau persoanelor de langa ei si au un sistem de valori gresit.Oare e vorba de lipsa de maturitate?



Nu voiam sa mai revin neaparat prin subiectul asta, dar trebuia sa raspund la asta, asa ca sorry daca voi fi si eu offtopic. SI eu am fost in liceu si credeam ca tot ce zboara se mananca. In jurul meu toate fetele care umblau cu baieti erau "c****", in viziunea baietilor cu care respectivele nu se cuplau, dar si in viziunea altor fete (ca mine). Si tot in ideea mea, eu eram ultima virgina din liceu, asa ca am scapat de povara asta (din dragoste, e drept, dar asta nu mai are importanta). Si am terminat liceul si eu cea pacalita in dragoste, nevirgina acum, dar totusi "fata cuminte", am ajuns si eu o C**** dupa unii si altii. Eu cred ca nu numai barbatii sunt imaturi in liceu, ci si fetele. Daca mi-ar fi zis cineva l;a 18-20 de ani ca nu sunt matura , i-ash fi ras in nas. MAi tarziu am aflat ca a umbla si a te saruta cu 10 baieti n-o sa fie niciodata la fel de important/greu/traumatizant/frumos cu a te culca cu unul singur. Asa ca sorry, Denisabia, nu judeca alte persoane de varsta ta, fiindca e posibil sa te inseli.
SI ontopic (tot experienta mea). M-am indragostit la 23 de ani, de un barbat de 38. Nu am stiut ca el avea varsta asta, m-a mintit, nu mi-a spus, cand am aflat, relatia a mai durat putin, dar l-am parasit. De ce? nepotrivire intelectuala, culmea (era sub nivelul meu din punctul asta de vedere, iar eu aveam nevoie de un om "dastept" si educat). Si totusi pt 3 luni, fu indragosteala curata, ca omul bani nu, casa si masina nici atat, frumos cam ca oricare.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

ham zic sa facem pace .Si asa mi-e acru de cate dictionare aveam acasa cum mama e profesoara de romana.Nu poti fi mereu pe aceeasi lungime de unda cu cineva.Nu am sustinut ca generatia noastra ar fi in inventat epilatul !Doar ca au evoluat lucrurile,zic eu in domeniul asta in folosul nostru.Vroiam sa spun ca pe unii mai mult par ,intr-o limita le poate placea.
N-am pus altfel numele subiectului , fiindca nu preferam barbatii peste 30 de ani , pana sa ajung sa ma indragostesc de iubitul meu.La varsta mea dorintele fetelor se indreapta ,cel putin intre prietenele mele , catre baieti cam pe la aceeasi varsta.
Bee eu judec de la varsta mea , prin prisma experientei mele.Si cum ziceai si tu nu trebuie neaparat sa ajungi la o anumita varsta ca sa fi matur.Cand expui niste cazuri pe care le cunosti , analizezi ,tragi o concluzie si da judec.E dreptul meu nu crezi?Nu am spus ca toata lumea e la fel!

Mergi la inceput