De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Hop si eu sa comentez, sau sa-mi iau iar portia de "bulion".
Se zice ca femeia ideala printre altele e "curva-n pat" (n-o fi bai sa zici cuvantul). Unele doamne uita ca nu e suficient sa fie numai gospodine.In cema priveste sexul e singurul la care nu ma descurc singur (si nu ma refer la "iubirea" aceea de unul singur), ca in rest viata m-a invatat sa fac de toate. Si din ce am auzit balanta inclina spre barbati nemultumiti de partenara, mai mult decat femei nemulmite de partener. Sexual vorbind.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by denisabia

...Spuneti si voi oare barbatii tineri ,aici cunosc mai bine situatia nu isi dau seama ca cea pe care o respecta e de fapt o c****. Cand toata lumea vede asta , ei de ce nu pot intelege ca pot face rau persoanelor de langa ei si au un sistem de valori gresit. Oare e vorba de lipsa de maturitate?


pai cei atat de compicat?
nu-i legat de varsta sau maturitate, decat in masura in care, cu varsta, cedezi mai greu impulsurilor, fiindca EXPERIENTZA itzi spune cum sta treaba cu curvele
in dragoste, in general, unul iubeste, celalalt se lasa iubit, unu' sufera, celalalt kinuie, probabil in fiecare din noi convietzuiesc un sadic si-un masokist- plus ca la barbatzi ALTA este incitanta nu fiindca ie mai buna, ci fiindca e a altuia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Si din ce am auzit balanta inclina spre barbati nemultumiti de partenara, mai mult decat femei nemulmite de partener. Sexual vorbind.


...asta ai auzit tu?
Mda... pai ce sa zic... trebe sa aiba si ei o justificare pt. alea 15 minute....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

aoleo, am ajuns la c***e? (nici nu stiu daca am voie sa scriu cuvantul)
deci alea tinere, siliconate si cu fusta de-o palma mai sunt si c***e, pentru ca le place sexul mai mult decat femeilor cu mai multi ani in spate...
ma rog, din cate stiu eu, maturitatea sexuala deplina la femeie "vine" dupa 30 de ani....- tot din auzite, ca inca nu am ajuns acolo, dar astept cu nerabdare


a, si intre timp, recunosc ca imi place si sexul...o fi rau??????

aaa, poate la o anumita varsta esti mai DISPONIBIL pentru o relatie strict sexuala; daaa, exista si din-astea, si lumea se declara multumita...Insa cred ca e fortzat sa spui ca gasesti mai multe "femei usoare" la 20 decat la 30 sau 40....Exista cumva o varsta la care sa iti placa sexul mai mult decat la alta? Iara o idee cam bizara...Cunosc femei care abia dupa 35 de ani si-au descoperit adevaratul potential erotic, langa barbatul potrivit...

hai ca nu ma mai intind ca e tarziu si vad dublu...dar revin, cu siguranta, maine

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by ymcar

nu m-am prins nici ce e de ras, nici ce e cliseu si nici de ar fi de ras la un eventual cliseu. Da' poate nu ma duce pe mine mintea.

My life stinks



Mi s-a parut ca o spui ironic. Si mi-a placut.
M-a amuzat.
E cliseu pentru ca am auzit-o de o mie de ori.
Cred ca am "voie" sa am si eu o parere despre asta, nu?



Ce ai scris mi-a reamintit de o discutie intr-un grup mare de prieteni, la care am participat recent.
Barbatii proaspat casatoriti au ocolit cit au putut sa raspunda la intrebarea "ai prefera ca sotia ta sa fie c**** cu tine si doar cu tine, dar totusi c****, adica sa faca de toate?"
Tine cont ca sotiile lor erau de fata.
Cei cu "vechime" in ale mariajului au fost ceva mai relaxati si au recunoscut ca le-ar placea, daca gindesc cu mintea de acum, cu riscul de a primi o poseta intre ochi, insa adevarul ca atmosfera era destinsa si tonul glumet.
Cei care nu aveau consoarte, s-au oripilat cel mai rau... "Vai, cum sa ma gindesc la mama copiilor mei in felul asta".
Per ansamblu s-a stabilit ca le place sa se distreze cu femei considerate c**** dar nu sa se casatoreasca cu ele...
Unul chiar a spus ca o sa aiba grija sa nu fie prea frumoasa ca sa nu ii vina idei pe parcurs, daca vine altul sa i-o sufle??!
Pentru mine a fost un bun mijloc sa observ ca barbatii, odata cu inaintarea in virsta, maturizarea sexuala si capacitatea de a intelege femeia, devin mai toleranti cu "c******", de fapt aproape ca sint in stare sa nu mai faca confuzie intre o "c****" si o femeie "moderna", dezinhibata, doritoare de sex in aceeasi masura cu barbatul.




Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Elise vreau sa-ti multumesc pentru sinceritatea ta si faptul ca ti-ai sustinut parerile cu exemple din viata ta.
Nu intelegeti gresit nu afirm ca daca esti tanara esti curva.Departe de mine gandul.Fiecare din noi avem un colt special in suflet pentru o femeie , barbat.De ce alegi tocmai pe cea care te-a mai si inselat , te-a facut sa suferi , te-a coborat in ochii prietenilor tai si nu e vorba aici de a stii sa faci sex ,ci de a merge mai departe de atat.Comportamentul ei o eticheteaza in felul asta.Dragostea e oarba ,dar cand te trezesti la realitate...nu respecti omul care ti-a adus atata durere in suflet si tanjesti dupa ea.
Cu prietenul tau poti fi curva in pat , dar asta ramane intre voi.Restul lumii e scos din discutie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

bai, ori eu, ori voi, da' cineva sigur a luat-o razna!
pai curva din ce stiu io inseamna persoana care se prostitueaza, nicicum cea care practica cu placere actul sexual, dezinhibat.
plus ca nu vaz de ce, daca esti cotat de cei din jur k o persoana frumoasa, ar trebui k asta sa te doteze si cu erotism- din experientzele mele, cele mai erotice femei sunt cele nu foarte frumoase, iar femeile cu care-am discutat sustzin acelasi lucru despre barbatzii putzin mai frumosi k dreacu'
barbatzii care cred ca daca practica sexul cu consoartele doar in pozitzia misionarului, isi feresc mariajul de probleme, sunt niste mari...naivi si cele mai anoste persoane au niste dorintze erotice de nepovestit la straini; s-ar putea ca tocmai acest conformism sa le puna in pericol relatzia
sablonul cu femeile serioase nu vor sex! este doar un sablon....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

ham stii cum se spune ca nu trebuie sa fi curva neaparat ca o faci pentru bani.Eu ma refeream mai ales cand iti inseli sotul/iubitul cu primul venit sau cine o fi el.Adica o faci fara sentimente intelegi?Sigur poti spune a fost o greseala ,ierti dar nu uiti , totusi te gandesti ca poate nu e chiar asa cum credeai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by denisabia
[brDragostea e oarba ,dar cand te trezesti la realitate...nu respecti omul care ti-a adus atata durere in suflet si tanjesti dupa ea.

http://community.webshots.com/user/denisabia



Nu e adevarat in toate cazurile. Cunosc oameni care au fost efectiv distrusi de perechea lor si nu au putut renunta la ea. Si nu fiindca exista copil sau din motive materiale. Cunosc cazuri cand iubirea devine... nu stiu, bolnava, incepe sa semene cu iubirea de parinte, care, oricat de rau ar fi copilul si oricata suferinta ar aduce, nu se poate indeparta de el.

Edit: si ca sa fie clar la ce ma refer, e vorba de barbati! Si care nu mai au nici un "interes" sexual pentru persoana respectiva!!! Si nici alte interese.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by ham

sablonul cu femeile serioase nu vor sex! este doar un sablon....

"Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."



Pai, asta am vrut si eu sa zic... da' cre'ca m-am incurcat in cuvinte...
Oricum cred ca am fost off-topic.
Scuze, continuati, continuati...

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput