FIV 96

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

AniastFELICITARI si spune-ne si noua ce tratament ai avut, chestii din astea...
Madalina28dupa cum ti-a raspuns Betty 78 inaintea mea, la MNL se poarta tratamentul cu 18 - 19 fiole de Diphereline de 0.1 si 11 (eu am 10) zile de menogon tot de 0.1.
Dupa cum recunosc si alte fete, cu Diphereline de 3.75 seamana a protocol de Medsana, dar daca zici ca ti l-a dat Mr. Big....
Se pare ca totusi nu se tine cont de varsta, tratamentul in mare fiind acelasi numai dozele difera, la mine de ex/ 4 Menogoane pt. inceput si dupa aceea mai vedem..Dar te tin la curent, daca incepem in paralel. Si eu am inceput din Z21...
Mai intreaba-ne nu-i bai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Mai bine zis din Z18 am inceput Diphereline...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Betty 78, mersi frumos. Ai dat o caruta de bani, cred ca totusi in Ungaria e putin mai ieftin. Si noi tot FIV+ICSI trebuie sa facem. Oricum a meritat pt. tine. FELICITARI
Aici ma costa ( la privat)in jur de 3200-4200 euro, dar cred ca fara tratament si analize. La public nu stiu, dar o sa intreb.

Cu cat timp inainte de FIV trebuie sa facem analizele, adica cat timp sunt ele valabile? 3 luni, 6 , 12 ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Aniast72 FELICITARI!!! Sarcina usoara si bebici sanatosi, ca se pare ca vor fi mai multi la valorile tale!! Vai,.. ce ma bucur pentru tine, i-mi amintesc mereu faza in care tu i-ti faceai injectia in burtica si te-a surprins un zidar cu acul acolo si fata lui mirata!! E, uite ca a venit mosul la tine, daca ai fost cuminte, felicitari inca o data!!
Teodoran felicitari!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Bettyo sa fie bine!!! cand mergi la echo??? eu incerc sa-mi revin si sa-mi pregatesc terenul pentru martie

Kla te-ai hotarat ce faci in continuare???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

VA MULTUMESC MULT FETELOR PT RASPUNSURI SI PT INCURAJARI,SIGUR TOATE ATI TRECUT PRIN FAZA DE INCEPUT.
Cred ca in curand o sa ne dam doctoratul in FIV
Am citit tot pe forum ca ar fi bine pt prinderea bb in timpul tratamentului sa bem ceai de naprasnic.Voi ce ziceti ??????


MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

aniast felicitariiiiii
bre io acu vazui ca va deschisai un nou capmeyy Freia tu faci minuni din astea?ca io nu facui nika..oricum sper sa va aduca mult noroc..
adelia mama stii tu cum zice io..capul sus mergem inainteee..reusim pana la urma..
va pupacesc pe toate..si chiar daca nu voi mai apare..pumnii mei vor sta stransi pt voi...


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Pussi, am fost azi la echo si doctorita a vazut un saculet, dar nu este sigura ca asta este bebe, spune ca este prea mic ca sa se vada. Diseara imi iau rezultatul de la analize si revin cu informatii. Hai ca mei este putin, pana in martie...nici nu o sa iti dai seama cat repede zboara timpul si o sa te vedem si pe tine . M-am vazut cu Kitta, dar era o abrambureala pe acolo, pentru ca parte din angajati sunt in vacanta, asa ca nu am vorbit prea mult. Am reusit sa ma enervez cu o toanta de la receptie.

Kitta cum ti-a iesit ecografia? Era ok endometrul? Sper din tot sufletul sa reusesti

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Aniast FELICITARI!!! sa stii ca ma bucur pt tine.
Teodoran bine ca te-ai mai linistit, sa fii cuminte si bb santos.
Adelia nu dispera , va veni si randul nostru.
Andicu nu te mai agita si fii cumnitica.
Va pup cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

Am intrat sa va urez Sarbatori Fericite si un an numai cu bucurii si multiFelicitari pentru reusite sipentru nereusite , inteleg ca si eu am trecut printr-un FIV nereusit, dar nu ne lasam batute. In februarie fac cu crio. Numai bine va dorec,Floran

Mergi la inceput