Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20) | Autor: Ioanatugs

Link direct la acest mesaj

Un an mai bun si plin de gravidute si bebici!!

Cap.19 il gasiti aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90167&whichpage=1
Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28 astenospermie, 29 ani, sarcina recenta oprita in evolutie
ana_id probleme cu spina bifida
ana_p programata pentru laparoscopie in ianuarie
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1 endometrioza, o trompa infundata proximal (la intrarea in uter); urmeaza histeroscopie
Bonitta fibrom uterin, urmeaza laparo in 26 februarie; astenoteratozoospermie
Bubulina1
Cadina
clubb
copilut 31 ani, de 2 ani si jumatare incercari; "totul e OK, nu ai endometrioza, trompele sunt BETON" -Tutu; Sotul astenozoospermie cu necrospermie, inceput varicocel
cris2006
Dianadi
Diddy 29 ani,1 IA cu stimulare, monitorizare, urmeaza laparo in 9 februarie; normospermie
Ellis
Felicia 30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, "reparate" prin laparoscopie, 1 IA
Foxxy
Gabitoni
IoanaTugs 33 ani, infertilitate secundara, endometrioza, o trompa permeabila, o intrerupere de sarcina la 26 ani, doua avorturi; sotul oligoastenozoospermie moderata.
ylinca Sarcina obtinuta in urma stimularii s-a terminat printr-un avort genetic la 7 saptamani
Inuta12 sotul:oligo astenosteratospermie
Iyoana
kikilina
KoraPop astenozoospermie moderata,compensata prin ejaculat; chist ovarian scos, trompe nefunctionale ,aderente "rezolvate" prin adezioliza; pregatiri pentru FIV
Laura69silk
lauravoinicu - 28 de ani, amenoree primara, microadenom hipofizar , ovare micropolichistice (facut driling ovarian ), endometrioza ; 2 IA cu stimulare cu menogon .Sotul : normospermie cu parvisemie
Leditia
lili35 endometrioza descoperita laparoscopic
LoredanaG
Mamidevladut sarcina recenta oprita din evolutie: normospermie; mamica de baietel
Mada28
MadaS
Madutz
maria08 suspecta de hidreosalpinx, urmeaza laparo
Mica-Mica
mihailescu teodora 30 de ani, 2 sarcini intrerupte la cerere; cicluri anovulatorii,2 stimulari,1 fara rezultat(ovulatie),in urma laparoscopiei: "trompele au fost "ametite", acum e 100% beton" - Tutu
Mihavasoi 31 ani, infertilitate primara, HSG-trompe permeabile, CM 27-34 de zile, nici un avort, nici o sarcina, sotul-30 de ani, oligoastenozoospermie usoara compensata prin ejaculat
Mirelae
miruna79
mmc_nd
M_Oana ea, teoretic ok, urmeaza laparoscopie; sotul: prolactina marita, adenom hipofizar
ninocica
oanaonyx
Papushel
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
vali_delide 35 de ani, acum 4 ani: sarcina oprita din evolutie la 12 sapt, HSG si laparo la Giulesti, trompe cu aderente, dreapta partial permeabila, dar cu aderente pe ovar si ficat, stanga nepermeabila
zambet74
Zenobia 28 ani, chisturi posibil endometriozice; programata pt laparo - 14 februarie; normospermie


Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:

iriss27 - "mamica de ianuarie-februarie"
marinar - "mamica de ianuarie -februarie"- Emma Ioana
aventura - "mamica de ianuarie-februarie" Antonio
Amely - "mamica de mai-iunie"-
Alina25 - "mamica de mai-iunie"
Raza de soare - "mamica de mai-iunie"
kitty_nic - "mamica de iulie-august"
Graviduta - "mamica de iulie-august"
claucia - "mamica de iulie-august"-

Kristind "mamica de iulie-august"
si proaspetele gravidute :

Sim_stoian

Salomeea
A_thee_nuh
Mirella76


Avem o noua lista! Se inmultesc -ile!
marair 5.12.2006: Ana, 3800 gr
Irinabr 10.12: Matei Cristian, prin cezariana - 3150 gr, 48 cm, Apgar 10
Madaluta 14.12: Darius -3700 gr

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Ioana, multumim pentru noul capitol. Sa fie cu noroc pentru toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Ioana, scumpa mea, ce bine imi pare ca te "vad" aici, atat de activa. Tu esti o importanta parte in a tine subiectele astea la n nivel de optimism necesar. Stiu ca e greu cateodata..

Ana_p, iubita mea, si eu merg vineri dar mai pe seara, poate ne vedem acolo. Vin cu sotiorul ca acum de cand l-a vazut pe bb pe ecran cu inima batand nu mai lipseste.
Si pe mine ma amuza comentariul cu "se intra dupa inaltime", ii povesteam sotului si nu ma puteam abtine - sa fiu si eu serioasa.

Pup toate fetele dragi, vine Craciunul, Doamne Doamne e bun, mie mi-a demostrat a mia oara, o sa dea tuturor ceea ce doresc atat de mult.

Clau

9+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Claucia multumesc iubita si intalnire placuta cu bebe vineri la eco!
Ana_p multumesc frumos si sa dea Domnul sa avem cat mai multe gravidute!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Buna fetelor

revin si eu...am absentat motivat, i-am pregatit camera bebelinei si a durat ceva pt ca nu au venit cei cu mobila cand au promis si tot asa.

vorba sotului: parca ai avut o presimtire de tot ai tras de mine sa aranjam tot. de ce va spun asta? pt ca s-ar putea sa o tin pe Emma in brate pana de revelion. cam asa s-a exprimat dragul nostru dr. am fost aseara la control si desi eu stiam ca am 35 de sapt si 3 zile bebelina este in grafic pt 38 de sapt si 3 zile, are in jur de 3300 g, pozitionata corect. asa ca T, cu zambetul pe buze mi-a spus ca nu se stie daca prind revelionul, dar m-a imbarbatat spunandu-mi ca el va fi la datorie. sa o creada el ca asta m-a linistit!!! macar am scapat de controlul pe masa pt ca era colul ok, ad lung, si daca nu nasca pana la anul mai merg la el pe 8 ianuarie...hahaha

va pup pe toate si va tin la curent

Marina 35+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

aaaaaaaaa

uitasem sa va transmit pupici de la Raza si sa va anunt ca va avea o Razuca.

Marina 35+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineata!

Ioana multumim pt noul capitol, sa dea DD sa fie unul norocos cu multe !

O zi cat mai frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Marinusha mea iubita, drept sa-ti spun ma alertasem un pic ca nu stiam ce e cu tine. Asa ca ieri m-am apucat sa te caut. Si te-am gasit cu mamicile tale dragi, cu o burtica frumoasa de 38 dupa ecograf. Sunt foarte mandra si emotionata pentru tine. Abia astept sa vina bebelina, in 2007 sau 2006.

Pup toate fetele si o zi buna

Clau



9+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!
Ioana, multumim pentru noul capitol! Sa dea Domnul sa fie cu noroc pentru cat mai multe fete!
Am fost ieri la monitorizare (z13, a doua eco). Valorile gasite nu sunt chiar rele, sa vedem ce se intampla mai incolo:
E = 9
OS = 17,3
Se pare ca OD nu prea vrea sa fie productiv asa ca il lasam in pace...
sper sa fie cu noroc!

Teo, am citit pe prima pagina ce a scris Ioana in deptul numelui tau si inteleg care a fost rezulatul laparoscopiei.
Iti doresc refacere rapida si o veste buna in ianuarie!

Diddy, Copilut, Ioana ma bucur ca sunteti atat de active pe forum. Este important pentru noi, fetele mai noi, sa ne "inspiram" putin din experienta voastra.

Marinar, asteptam cu drag sosirea bebelinei!

Kora, Vali , toate tutunicile vechi si noi, aspirante sau deja gravi va pe toate si o zi frumoasa va doresc!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Clau nu am scris aici imediat pt ca deja se ajunsese la pag 21. asa ca am asteptat cap nou.

va pup pe toate

Marina 35+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ana _ id cea mai faci tu, da-ne un semn de viata !
Ariana cum merge tratamentul ? cat mai ai de facut? Te-ai programat pt histeroscopie?
Bonitta ne pregatesti vreo surpriza ?
Copilut refacere grabnica si spor la treaba cat mai curand!
Diddy mult spor luna aceasta …sa fie cu noroc si sa spui adio laparoscopiei!
Felicia bafta luna asta, sa prestati si voi cu drag si spor din timp si acum ca ai predate stafeta sa treci si tu pe lista de
Ioanatugs mult success cu tratamentul sotului tau,abia astept anul urmator sa ajung pe la restaurantul tau cel vestit!
Ylinca anunta-ne cat mai curand II si de data aceasta sa fie cu noroc!
Inuta te-ai mai linistit?Gandeste pozitiv si va fi bine…bafta multa pt sot si rezultate bune cat mai curand!
Laura69silk fata sensibila ce mai faci, care e urmatorul pas in drumul pt bebe?Data urmatoare va fi bine cu siguranta
Lauravoinicu in ce stadiu sunteti cu tratamentele? Multa bafta
Maria stiu ca te relaxezi in Moldova…poate va intoarceti 3, tare m-as bucura!
Mihavasoi nu ne-ai mai scris demult , da-ne vesti proaspete si bune!
M Oana un special, mai ai putin pana la vacanta de vis...poate ii faci o surpriza lui T si veniti cu un spanioluc mic in burtica , cred ca Sheri s-ar bucura chiar daca o lasi singurica la ‘gaurit” sau poate s-ar molipsi de la tine ca daca tot ati hotarat sa faceti pasii impreuna…
Sim_stoian mult success la viitoarea sarcina,putere si incredere !
Vali unde ai disparut , imi lipsesti de pe aici..
Iyoana felicitari pt valori, e f. bine, aveti toate sansele si cum afara e frig si urat, stati la caldura si… cu drag atunci T va “porunceste” In curand incep galeria !
Teo ma gandesc la tine, nu te-am sunat sa nu te trezesc cumva, stiu cum e…important e rezultatul f. bun, asteptam sa revii si sa ne traduci termenul “ametite” al lui T.De acum…success la sotuluii si muuulta dragoste!
Kristind noi am mai vornit dar inca o data iti doresc sa scapi de senzatiile de acum cat mai curand, sa le inlocuiesti cu si sa te faci ca frumoasa vei fi si asa, LA MULTI ANI de ziua ta si sa petreceti in sarbatoare si multumire lui DD cel mai frumos Craciunsi totodata ziua ta, mamica -uta!


Fetelor eu sambata plec din zona si revin pe 27-28 asa ca va doresc tuturor un Craciun Fericit, sarbatori feerice si cu surprize din cele mai placute si Mosul sa descarce sacul plin cu darurile cele mai asteptate fiecareia!
...

Am sa mai intru pe aici probabil pana plec,dar am vrut sa fiu sigura ca va urez toate cele mai bune din timp si cu mult drag!


Kora

Mergi la inceput