Schimb de mame - pareri despre ultima editie

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ce pareare va facut emisiunea de aseara "Schimb de mame!"

toata stima si respectul pt mama din Ardeal pt felul in care a stiut sa isi apropie copii...........iar pt cea din Bucovina nu am cuvinte, o fitoasa o puturoasa, genul "la cap papusa si la c.. matusa!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Dar de emisiunea de sapt trecuta?La fel o ardeleanca a dat lectii.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

ce pareare va facut emisiunea de aseara "Schimb de mame!"

toata stima si respectul pt mama din Ardeal pt felul in care a stiut sa isi apropie copii...........iar pt cea din Bucovina nu am cuvinte, o fitoasa o puturoasa, genul "la cap papusa si la c.. matusa!"

Intr-adevar de admirat mama din Ardeal!!!
A reusit in scurt timp sa isi apropie copilasi celeilalte mame !!!
Nota 10!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ar fi maimulte de spus pe marginea acestei emisiuni sau a episodului de duminica seara, eunu pot sa inteleg cat de puituroasa poti sa fi sa stai la tara si ai in curte un catel........nici o gaina nika in batatura........dar sa ai dulapul de la bucatarie plin de cosmeticale, tu sa dormi la caldura si copii in frig, si cand vi acasa gasesti casa bec si tu spui ca nu iti place si mai faci si pe nebuna............urat comentariul mamei din Bucovina de la sfatsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by lulu_boches

Dar de emisiunea de sapt trecuta?La fel o ardeleanca a dat lectii.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)



Mi se pare mie sau esti putin nedreapta cu pers din alte zone ale tarii?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)
AM T'EI ANI!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo37g spune:

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...?
Fereasca Dzeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

quote:
Originally posted by teo37g

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...?
Fereasca Dzeu

Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani

Da, am vazut si eu emisiunea aia in care saracii copii mancau paine cu ulei, cu unsoare..Mama de schimb i-a dus la un restaurant si ei bietii tot la paine unsa cu ulei au tras...Bietii de ei, chiar mi s-a facut mila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by mira_m

[quote]Originally posted by lulu_boches

Dar de emisiunea de sapt trecuta?La fel o ardeleanca a dat lectii.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)



Mi se pare mie sau esti putin nedreapta cu pers din alte zone ale tarii?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)
AM T'EI ANI!!!!!!!!!

[/quote Ai vazut emisiunea?

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by claudela

quote:
Originally posted by teo37g

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...?
Fereasca Dzeu

Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani

Da, am vazut si eu emisiunea aia in care saracii copii mancau paine cu ulei, cu unsoare..Mama de schimb i-a dus la un restaurant si ei bietii tot la paine unsa cu ulei au tras...Bietii de ei, chiar mi s-a facut mila!

500 Euro

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo37g spune:

quote:
Originally posted by lulu_boches

quote:
Originally posted by claudela

quote:
Originally posted by teo37g

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...?
Fereasca Dzeu



Da, am vazut si eu emisiunea aia in care saracii copii mancau paine cu ulei, cu unsoare..Mama de schimb i-a dus la un restaurant si ei bietii tot la paine unsa cu ulei au tras...Bietii de ei, chiar mi s-a facut mila!

500 Euro

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)



e clar...

Mergi la inceput