Schimb de mame - pareri despre ultima editie

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Cand si cand urmaresc emisiunea( cand promo-ul o anunta mai interesanta). Intr-adevar- multe mizerii si facaturi. Am mai postat mai demult la topicul acesta si am remarcat penibilitatea unor cazuri. Azi insa am ramas profund impresionata. Mi-au dat lacrimile; o adevarata lectie de viata ! Asa de plina de realism mi s-a parut emisiunea...Am ramas marcata de micimea sufleteasca a unor oameni atunci cand parvenirea sau... ma rog, ajungerea materiala, ajunge sa le afecteze COMPLET gandirea!
...Si mai mult decat atat, BRAVO din toata inima minunatei familii din Alba(Cib) unde respectul reciproc si linistea sufleteasca sta la temelia unei casnicii simple dar atat de adevarate!
Inca sunt sub impresia celor vazute...Sper ca emisiunea sa fi fost vizionata de multi telespectatori, fiindca sigur toti am avut cate ceva de invatat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

si mie mi-a placut fff mult editia de aseara si imi pare tare rau ca acel om de nimic era din Iasi.:(, de unde sunt si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna si eu am urmarit emisiunea, am ramas ffffffffffff dezamagita de acel sa zicem " domn" daca se poate numi asa, ce daca el muncea,nu trebuia sa faca nimic in casa? Ce femeile nu muncesc la fel ca barbatii , sau ce !!! De ce nu si-a luat o sluga , sa-l slugareasca , nu sa isi bata joc de saraca nevasta.
Oricum sunt dezamagita de asemenea oameni care uita de unde pleaca si ajung unde ajung.A mai fost o emisiune cu una o umflata,care a plecat din lux, la tara si a facut-o pe saraca femeie de tot (rahatu ),ca nu are apa, ca au soareci in casa, ca dorm copii imbracati si tot felul de deastea..
PACAT

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

pe mine m-a marcat emisunea de saptamana trecuta, am vazut-o in reluare sambata.
ce sa spun?
saraca femeie, cata umilinta a putut sa indure de la niste parveniti.

atunci ca iei hotararea sa participi la acest gen de emisiune, trebuie sa pleci de la ideea ca in casa ta poate ajunge un om de la tara, un rrom.

iar acea duamna cu multe kg in plus ar fi mai bine sa puna osu la munca si apoi sa-i judece altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

si pe mine m-a impresionat placut familia din cib-alba, cat despre casuta lor - ca-n povesti! despre domnul din iasi-fara cuvinte.

"doamna" din emisiunea trecuta si al ei sot, consilier la primarie, au vrut sa-i culturalizeze pe cei "marginiti' de la tara care nu stiau sa manance spaghete -m-au lasat masca. cei de la tara mi s-au parut cu bun simt "asa marginiti cum erau", in schimb, "mancatorii de spaghete" cu nasul pe sus si cu o parere mult prea buna despre persoanele lor.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Aseara,11.03.2007,la emisiunea Schimb de mame am vazut o scena ce m-a lasat fara cuvinte.Mamica de schimb plangea,dezamagita de viata ei in care lipsea dragostea,intelegerea .Copila familiei in care ajunsese,mititica de bea inca cu biberonul a venit si i-a adus o bucatica din ciocolata din care manca.Nu putem spune ca a fost ceva regizat ca nu era nimeni in preajma,si apoi ce copil imparte asa usor ciocolata....Intradevar,desi saraci se vedea ca sunt niste oameni deosebiti.Poate a mai vazut cineva emisiunea sa-mi spuna ce parere a avut de acest aspect.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

mie mi-a placut reactia baiatului doamnei din iasi.nu am urmarit toata emisiunea.cind a luat atitudine in fata tatalui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ultima emisiune a fost cea mai buna dintre toate. O lectie de viata!
Cat despre penultima editie...un bou si un bou cu tzatze! Pedeapsa ei este ca va trebui sa suporte privirea plina de dispret a intregului orasel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Cand spui "bou cu tate" te referi cumva la duamna care spera sa nu mai aiba de-aface cu asemenea "specimente" si care dorea oregano sa pregateasca niste spaghete?...si cand te gandesti ca astfel de oameni chiar exista!!! Trist .
Cred ca va amintiti finalul emisiuniii cand tanti foarte patrunsa de propria importanta a scos perla cu "specimentele".
Aaaa si se plangea ca nu s-a spalat o saptamana...i-as spune eu cateva dar nu am ocazia. Normal ca nu s-a spalat ca nu-i sta in fire, altfel ar fi incalzit o oala de apa si ar fi facut-o.
Bleah, asta chiar m-a stresat.



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2007 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Ultima emisiune a fost cea mai buna dintre toate. O lectie de viata!
Cat despre penultima editie...un bou si un bou cu tzatze! Pedeapsa ei este ca va trebui sa suporte privirea plina de dispret a intregului orasel!



am toata stima si simpatia pentru acea familie care sta in mijlocul naturii , comunitate de 27 familii parca , sotul un om minunat si care isi ajuta sotia si o respecta, doi copii mici dar minunati ..., pentru mine acolo e locul unde as vrea sa ajung ... o data , ma refer chiar la locul geografic , si oamenii aceaia chiar vor trai 100 de ani.

aplaud reactia baiatului cel mare al mamei de la oras, destept si inimos si a stiut sa respecte un oaspete si sa fie cavaler pentru doamna de la tara care le-a intrat in casa.

nu banii de la oras ..., acolo era doar mitocania sotului si atat ... armonia si respectul care l-am descoperit in coltul acela de lume m-a facut in sfarsit sa zambesc si sa ma bucur din inima ca mai exista asemenea familii, si oameni ; sa fim smecheri !!! uite ca se poate si altfel si cine rade la urma , va rade mai bine ...

Mergi la inceput