Geamuri fara urme

Geamuri fara urme | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

Mai fetelor,ca tot suntem in toi cu caretenia de Craciun,va intreb si eu pe voi:cu ce solutie spalati geamurile sa nu ramana urme si cu ce le stergeti??
Multam

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

mey Ramonella mie mi le spala femeia care fasce curatenie .
Lasind gluma deoparte, femeia mi-a spus sa cumpar solutie de curatat geamuri Cif, dar n-am gasit, asa ca folosit ce aveam in casa: Clin. Si au iesit f. frumoase. Daca nu s-ar mai aburi, ar fi perfect


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

sampon de masini si o piele intoarsa tot pt. masini. Ies super, si dai o singura data si lasi sa se ushte. Un capacel de sampon la un lighenas de apa de 7l.

poze si iar poze, ultimele aventuri de potos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu mi-am luat Ajax cu gref,cica degreseaza murdaria.Si am mai luat si o laveta speciala pt geamuri Sctch Brite cu 160000.Dar poate nu e buna la nimic,poate mai bine folosesc carpe.

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Eu dupa nenumarate incercari am ajuns la urmatoarea formula: Ajax si un prosop care il filosesc numai pt asta.

Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Intai am indepartat praful de pe geamuri cu apa curata, apoi am aplicat solutia pentru geamuri Mister Muscolo. Am frecat cu o laveta uscata si ramaneau pete, am crezut ca laveta are ceva, am plecat in cautarea altei lavete, cand m-am intors geamurile aveau aspect curat, lucios, fara urme. Deci... dupa ce stergi trebuie sa astepti putin si geamul capata luciu.
Spor la treaba!

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mersi mult fetelor pt raspunsuri

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Si eu tot cu Mr Muscolo de vreo doi ani prestez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Nu stiu ce se intampla , am observat ca solutiile de spalat geamuri nu mai sunt de buna calitate . De obicei foloseam Sano , dar ultima oara cand am cumparat nu am fost multumita . Nu mi se mai intamplase sa cumpar o solutie de geamuri care sa nu curete si sa lase pete . Am cumparat apoi Ajax , la fel de prost . Am mai cumparat Top , aceleasi rezultate . Am 3 solutii de curatat nefolosite , bune de aruncat . Chiar nu stiu ce sa mai cumpar .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu am auzit ca unele vanzatoare scot din sticla de solutie, si baga apa, ca doar nu or da ele banii pe solutii cand le vand ele.Nu cred ca toate vnzatoarele fac la fel, iar celor ce fac, sa le fie rusine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Mister Muscolo sau metoda mamei veche ,eficienta si mai putin costisitoare dar cu rezultate:spirt+ziare...

aniela

Mergi la inceput